powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Wydanie 25-2011, 27 września 2011
25-2011 Computerworld nr 25-2011
Wiadomości

Przez Internet zarejestrowało się już 30 tysięcy firm

To stan na 19 września, czyli po 2,5 miesiącach funkcjonowania CEIDG. Z kolei gminy zadeklarowały 3 184 706 wpisów zgromadzonych w lokalnych ewidencjach działalności gospodarczej, a 1414 z 2479 rozpoczęło już proces ich przenoszenia do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Czytaj więcej »

Komercyjne funkcje MySQL

Z zapowiedzi Oracle wynika, że tylko użytkownicy komercyjnej wersji MySQL zyskają dostęp m.in. do nowych funkcji pozwalających na istotne podniesienie wydajności i skalowalności bazy danych w zastosowaniach wymagających wielu jednoczesnych połączeń. Czytaj więcej »

Promocja branży ICT

W ramach wieloletnich, branżowych programów promocyjnych, Ministerstwo Gospodarki planuje uruchomić w program promocji dla branży ICT. Będą filmy, konferencje i dotacje na udział w szkoleniach i misjach gospodarczych. Czytaj więcej »

Polsko-słowacki system gospodarki wodnej

Tworzony system PLUSK ma wspomagać wspólne kształtowanie polityki wodnej, działań zmierzających do poprawy stanu środowiska naturalnego, a także akcji zapobiegawczych występowaniu powodzi. Czytaj więcej »

SAP rozszerza i odświeża linię rozwiązań analitycznych

Rodzina rozwiązań aplikacyjnych linii SAP HANA (High-Performance Analytic Appliance) została rozszerzona o dwa wyspecjalizowane rozwiązania analityczne przeznaczone dla działów księgowych i dostawców mediów. Rozwiązanie finansowo-księgowe ma być również dostarczane w ramach predefiniowanych pakietów rozwiązań biznesowych. Czytaj więcej »

Mobilny Internet wymusił wejście w interakcję z odbiorcami wiadomości

Przypadkowi świadkowie współtworzą dziś przekaz telewizyjny lub wręcz go zastępują w mediach społecznościowych. Rozwój techniczny, szybkość i wielość źródeł nie musi jednak oznaczać, że będziemy lepiej informowani. Czytaj więcej »

Windows: reaktywacja

Microsoft umożliwił pobranie i przetestowanie najnowszej wersji systemu operacyjnego każdemu, kto ma na to ochotę. Taką decyzję podjęto po raz pierwszy w historii firmy! Czytaj więcej »

Windows 8 dla programistów

Podczas konferencji BUILD pokazane zostały narzędzia deweloperskie dla Windows 8 - Visual Studio 11 i Blend 5, omówiono także zasady projektowania interfejsu Metro. Czytaj więcej »

Czy musimy wypełniać PIT?

Rząd chce zrezygnować z formularzy PIT na rzecz dostępu do elektronicznego konta podatkowego, ale udostępni to dopiero w 2014 roku. Dlaczego mamy tyle czekać? Czytaj więcej »

Anna Borkowska o tym, jak przy kawie powstają najciekawsze innowacje

Rozmowa z dyrektor Gdyńskiego Centrum Innowacji zarządzającego Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym w tym samym mieście. Czytaj więcej »

Technologie

Jaką wirtualizację desktopową wybrać dla firmy?

Każde wdrożenie rozwiązań wirtualizacji desktopowej w przedsiębiorstwie należy poprzedzić analizami, by dobrać technologię, która najlepiej sprawdzi się w przedsiębiorstwie. Nie ma jednej reguły, ani jednej technologii, która byłaby odpowiednia dla wszystkich pracowników w firmie, dlatego pierwszy krok, który należy wykonać, to analiza stacji roboczych oraz aplikacji, z... Czytaj więcej »

Trudna droga do chmury

Trudna droga do chmury

Usługi cloud computing są już standardem, ale niestety, w polskich przedsiębiorstwach nadal jest to rzadkość. Jednym z powodów jest mentalność decydentów. Czytaj więcej »

Nowe data center firmy Polcom

Na południu kraju firma Polcom otworzyła jedno z najnowocześniejszych i największych centrów przetwarzania danych. Łączna powierzchnia ośrodka wynosi 6 tys. mkw. Czytaj więcej »

Hitachi Data Systems przejmuje firmę BlueArc

Producent wysoko wydajnych macierzy dyskowych, firma Hitachi Data Systems, właśnie przejmuje firmę BlueArc Corporation, dostawcę wysoko wydajnych i skalowalnych macierzy dyskowych. Czytaj więcej »

Zdążyć przed awarią

Dane przetwarzane na dyskach mają jedną wspólną cechę - muszą być chronione w przypadku awarii. Nie można nie doceniać znaczenia kopii bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

NOWOŚCI RYNKOWE

Czytaj więcej »

Opinie

Komputer Doriana Graya

Ostatnio w nieinformatycznym towarzystwie wymknęło mi się następujące zdanie: "ten smartfon ma już dwa lata, muszę go odesłać na emeryturę i kupić nowy". Wywołało to kilka oburzonych komentarzy, wychodzących bądź to z przesłanek ekonomicznych ("stać cię Kuba na takie wywalanie pieniędzy?"), bądź to ekologicznych ("i znowu zaśmiecasz planetę!"). Czytaj więcej »

Tchnienie nowoczesności

Nowoczesność w domu i zagrodzie to dzisiaj mobilny sprzęt internetowo-telefoniczny. Powinien go mieć na stanie nie tylko każdy menedżer, ale również pracownik techniczny. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...