powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Wydanie 24-2011 , 20 września 2011
24-2011 Computerworld nr 24-2011
W centrum uwagi
Małe komputery - duży problem

Małe komputery - duży problem

Niewielkie komputery są obecne niemal wszędzie, komunikują się za pomocą sieci, tworząc rozległe struktury. Sterują urządzeniami, od których może zależeć komfort, zdrowie, a nawet życie ludzi. Czytaj więcej »

Wiadomości

Otago przejmuje część Silvermedia odpowiedzialną za rynek edukacyjny

Zakład Usług Informatycznych OTAGO - spółka zależna Asseco Poland - podpisała umowę z krakowską firmą Silvermedia na "zakup zorganizowanej części przedsiębiorstwa". Zakupione wraz z tą spółką rozwiązanie będzie uzupełnieniem Systemu Miejskiego OTAGO o kolejny element - Platformę Zarządzania Oświatą. Czytaj więcej »

Adobe uruchamia program dla partnerów

Przez ostatni rok był testowany w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, teraz jest wprowadzany do pozostałych krajów Unii Europejskiej, w tym Polski. 19 września rozpoczęła się rekrutacja partnerów, która potrwa miesiąc. Czytaj więcej »

Jak będzie zmieniał się rynek TV i wideo

Ericsson przedstawił właśnie wyniki badania rynku TV & Video Consumer Trend Report 2011. Czytaj więcej »

Strategii szerokopasmowej szybkość średnia

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło przetarg na opracowanie dotyczące planu rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu w Polsce. Czytaj więcej »

Firma usługowa

Fujitsu Technology Solutions pracuje nad poszerzeniem oferty o zaawansowane usługi i rozwiązania dla biznesu. Efekty tych prac prezentowano na konferencji IT Future 2011. Czytaj więcej »

Przyszłość IT

Z Satoru Hayashi, executive vice chairman Fujitsu Techology Solutions, rozmawiamy o wpływie obecnej sytuacji na świecie na rynek IT i nowych, opracowywanych przez koncern technologiach. Czytaj więcej »

Jak zaplanować karierę w IT

To, jaką ścieżkę kariery obierzemy, jest dużym wyzwaniem, gdyż wymaga dalekowzrocznego projektowania własnego rozwoju i znajomości rynku. Czytaj więcej »

Społeczeństwo cyfrowe na deptaku

Społeczeństwo cyfrowe na deptaku

Nowe magiczne słowo przebiło się w Krynicy do słownika wielkiej polityki: społeczeństwo cyfrowe. I jak to zwykle bywa, nikt nie zawraca sobie głowy definicją. Czytaj więcej »

Komputery wciąż potrzebne

W odniesieniu do komputerów osobistych można zaryzykować opinię, że ich rozwój stanął w miejscu - ich możliwości rosną, ale są to możliwości ciągle te same. Czytaj więcej »

EN FACE: Marek Łangowski...

EN FACE: Marek Łangowski...

... inicjator, twórca i prezes zarządu gdyńskich firm z Grupy TeleMobile, jeden z inicjatorów powstania Pomorskiego Klastra ICT Czytaj więcej »

Nie popędzaj windy!

Dopóki udowadnianie, że coś da się zrobić, jest zajęciem jednostek, na poły wizjonerskich, na poły szalonych, nie jest najgorzej. Kłopot zaczyna się, gdy to, co dało się osiągnąć, staje się powszechnością, bo - banał to - ale do korzystania z owoców ludzkiej myśli też trzeba dorosnąć. Czytaj więcej »

Technologie

NOWOŚCI RYNKOWE

Czytaj więcej »

Wirtualizacja od Oracle - VM 3.0

VM 3.0 ma usprawnione narzędzia kontroli założeń polityki wirtualizacji, obsłuży więcej systemów składowania danych oraz skaluje do 128 wirtualnych CPU na serwer. Czytaj więcej »

Wirtualizacja RHEV od Red Hata

Najnowsza wersja beta Red Hat Enterprise Virtualization obsłuży do 64 wirtualnych CPU i 2 terabajty RAM, posiada także nową konsolę. Czytaj więcej »

Nowa wizja bezpieczeństwa

Nowa wizja bezpieczeństwa

Hewlett-Packard opracował strategię rozwoju usług i produktów, adresując zagadnienia, które wiążą się nie tylko ze sprzętem i oprogramowaniem. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Nowy system w sieci prestiżowych perfumerii

Zarządzanie wszystkimi 40 salonami perfumeryjnymi sieci Marionnaud jest obecnie realizowane przy wykorzystaniu zintegrowanego systemu biznesowego firmy Microsoft. Czytaj więcej »

Rozliczanie produkcji w systemie zamiast Excela

Zakończył się projekt wdrożenia zintegrowanego systemu wspierającego zarządzanie w firmie Rymatex. Czytaj więcej »

System Exact Globe wesprze zarządzanie przewozami pod marką PolskiBus.com

Umowę na wdrożenie zintegrowanego rozwiązania klasy ERP podpisano niedługo po rozpoczęciu działalności operacyjnej firmy Souter Holdings Poland - właściciela marki PolskiBus.com. Czytaj więcej »

Oracle Hyperion podstawą Systemu Sprawozdawczości Finansowej w Grupie PZU

W Grupie PZU zakończyło się wdrożenie centralnego Systemu Sprawozdawczości Finansowej. Czytaj więcej »

Amica Wronki inwestuje w rozwiązania CRM, EPM i BI

W firmie Amica rusza wdrożenie systemów SAP CRM i SAP BusinessObjects. Czytaj więcej »

Rozwiązanie dobre dla dużych

Architektura korporacyjna to nowy patent na sukces dla dużego biznesu. Dzięki niej firma może być spójnie zarządzana i stawać się bardziej konkurencyjna. Czytaj więcej »

Warstwa pośrednia

Wzrost złożoności struktur gospodarczych, zanik klasycznie rozumianego zawodu informatyka i dyfuzyjność IT powodują wzrost znaczenia integratorów systemów. Czytaj więcej »

Wiedza zintegrowana z projektami

Wiedza zintegrowana z projektami

Zarządzanie finansami portfela projektów dostarcza mechanizmów jednoznacznie wskazujących biznesowe źródła kosztów IT. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Wirus na proste hasła

Od niedawna po sieci krąży internetowy robak o nazwie Morto, który próbuje zalogować się do komputerów z systemem Windows za pomocą usługi pulpitu zdalnego. Czytaj więcej »

Jak zabezpieczyć RDP

Wiele firm decyduje się na bezpośrednie udostępnienie połączenia do zdalnego pulpitu ich serwerów. Może to być bardzo poważne zagrożenie bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie. Czytaj więcej »

Włamanie po certyfikaty

Włamanie po certyfikaty

Centrum certyfikacyjne jest organem zaufania, który wydaje certyfikaty dla usług internetowych. Naruszenie jego bezpieczeństwa przynosi lawinę włamań do różnych serwisów. Czytaj więcej »

Opinie

Bujać to my

"Chabik, nie bujaj w obłokach!" - mawiali moi nauczyciele w szkole średniej. "Weź się raczej do nauki!" - dodawali niektórzy. Czytaj więcej »

Mądrość na co dzień

Młodzież jest coraz lepiej rozeznana w technologii. Wie co to system operacyjny, rozpoznając go nawet po nazwie własnej. Już nie kojarzy systemu operacyjnego z chirurgią, co dawniej bywało nagminne i stawiało informatyka w nieco dwuznacznej sytuacji wobec nieuświadomionego społeczeństwa. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...