powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2011

NetWorld Guide 09/2011, 7 września 2011
NetWorld Guide 09/2011
White Papers
Komunikacja IP
Coraz więcej IP w komunikacji

Coraz więcej IP w komunikacji

Kolejny rok w branży teleinformatycznej upływa pod znakiem rosnącego znaczenia sieci IP, zarówno w segmencie konsumenckim, jak i instytucjonalnym. Wybór usług dodatkowych, dostępnych wyłącznie pod postacią szeroko rozumianej pakietowej transmisji danych, a mogących znacznie poprawić wydajność procesów biznesowych, nie pozwala lekceważyć zachodzących zmian. Czytaj więcej »

Unified Communications & Collaboration - praca jeszcze bardziej grupowa

Unified Communications & Collaboration - praca jeszcze bardziej grupowa

Analitycy nie mają wątpliwości, że popyt na rozwiązania UCC będzie rósł w szybkim tempie, co przełoży się na przychody liczone w dziesiątkach miliardów dolarów. Na popularności zyskają usługi świadczone w modelu "cloud computing", związane bezpośrednio z nieustającą modą na posiadanie biznesowych smartfonów, tabletów i pracą realizowaną poza firmowym biurkiem.... Czytaj więcej »

Migracja na szóstkę

Migracja na szóstkę

Ostatnie bloki adresów IPv4 zostały przydzielone przez organizację IANA w lutym br., czyli wcześniej niż prognozowali analitycy. Fakt ten stawia nowe wyzwania, zarówno przed operatorami, jak i firmami chcącymi korzystać w przyszłości z zalet środowiska IP. W proces dostosowywania polskiej sieci do protokołu IPv6 zaangażowali się specjaliści Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Czytaj więcej »

Wideokonferencje dla małych i dużych

Wideokonferencje dla małych i dużych

Zestawianie połączeń wideokonferencyjnych to jedna z najczęściej powtarzanych czynności w codziennym wykorzystywaniu firmowej komunikacji IP. Korporacje mogą korzystać z rozbudowanych systemów telepresence (teleobecności), mniejszym spółkom wystarczają zwykłe aplikacje internetowe. Wszystkim przyświecają jednak takie same cele - ograniczenie wydatków na podróże służbowe,... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...