powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2001

Tylko Internet 2, 1 lutego 2001
Tylko Internet 2
Wydania specjalne

Internet szansą dla wszystkich (cz.2)

Statystyki i prognozy dotyczące Internetu, ogłaszane przez firmy konsultacyjne i organizacje badań rynkowych, różnią się dość znacznie, w zależności od przyjętych definicji i metodyki pomiarów. W USA rynek pomiarów i statystyk internetowych stał się prawdziwym przemysłem wspomagającym reklamę w Internecie. Autorzy starali się odwoływać do aktualnych danych (często bardzo... Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo Internetu

Burzliwy rozwój Internetu to również coraz częstsze ataki hakerów, rozpowszechniające się wirusy, spamy poczty elektronicznej, oszustwa, ataki typu odmowy usług itp. Zmienia się forma zagrożeń i natura możliwych ataków, dlatego też w oparciu o już istniejące standardy przystąpiono do opracowania nowych. Czytaj więcej »

E-business i e-commerce

Nowe rozwiązania określane mianem technologii informatycznych zmieniają tradycyjne podejście do prowadzenia działalności gospodarczej. Tradycyjny model prowadzenia biznesu charakteryzuje się istnieniem sektorów informacyjnych dostępnych dla wybranych grup, brakiem jednolitego dostępu do potrzebnych informacji oraz powielaniem zasobów i pracy. Czytaj więcej »

Internet w małym biznesie

Dominacja działalności komercyjnej w ramach Internetu stała się faktem. W ciągu ostatnich dwóch lat rejestracja domen komercyjnych w całym Internecie wzrosła do 90% wszystkich organizacji. Fakt ten ostatecznie obala mit o Internecie jako domenie działalności akademickiej czy też badawczej. Najszybciej rozwijającą się i najbardziej popularną częścią Internetu jest bez wątpienia... Czytaj więcej »

Dostęp do Internetu

Usługi internetowe rozwijają się z zawrotną szybkością, zwiększając i tak już duże obciążenie sieci publicznej. Jednak naukowcy z wielu firmowych laboratoriów obiecują większe szybkości dostępu. Sieć publiczna odegra główną rolę w dostarczaniu do klienta nowych i ulepszonych usług oraz aplikacji telekomunikacyjnych. Czytaj więcej »

Ostatnia mila - nadal wąskie gardło

Które szerokopasmowe technologie dostępowe wybrać: modemy kablowe, DSL czy stałe łącza bezprzewodowe? Która z nich zdominuje rynek? Czytaj więcej »

Internet po polsku

Pomimo iż w rejestrze Ministerstwa Łączności widnieje blisko 300 firm, którym przyznano status dostawców usług internetowych (ISP – Internet Service Provider), wkrótce na rynku usług dostępu do Internetu będzie się liczyć tylko kilku, najwyżej kilkunastu graczy. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...