powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Wydanie 22-2011, 6 września 2011
22-2011 Computerworld nr 22-2011
W centrum uwagi

Poprzeczka wysoko

W PROJEKCIE PLANU INFORMATYZACJI PAŃSTWA 2011-2015 SĄ AMBITNE CELE. JAKIE WARUNKI MUSIMY SPEŁNIĆ, ŻEBY JE ZREALIZOWAĆ? Czytaj więcej »

Wiadomości

Polski rynek wart był w 2010 roku 226 mln USD

Zgodnie z raportem IDC "Poland Enterprise Application Software Market 2011-2015 Forecasts and 2010 Vendor Shares", rynek wzrósł o 14,7% w porównaniu do roku 2009, kiedy to wartość sprzedaży aplikacji biznesowych wyniosła 197 mln USD. Czytaj więcej »

Efekty zmiany strategii Infovide-Matrix

Grupa Kapitałowa Infovide-Matrix wypracowała 1,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto za I półrocze 2011 r. Czytaj więcej »

Więcej ofert, wyższe pensje

W ostatni półroczu znacząco wzrosło wynagrodzenie specjalistów i menedżerów w branży IT i telekomunikacyjnej - wynika z najnowszego raportu płacowego opublikowanego przez firmę rekrutacyjną HAYS Poland. W branży tej nadal jednak można zauważyć dość duże proporcje w zarobkach pomiędzy województwem mazowieckim a innymi rejonami Polski. Czytaj więcej »

E-learning na polskich uczelniach

Do konsultacji społecznych trafił projekt nowelizacji rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie warunków kształcenia na odległość (e-learning). Przewiduje on m.in. rozszerzenie możliwości kształcenia przez Internet na polskich uczelniach i wprowadzenie możliwości przeprowadzania egzaminów on-line. Czytaj więcej »

Następca Optimusa miał 20 mln zł zysku

Gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów miała główny wpływ na tak dobre wyniki CD Projekt RED. Jak podają przedstawiciele firmy, sprzedaż gry na świecie w pierwszych tygodniach po premierze wyniosła już ponad 940 tys. sztuk. Czytaj więcej »

Rekordowe wyniki Qumak-Sekom

W pierwszym półroczu 2011 roku przychody firmy wyniosły 169 mln zł, a zysk netto 4,7 mln zł. Czytaj więcej »

Porządkowanie projektów

Przedsięwzięcia w projekcie Planu Informatyzacji Państwa układają się w skomplikowaną mozaikę projektów, w której trudno dostrzec wizję zmian mogących pociągnąć rozwój cywilizacyjny. Czytaj więcej »

Koniec pewnej epoki

Jeden z największych wizjonerów branży IT - Steve Jobs - rezygnuje z funkcji dyrektora generalnego Apple. Zastąpi go Tim Cook, obecny dyrektor operacyjny. Czytaj więcej »

Nowy system dla e-commerce

Intea łączy w jednym systemie wiele funkcji do prowadzenia działalności handlowo-usługowej. System powstał w modelu SaaS. Jakie plany ma Outcom, producent, wprowadzający go na rynek? Czytaj więcej »

EN FACE: Tomasz Witt...

EN FACE: Tomasz Witt...

... prezes firmy Norbsoft zajmującej się od kilku lat produkcją aplikacji mobilnych Czytaj więcej »

Technologie

Nowości rynkowe

Czytaj więcej »

Dobry demon współpracy

Zagrożenia w Internecie nie znają granic. Jednym ze sposobów radzenia sobie z transgranicznymi atakami jest współpraca na poziomie operatorów internetowych z różnych krajów. Takim projektem jest DEMONS. Czytaj więcej »

Wirtualne pole walki

Wirtualne pole walki

Obecnie tworzenie wirusów to działalność komercyjna, która zamieniła się w cybernetyczne pole bitwy. Biorą w niej udział żołnierze internetowi wspierani przez wysłanników państw. Czytaj więcej »

Nowe serwery w firmie hostingowej

W hostingu serwery są jednym z najważniejszych elementów infrastruktury usługowej i każde wdrożenie wpływa na świadczone usługi. Przedstawiamy wdrożenie nowych serwerów w firmie Hostersi. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Dużo nie znaczy dobrze

Największym błędem popełnianym przez projektantów jest myślenie, że najlepszy i najbardziej dochodowy jest projekt mający najwięcej funkcjonalności. Czytaj więcej »

Niedoceniany potencjał zmian

Niedoceniany potencjał zmian

Rozwój aplikacji chmurowych nie zmniejsza znaczenia papieru jako medium informacji w firmach. Możliwości oszczędzania w tym obszarze oferują systemy zarządzania drukiem. Czytaj więcej »

Sprawdzają się także u małych

Systemy CRM nie są już kierowane tylko do dużych przedsiębiorstw. Znajdują się również w ofercie dla małych i średnich firm, które coraz chętniej z nich korzystają. Czytaj więcej »

PBP Bank wymienia systemem centralny

W Polskim Banku Przedsiębiorczości została wdrożona najnowsza, 11 wersja systemu Oracle FLEXCUBE. Czytaj więcej »

Raben zarządza dokumentami

Polski oddział Grupy Raben, międzynarodowego operatora logistycznego, kupił system informatyczny wspomagający zarządzanie zakupami i obieg dokumentów. Czytaj więcej »

"Łaciate" z systemem zarządzania laboratoriami

Instytut Innowacji Przemysłu Mleczarskiego, należący do Spółdzielni Mleczarskiej "Mlekpol", producenta marek m.in. Łaciate i Milko, będzie miał system informatyczny do zarządzania laboratoriami. Czytaj więcej »

Platforma wymiany danych handlowych w metsa Tissue Poland

MetsaTissue Poland, część europejskiego koncernu MetsäTissueCorporation, w którego ofercie znajdują się artykuły papierowe, tj. papiery toaletowe, ręczniki kuchenne i łazienkowe, chusteczki higieniczne i serwetki, podpisała umowę z Asseco Business Solutions na wdrożenie platformy wymiany danych handlowych Connector Enterprise. Czytaj więcej »

Produkcja płytek krzemowych już pod nadzorem ERP

W warszawskim CematSilicon, specjalizującym się w produkcji płytek krzemowych, zakończono już prace wdrożeniowe zintegrowanego systemu Microsoft Dynamics AX 2009. Czytaj więcej »

Szpital we Włoszczowie sięga po ERP

Rozpoczęło się wdrożenie systemu Impuls 5 w Szpitalu im. Jana Pawła II we Włoszczowie. Czytaj więcej »

Podwójna rocznica

Architektura jest wszędzie i wszystko jest architekturą; nawet gdy ktoś wyjedzie na wakacje, to od niej nie ucieknie. Od tej "prawdziwej", której pełno wkoło, ani od tej "naszej", do której i tak trzeba będzie wrócić. Czytaj więcej »

Jak powinna wyglądać współpraca nauki i biznesu

Kiedy w Polsce od lat trwają dyskusje nad tym, jak nauka mogłaby lepiej - ku obopólnej korzyści - współpracować z biznesem, CERN dostarcza znakomitego modelu takiej współpracy. Czytaj więcej »

Między poezją a matematyką

Między poezją a matematyką

Język internautów naśladuje język komputera, który składa się tylko z dwóch znaków: 0 i 1, czyli potwierdzenia i jego przeciwieństwa. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Jaka karta do dowodu?

Rządowy projekt związany z modernizacją dowodów osobistych skłania do dokładniejszego przyjrzenia się technologii kart wyposażonych w mikroprocesor. Czytaj więcej »

Dowód osobisty w technologii otwartej czy zamkniętej

Termin emisji nowego dokumentu dla obywateli nie został dotrzymany, ponieważ resort nie poradził sobie z ustaleniem jego szczegółowej specyfikacji technicznej. Wybór technologii będzie miał niebagatelne znaczenie dla powodzenia projektu i rozwoju e-administracji w najbliższych nawet 20 latach. Jak do tej pory, jedyną wiadomą jest to, że karta będzie dualna, zarówno z interfejsem... Czytaj więcej »

Dziura w jabłku

Komputery firmy Apple są często wybierane przez użytkowników domowych, ale nie bardzo nadają się do pracy w środowisku korporacyjnym. Czytaj więcej »

Opinie

Powody

Przyczyn niedziałania oprogramowania należy upatrywać w wielu czynnikach. Może być to błąd samej aplikacji, niedyspozycja sprzętu lub brak odpowiedniej administracji. Na pewno rozwiązywanie tego problemu nie powinno polegać na obrażaniu się lub natychmiastowym podejmowaniu decyzji o kupnie nowego programu. Czytaj więcej »

Udawanie Koreańczyka

Rząd koreański postanowił, że w 2015 roku uczniowie nie będą musieli już nosić do szkoły tradycyjnych podręczników. Ich wersje elektroniczne zostaną załadowane na tablet, który będzie przeciętnemu Kimowi służył za książkę, zeszyt, notatnik, komunikator oraz przypominacz o zadaniach domowych i klasówkach. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...