powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Wydanie 21-2011, 23 sierpnia 2011
21-2011 Computerworld nr 21-2011
W centrum uwagi
Smartfony w firmach

Smartfony w firmach

Telefony klasy smartphone, minikomputery przenośne PDA i tablety stały się standardowym wyposażeniem pracowników. To dobre narzędzia, ale niosą z sobą pewne ryzyko. Czytaj więcej »

Wiadomości

Odświeżona wersja zbioru najlepszych praktyk - ITIL 2011 Edition

29 lipca odbyła się premiera odświeżonej wersji publikacji ITIL 2007. Nowe wydanie jest pierwszą tak dużą zmianą od 2007 roku i uwzględnia gromadzone przez kilka lat uwagi, błędy i nieścisłości dotyczące zbioru najlepszych praktyk zarządzania informatyką. W aktualizacji ITIL znalazły się też odniesienia do popularnego ostatnio tematu cloud computingu. Czytaj więcej »

Google oskarża Microsoft, Oracle i Apple o zmowę

Zdaniem przedstawicieli Google firmy Microsoft, Oracle i Apple opierając się na własnej interpretacji przyznanych im praw patentowych podejmują skoordynowane działania wymierzone przeciwko środowisku Android. Niewykluczone, że spory wokół środowiska Android przyczynią się do zaognienia dyskusji na temat zasadności istnienia patentów na oprogramowanie. Czytaj więcej »

Podsłuchowisko

Podsłuchowisko

Policje i tajne służby wszystkich państw od wieków wykorzystują podsłuchy, konfidentów oraz gromadzą informacje o ludziach, by zapewnić bezpieczeństwo państwa i spokój obywateli. Czytaj więcej »

Wszystko w jednym

Powstaje Centralny Rejestr Podmiotów Krajowej Ewidencji Podatników - kompletna i zintegrowana w skali kraju ewidencja podatników. Czytaj więcej »

Google kupuje Motorolę, aby bronić Androida

Najdroższy zakup w historii koncernu ma przyczynić się do zwiększenia tempa prac nad środowiskiem Android. Bezcenne mogą okazać się patenty koncernu Motorola. Czytaj więcej »

Softtutor Consulting dynamizuje plany rozwojowe

Władze spółki planują zmiany, które pozwolą jeszcze lepiej spozycjonować ofertę firmy na rynku jako lidera wśród spółek doradczych zatrudniających do 50 osób. Czytaj więcej »

Perspektywy finansowe pracowników IT

Wynagrodzenia specjalistów z branży IT należą do najwyższych. Rynek pracy w sektorze IT rozwija się dynamicznie, a płace systematycznie rosną. Czytaj więcej »

EN FACE: dr hab. inż. Konrad Świrski…

… prezes firmy Transition Technologies, która od kilkunastu lat eksportuje rozwiązania informatyczne dla energetyki, pracownik naukowy Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej Czytaj więcej »

Znamy już kandydatów do tytułu Lidera Informatyki 2011

Wśród finalistów tegorocznej edycji konkursu Lider Informatyki są banki, firmy ubezpieczeniowe, zakłady produkcyjne, placówki służby zdrowia, urzędy szczebla rządowego i samorządowego, instytucje użyteczności publicznej oraz firmy z sektora MSP. Czytaj więcej »

Technologie

Nowości rynkowe

Czytaj więcej »

Powstanie interfejs, który połączy myśli z realizacją akcji przez urządzenia elektroniczne

Sztuczne implanty mózgu pojawią się ok. roku 2030, a komunikacja mózg-mózg przez Internet być może powstanie szybciej. Czytaj więcej »

Dokumenty w ruchu

Dokumenty w ruchu

System obiegu dokumentów umożliwi usprawnienie pracy przedsiębiorstwa, automatyzując typowe, wielokrotnie powtarzalne czynności, związane z codzienną pracą organizacji. Czytaj więcej »

Jak zmigrować do IPv6

Jak zmigrować do IPv6

Coraz więcej firm staje przed koniecznością wdrożenia IPv6. Przedstawiamy przykłady działań niezbędnych do migracji z protokołu IPv4 w firmie korzystającej z infrastrukturą Microsoftu oraz związane z tym wyzwania. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Grupa PBG unifikuje procesy zarządzania na bazie rozwiązań Oracle

Uruchomienie systemu Oracle E-Business Suite w należącej do Grupy PBG firmy Hydrobudowa Polska SA ma przyczynić się do ujednolicenia i usprawnienia procesów zarządzania. Czytaj więcej »

Nowy system elektronicznego obiegu dokumentów na Politechnice Warszawskiej

Wydział Zarządzania jest pierwszym wydziałem Politechniki Warszawskiej, który korzysta z systemu elektronicznego obiegu dokumentów. Czytaj więcej »

Farm Frites Poland modernizuje system ERP

Od czerwca br. jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcji frytek w Europie korzysta z najnowszej wersji systemu QAD Enterprise Applications. Czytaj więcej »

Nowy SAP ERP w PLAY

Od lipca trwają prace nad wdrożeniem najnowszej wersji systemu SAP ERP w firmie PLAY. Projekt obejmuje m.in. migrację systemu na wydajniejszą platformę sprzętową i modernizację poszczególnych komponentów systemu SAP ERP. Czytaj więcej »

Profesjonaliści IT bez odpowiednich narzędzi

Profesjonaliści IT bez odpowiednich narzędzi

Elastyczność, optymalne wykorzystanie zasobów i wnikliwa kontrola opłacalności działań to kluczowe czynniki dla konkurencyjności firm sektora usług profesjonalnych. Wielu z nich brakuje odpowiednich narzędzi IT. Czytaj więcej »

Pieniądze muszą zarabiać

Do zarządzania gotówką w Alior Banku stosowany jest specjalny system analityczny. Określa on m.in. codzienną, optymalną pulę gotówki dla każdego oddziału banku. Czytaj więcej »

Wisienka na torcie

Zwieńczeniem wdrożenia systemu ERP w Urzędzie Miasta Szczecina było stworzenie kokpitów menedżerskich. Decydenci mają w przystępny sposób przedstawione najważniejsze wskaźniki finansowe. Czytaj więcej »

Czy Google znalazł metodę na zdominowanie globalnego ruchu sieciowego?

Wszystko zaczęło się latem ubiegłego roku, gdy Google wraz z Verizonem ogłosiły, że aktualny model przesyłu pakietów danych w sieci jest przestarzały i wymaga zmian. Czytaj więcej »

Przyszłość IT tworzą geniusze

Przyszłość IT tworzą geniusze

Pomysły Adama nigdy nie szły za aktualną, hałaśliwą modą w IT. Wręcz przeciwnie - nie zawsze są dziś doceniane, bowiem dotyczą kształtu tego, co modą będzie dopiero za... 10-15 lat. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Światłowód do pilnej naprawy

Do transmisji danych od lat wykorzystuje się światłowody. Choć mają wysoką przepustowość i są odporne na zakłócenia, operatorzy stosują technologie zapewniające ciągłość działania. Czytaj więcej »

Na celowniku cyberszpiega

Na celowniku cyberszpiega

Niedawno wykryte ataki dowodzą, że szpiegostwo internetowe w zorganizowanej formie trwa do co najmniej 5 lat. Hakerzy wytypowali firmy i organizacje prawie z całego świata. Czytaj więcej »

Opinie

Wojna o chmurę

Na dobre rozpoczęła się "bitwa o chmurę", czyli wyścig dostawców usług typu cloud computing po uwagę i pieniądze klientów. Zanim przeciętny Kowalski dowie się z popularnych czasopism co to jest klastrowanie, load balancing, ile ‘U’ ma który model szafy i dlaczego serwery typu blade są lepsze od zwykłych, należy zadać ważne pytanie: co przesądzi o zwycięstwie tego czy innego... Czytaj więcej »

To sobie pogadali

Nie tylko technologia zmienia się w sposób burzliwy. Liczne zawirowania przechodzi także mowa, która ma problem z nadążeniem za zmianami. Okazuje się, że martwica nie grozi językom zwycięzców technologicznych, przynależnych autorom rozwiązań. Wiadomo, że chodzi o angielską strefę językową. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...