powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Wydanie 19-2011, 21 czerwca 2011
19-2011 Computerworld nr 19-2011
W centrum uwagi
Systemy bankowe do wymiany

Systemy bankowe do wymiany

Banki w Polsce stają w obliczu konieczności unowocześnienia systemów centralnych. Proces wymiany może potrwać nawet kilka lat. Czytaj więcej »

Wiadomości

77% przedsiębiorstw doświadczyło w zeszłym roku wycieku danych

Raport Understanding Security Complexity in 21st Century IT Environments, przedstawia kluczowe wnioski wyciągnięte na podstawie odpowiedzi respondentów, z których wynika, że najczęściej ujawnianymi poufnymi danymi są: 52% - dane klientów, 33% - własność intelektualna przedsiębiorstwa, 31% - informacje dotyczące pracowników, 16% - informacje dotyczące planów firmy. Czytaj więcej »

Intel ogłosił nowe inicjatywy badawcze

Justin Rattner, główny dyrektor ds. technologii Intela, przedstawił ponad 35 innowacyjnych projektów badawczych, które pomogą ukształtować przyszłość technologii. Są to takie dziedziny, jak wizualne przetwarzanie danych, zabezpieczenia i uwierzytelnianie, wrażenia użytkownika i cloud computing. Czytaj więcej »

Polemika z raportem Go Global!, czyli innowacyjność w ujęciu romantycznym

W gospodarkach wysoko rozwiniętych innowacyjność oznacza umiejętność rozwiązywania problemów i osiągania celów. U nas wciąż kojarzona jest tylko z tworzeniem nowości i kreatywnością. Czytaj więcej »

Świat klientów oczami dostawców IT

Świat klientów oczami dostawców IT

Czy firmy ruszyły po zakupy IT? Jak zmieniło się podejście do nowoczesnych rozwiązań? Te problemy były omawiane podczas redakcyjnej debaty z największymi dostawcami. Czytaj więcej »

Jeden formularz, wiele urzędów

Z Dariuszem Bogdanem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki, rozmawiamy o CEIDG oraz projekcie upraszczania procedur administracyjnych poprzez ich elektronizację. Czytaj więcej »

Polska ośrodkiem usług dla biznesu

W 2010 r. wartość inwestycji offshoringowych w Europie Środkowo-Wschodniej wzrosła o 15%. Liderem jest Polska z dynamiką wzrostu na poziomie 20% rocznie. Czytaj więcej »

EN FACE: Tomasz Wawrzyniak…

… menedżer ds. strategii i innowacji w firmie Logisfera Nova, zajmującej się budową rozwiązań na potrzeby rynku ubezpieczeniowego przy użyciu zaawansowanych metod łączenia i przetwarzania danych. Czytaj więcej »

Technologie

EcoPOD, Vertica Realtime Analysis, IBRIX - czyli nowości HP

Podejście silosowe w IT odchodzi do lamusa - zamiast niego stosuje się połączenie różnych rozwiązań i zasobów. Miejsce rozwiązań zamkniętych zajmują łatwo integrowane platformy. Czytaj więcej »

Kontrola zużycia energii w chmurze obliczeniowej

Cloud computing wiąże się z dużą koncentracją serwerów, macierzy dyskowych i urządzeń sieciowych, które wymagają niezawodnego zasilania. Zarządzanie zasilaniem staje się koniecznością. Czytaj więcej »

Jak dobrze kupić kawałek chmury

Jak dobrze kupić kawałek chmury

Oferta usług w modelu cloud computing nie jest domeną specjalizujących się w tym firm. Coraz częściej takie usługi świadczą operatorzy telekomunikacyjni. Czytaj więcej »

Wirtualna technologia, prawdziwe forum

W Warszawie odbyło się forum VMware poświęcone technologiom wirtualizacji i cloud computing. Oprócz narzędzi VMware zaprezentowano także rozwiązania partnerów. Czytaj więcej »

Jak przekonać zarząd do bezpieczeństwa?

W większości zaleceń dotyczących bezpieczeństwa teleinformatycznego wymienia się uzyskanie wsparcia zarządu. Tylko jak to zrobić? Czytaj więcej »

Zarządzanie
Kwestia zwyczaju

Kwestia zwyczaju

Przepisy prawne regulujące problem bezpieczeństwa danych osobowych i prywatności w sieci tworzone były jeszcze w czasie przedinternetowym. Czytaj więcej »

Profesjonalne e-URZĄDzanie

W Urzędzie Miasta i Gminy Krotoszyn wdrożony zostanie system Elektronicznego Obiegu Dokumentów. Czytaj więcej »

Wsparcie ERP w Spedycji Międzynarodowej

Czytaj więcej »

W Alior Banku trwa wdrożenie systemu monitoringu należności regularnych i przeterminowanych

Bank wdraża rozwiązanie firmy VSoft. System realizowany dla Alior Banku obejmuje różne produkty bankowe dedykowane klientowi indywidualnemu i instytucjonalnemu. Czytaj więcej »

Zakład Radiologii w radomskim szpitalu digitalizuje dane

Za pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie środki Zakład Radiologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu przeprowadzi ucyfrowienie. Czytaj więcej »

Usprawnienie kontaktów z partnerami w Mo-BRUK dzięki wdrożeniu systemu B2B

Spółka Mo-BRUK, zajmująca się gospodarką odpadami, produkcją paliw alternatywnych oraz budową dróg betonowych, wdraża system zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Szybsze raportowanie w BRE dzięki rozbudowie systemu Business Intelligence

W BRE Banku zakończył się kolejny etap wdrożenia platformy QlikView. Departament Controllingu BRE Banku ma mieć teraz łatwiejszy dostęp do informacji i szybciej przygotowywać raporty na wszystkich poziomach organizacji. Czytaj więcej »

Na równoważni

Rozmowa z Piotrem Łakomskim, dyrektorem Departamentu IT w P4 sp. z o.o. (operator sieci Play). Czytaj więcej »

Jak być konkurencyjnym w handlu internetowym

Jak być konkurencyjnym w handlu internetowym

Od podmiotów z sektora e-handlu wymaga się zwinności charakterystycznej dla małych firm oraz efektywności operacyjnej i kontroli kosztów na poziomie największych korporacji. Czytaj więcej »

Wspólne decyzje IT i biznesu

Wspólne decyzje IT i biznesu

Zawężenie działań związanych z zarządzaniem portfelem projektów wyłącznie do sfery informatycznej jest niewłaściwe. Czytaj więcej »

Opinie

Szanuj ignoranta swego

Uczestniczyłem niedawno w debacie kilkunastu CIO na temat cloud computing. Jak się okazało, jest w tym środowisku więcej sceptycyzmu niż nadziei. Czytaj więcej »

Polskie Towarzystwo Informatyczne uchwaliło Kodeks Zawodowy Informatyków

Cel jest szczytny, natomiast wydaje się, że z realizacją będzie tak sobie. Kilka punktów tego zapisu wymaga szczególnie, aby im się przyjrzeć i określić ich szanse na praktyczne zastosowanie. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...