powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Wydanie 18-2011, 14 czerwca 2011
18-2011 Computerworld nr 18-2011
W centrum uwagi
Nauka w objęciach biznesu

Nauka w objęciach biznesu

Współpraca w Polsce jest możliwa nie dzięki rozwiązaniom systemowym, lecz aktywnej postawie pojedynczych badaczy i przedsiębiorców. Czytaj więcej »

Wiadomości

Epicor już z nowym kierownictwem

W połowie maja zakończyły się procedury związane z przejęciem Epicor Software przez brytyjski fundusz inwestycyjny Apax Partners. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami koncern Epicor został połączony z Activant Solutions. Czytaj więcej »

Do roku 2015 światowy ruch wzrośnie czterokrotnie

Raport Cisco Visual Networking Index przewiduje, że liczba urządzeń podłączonych do sieci będzie dwukrotnie większa od liczby ludności na świecie, internetowy ruch wideo osiągnie poziom 1 mln minut na sekundę! Czytaj więcej »

Nowa spółka Grupy TP będzie świadczyć usługi integracyjne

Integrated Solutions ma być konkurencją dla czołówki firm działających na rynku integratorów - Asseco Poland, Sygnity, Comarchu, HP Polska czy Qumak-Sekom i NextiraOne Polska. Czytaj więcej »

LTE może wesprzeć służby mundurowe

Dyskusje o przyszłości radiowych sieci dla służb bezpieczeństwa publicznego i ratunkowych muszą uwzględnić dostępność częstotliwości dla aplikacji szerokopasmowych i wybór standardów technicznych. Czytaj więcej »

Prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej to okazja do promocji naszego przemysłu teleinformatycznego

Nasze przewodnictwo w UE to także szansa do debaty nad wirtualną postacią nabytych przez obywateli uprawnień. Czytaj więcej »

Polska może być innowacyjna

Polska może być innowacyjna

Polska ma wiele przewag nad innymi krajami, na których może budować innowacyjną gospodarkę. Musimy tylko pokonać słabe strony… Czytaj więcej »

IBM obchodzi równo 100-lecie istnienia

IBM obchodzi równo 100-lecie istnienia

O współpracy IBM z polskimi uczelniami i otwarciu polskiego oddziału firmy opowiada Tadeusz Węgrzynowski, główny specjalistą ds. teleinformatyki w Dziale Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej, niegdyś szefem Centrum Informatycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Czytaj więcej »

Jacek Budny o pracy w Intelu, rynku "odpornych" tabletów i projektach w służbie zdrowia

Rozmowa z prezesem polskiej firmy SiGarden, oferującej systemy automatyki przemysłowej i specjalistyczne układy sprzętowe projektowane na zamówienie, przez wiele lat pracownik oddziału badawczo-rozwojowego Intela w Gdańsku. Czytaj więcej »

Technologie

Od hobby do standardu

Linux jest fenomenem. Powstał jako dzieło hobbysty i z amatorskich prób stał się standardem biznesowym, wspieranym przez wielkie korporacje, działającym w wielu krytycznych systemach. Czytaj więcej »

Hurtownia danych w pamięci podręcznej, czyli wszystko o in-memory computing

W rozwiązaniach BI warstwa logiki biznesowej realizowana jest przez serwery aplikacyjne, a warstwa danych bazuje na dedykowanych rozwiązaniach macierzowych. W nowym podejściu wprowadzono pamięć operacyjną. Czytaj więcej »

MokaFive proponuje rozwiązanie VDI bezpośrednio na kliencie

Oznacza to brak konieczności utrzymywania skomplikowanej infrastruktury serwerowej. Rozwiązanie to ma uzupełnić ofertę hostowanego VDI tej firmy. Czytaj więcej »

Nowości rynkowe

Czytaj więcej »

Aplikacje w paczce, czyli folder z programami do wykorzystania

Instalacja aplikacji na stacjach roboczych nadal nie osiągnęła elastyczności aplikacji mobilnych, które mają systemy iOS i Android. Prace firmy Embarcadero mają to zmienić. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Markowi celebryci wspierają branżę IT

Markowi celebryci wspierają branżę IT

Po wielu latach wyścigów na wydajność i niezawodność sprzętu wiele firm hi-tech zaczyna poszukiwać swojej osobowości i stylu. Czytaj więcej »

Architektura do remontu

Pamiętam dwa przynajmniej takie przypadki. Pierwszy - z opowiadania, drugi - z własnej praktyki. Czytaj więcej »

Podzielony ciężar wdrożenia

Podzielony ciężar wdrożenia

W interesie działu IT leży dobre przygotowanie wdrożenia systemu, gdyż potem przez wiele lat eksploatacji będzie musiał znosić jego skutki. Czytaj więcej »

Rozmowa z Dorotą Poniatowską-Mańczak, dyrektor Pionu IT w Lukas Banku...

...o nowej, trzyletniej strategii IT banku, dostosowaniu jej do strategii biznesowej, pozycji Architekta IT i cloud computing w bankowości. Czytaj więcej »

Na mapie wiedzy

Sztuka to znaleźć wśród informacji wiedzę, której akurat brakuje w firmie. Temu ma służyć specjalna Platforma Zarządzania Wiedzą oparta na rozwiązaniach OfficeObjects firmy Rodan Systems. Czytaj więcej »

BRE Bank automatyzuje obszar zajęć egzekucyjnych rachunków bankowych

System informatyczny dostarczony przez firmę DomData wspiera pracowników banku w zakresie rejestracji pism przychodzących, generowania dokumentów wychodzących, korespondencji z organami egzekucyjnymi, dokonywania wyliczeń i rozliczeń oraz analizy danych. Czytaj więcej »

Stuprocentowy zwrot palet

W firmie Ponetex, specjalizującej się w świadczeniu kompleksowych usług spedycyjnych, zakończyło się wdrożenie rozwiązania mobilnego do zarządzania transportem ControlTransport firmy Consafe Logistics. Czytaj więcej »

Jak lepiej ocenić ryzyko udzielanego kredytu

W marcu br. w Banku Ochrony Środowiska zakończyło się wdrożenie systemu wsparcia sprzedaży produktów kredytowych dla klientów detalicznych - Comarch Credit Process Management. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Czy MacOS X oznacza ryzyko dla firmy?

Masowe infekcje złośliwym oprogramowaniem są codziennością w świecie stacji roboczych z Windows. Rośnie też zagrożenie platformy MacOS X, która dotąd nie była narażona na ataki cyberprzestępców. Czytaj więcej »

Opinie

Najpierw trzeba marzyć

W USA zakończono emisję serialu Gwiezdne Wrota (Stargate). Niby nic, ale po 14 latach jednak czegoś będzie brak. Nie, żebym oglądał serial, ale spotykam często na niwie zawodowej Amerykanów w moim wieku i wiem, że obok kultowego "Start Treka" oraz "Gwiezdnych Wojen", "Gwiezdne Wrota" były bazą kulturową, na której budowali swoje zainteresowanie nauką i technologiami. Czytaj więcej »

Pojęciowo trudne

Zabierając się do prowadzenia projektu informatycznego należy czasami wziąć pod uwagę, że wyobraźnia klientów pracuje na zupełnie odmiennych poziomach aniżeli wyobraźnia wykonawców. Zresztą nie inaczej sprawa przedstawia się w sferze eksploatacji. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...