powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Wydanie 17-2011, 7 czerwca 2011
17-2011 Computerworld nr 17-2011
Prezentacje firmowe

Urządzenia mobilne: nowy cienki klient

CitrixNatura przedsiębiorczości pozostaje niezmienna, ale narzędzia pracy zmieniają się znacząco. We współczesnych firmach wykorzystywane są smartfony, tablety, notebooki i wiele innych urządzeń, które nie istniały jeszcze kilka lat temu. Nie dziwi, więc fakt, że w ślad za zmianą urządzeń klienckich przedsiębiorstwa muszą zmienić dotychczasowy model funkcjonowania oparty o komputery PC. Otworzyć się na urządzenia mobilne ze względu na niższe koszty i większe możliwości scentralizowanego zarządzania. Zachęcamy do przeczytania raportu IDC i poznania wskazówek dotyczących wykorzystania cienkich klientów oraz wirtualizacji desktopów we współczesnych przedsiębiorstwach.

W centrum uwagi
Jak przejść na IPv6

Jak przejść na IPv6

Światowy Dzień IPv6 prowokuje do rozważań nad sposobami przejścia do nowego protokołu z IPv4. Wiele z nich ostatecznie odrzucono. Przedstawiamy jednak kilka praktycznych porad związanych z migracją do IPv6. Czytaj więcej »

Wdrożenie prorokołu IPv6 u dostawcy usług internetowych

Razem z wdrażaniem IPv6 po stronie klienckiej podobne operacje muszą robić operatorzy hostingowi oraz duże portale. Czytaj więcej »

Wdrożenie IPv6 na uczelni Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym

Aby w sieci tej bydgoskiej uczelni wyższej można było wdrożyć IPv6, niezbędna była kompleksowa modernizacja infrastruktury. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo IPv6 w teorii i praktyce

IPv6 to nie tylko nowa adresacja sieci IP. Upowszechnienie protokołu wpłynie na wiele aspektów bezpieczeństwa sieci, także tych mniej oczywistych, takich jak bezpieczeństwo aplikacji. Czytaj więcej »

Wiadomości

I Zlot Motocyklowy Branży IT

Do Smardzewic zjechali się pasjonaci jednośladów z branży informatycznej na organizowany przez Avnet i Connect Distribution zlot. Było ich ponad 90 i przyznali, że brakowało tego rodzaju inicjatyw i za rok chętnie przyjadą w jeszcze większym składzie. Computerworld był patronem medialnym tego wydarzenia i za rok też zamierza tam być! Czytaj więcej »

Koniec z permanentnymi przetargami, czyli nowy sposób prowadzenia projektów IT w Grupie TP

Rok temu Grupa TP wybrała sześciu partnerów strategicznych do obsługi IT. W tym czasie wprowadzono metodologię punktów funkcyjnych zmieniających planowanie i rozliczanie projektów IT. Czytaj więcej »

Kiedy będziemy mieć TETRĘ

Polski rząd nie zdołał się zmobilizować do budowy ogólnokrajowego cyfrowego systemu radiowego, który obsługuje służby porządku publicznego i ratunkowe oraz zapewnia łączność w sytuacjach krytycznych. Czytaj więcej »

Czego firmy IT oczekują od Polaków

Badanie Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce miało na celu sprawdzenie przyszłych potrzeb rekrutacyjnych amerykańskich firm IT działających w naszym kraju. Ogłoszenie wyników zbiegło się z wizytą Baracka Obamy w Polsce. Czytaj więcej »

Piotr Janczyk o Competitive Intelligence, wizualizacji danych i ich analizie na smartfonach

Rozmowa z prezesem firmy Bilander, projektującej i wdrażającej systemy analizy danych, pomysłodawca rozwiązania Binocle. Czytaj więcej »

Technologie

VDI w praktyce

Wdrożenie wirtualizacji desktopowej istotnie wpływa na sposób dostarczania zasobów IT w organizacji. Technologia ma jednak ograniczenia, a także podnosi koszty. Czytaj więcej »

Usprawniamy komunikację w firmie

Usprawniamy komunikację w firmie

Jedną z głównych zalet nowoczesnej telefonii internetowej jest możliwość integracji rozwiązań z aplikacjami biznesowymi oraz poprawa komunikacji, spowodowana szybszym przepływem informacji. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Biuro w kuchni, czyli telepraca w praktyce

W firmie Cisco praca zdalna łączona z normalną pracą w biurze jest codziennością. Czytaj więcej »

Wyzwań nie brakuje

Rozmawiamy z Moniką Wiaderkiewicz, dyrektor ds. organizacji i informatyki w RWE Polska. Czytaj więcej »

Ludzie, procesy, narzędzia

Ludzie, procesy, narzędzia

Zakup oprogramowania nie powinien być rozpatrywany jedynie w kategoriach kosztów, ale w kategoriach inwestycji mającej przynieść określone korzyści. Czytaj więcej »

Informatyczne służby miejskie

Informatyczne służby miejskie

Nowoczesne technologie mają duży wpływ na codzienne życie mieszkańców miast. Ułatwiają je, stymulują rozwój gospodarczy i pomagają ograniczać zanieczyszczenie środowiska. Czytaj więcej »

Opinie

Poza kontrolą

Atak na Sony Play Station Network będzie miał daleko idące konsekwencje nie tylko dla firmy Sony, ale i dla społeczności internetowej oraz biznesu. Na blogu obszernie omówiłem zignorowany przez media kontekst ataku, tj. fakt, że włamanie było reakcją na próbę zastraszenia hakera, który przełamał zabezpieczenia konsoli PS3. Dzisiaj chciałbym zadać inne fundamentalne pytanie: kto... Czytaj więcej »

Ciągłe doskonalenie

Już ani matura, ani chęć szczera nie zrobi z ciebie menedżera. Już nawet nie studia MBA, ani tym bardziej podyplomowe. Do tego trzeba mieć po prostu niezły support, czyli po naszemu - wsparcie, najlepiej w postaci dobrej znajomości. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...