powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Wydanie 16-2011, 31 maja 2011
16-2011 Computerworld nr 16-2011
Wiadomości

W bankach potrzeba większej współpracy IT z biznesem

Ponad 20% banków nie posiada strategii biznesowej, która mogłaby służyć jako podstawa do tworzenia strategii IT. Czytaj więcej »

Nowy właściciel chce przywrócić Novellowi dawny blask

Attachmate zamierza tchnąć drugie życie w przejęte wraz z Novellem rozwiązania. Ma temu służyć segmentacja produktów w biznesowych działach grupy. Czytaj więcej »

Szerokopasmowa samorządna improwizacja

Czytaj więcej »

SAP bierze rozwód z Oracle

Prace przystosowujące system SAP ERP do współpracy z bazą Sybase Adaptive Server Enterprise dobiegają końca. Wykorzystanie środowiska Sybase obniży koszty użytkowania oprogramowania. Czytaj więcej »

Co MSWiA zrobi dalej z platformą ePUAP

MSWiA liczy, że uruchomienie profilu zaufanego będzie kołem zamachowym Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej. W planach jest jej integracja z innymi systemami centralnymi. Czytaj więcej »

W końcu uruchomiony zostanie profil zaufany na ePUAP

Od 9 czerwca br. będziemy mogli przesyłać do urzędów dokumenty elektroniczne bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Czytaj więcej »

Michał Dyrda o serwisach internetowych dla młodych rodziców

Rozmowa ze współpomysłodawcą Ciufcia.pl, założycielem Dziecisawazne.pl, dyrektorem zarządzającym Future Simple. Z wykształcenia filozofem, z wyboru przedsiębiorcą. Jego ostatni pomysł na biznes to Lingapp.com. Czytaj więcej »

Setny użytkownik systemu analitycznego Eureca

Rozwijane przez firmę Controllig Systems oprogramowanie będzie wykorzystywane do planowania i monitorowania rentowności poszczególnych pionów działalności firmy home.pl. System Eureca ma pomóc w prognozowaniu obrotów, szacowaniu marż handlowych i rozliczaniu sprzedaży w podziale na typy działalności i grupy odbiorów. Czytaj więcej »

Technologie
Virtual Desktop w praktyce

Virtual Desktop w praktyce

Jeśli przedsiębiorstwo korzysta z wirtualizacji serwerowej, następnym krokiem jest wdrożenie wirtualizacji desktopowej. Należy jednak dokładnie rozważyć wybór technologii, w tym wad i zalet jej wdrożenia. Czytaj więcej »

Chmura w korporacji

Chmura w korporacji

Usługi cloud computing są kojarzone z wirtualizacją i automatyzacją dostarczania zasobów. Aby wykorzystać chmurę w środowisku korporacyjnym, niezbędne są opcje, które dostosują ją do wymagań firmowych aplikacji. Czytaj więcej »

Jedna usługa - wiele maszyn

Gdy obciążenie przekracza możliwości pojedynczego serwera usługowego, można zastosować równoważenie obciążenia na większą liczbę maszyn. Sam proces jest o wiele trudniejszy niż proste rozrzucenie pakietów Czytaj więcej »

Zarządzanie
Jak przygotować się na czas kryzysu i prosperity

Jak przygotować się na czas kryzysu i prosperity

W perspektywie długoterminowej należy optymalizować koszty zakupu i utrzymania oprogramowania. Podpowiadamy jak to zrobić? Czytaj więcej »

Śmierć architekta śmierci

Czytaj więcej »

Vodafone kończy globalne wdrożenie SAP ERP

Ku końcowi zmierza realizowany od 2007 r. projekt wdrożenia systemu SAP ERP w Grupie Vodafone. Czytaj więcej »

Ceramika Paradyż od sierpnia z nowym systemem CRM

Na bazie oprogramowania Oracle Siebel CRM w wersji 8.1 w firmie Ceramika Paradyż wdrożono kompleksowe rozwiązanie wspierające zarządzanie relacjami z klientami. "Podstawowym kryterium wyboru systemu CRM była jego funkcjonalność. Czytaj więcej »

Impuls 5 u wykonawcy Stadionu Narodowego i Południowej Obwodnicy Warszawy

Rozpoczęło się wdrożenie systemu ERP firmy BPSC w przedsiębiorstwie AGAT SA. Spółka, która uczestniczy m.in. w budowie Stadionu Narodowego, rozbudowie Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów i budowie Południowej Obwodnicy Warszawy, będzie korzystać z oprogramowania Impuls 5 w zakresie obsługi procesów finansowo-księgowych, kadrowo-płacowych, a także dystrybucji, gospodarki... Czytaj więcej »

ERP w przetwórstwie silikonów

Wyspecjalizowana w przetwórstwie silikonów firma Topsil korzysta z uruchomionego przez Asseco Business Solutions oprogramowania klasy ERP, m.in. w zakresie procesów produkcyjnych oraz wsparcia zarządzania procesami logistyki i sprzedaży. Czytaj więcej »

Zmiany w organizacji IT

Rozmawiamy z Mariuszem Bondarczukiem, dyrektorem Pionu IT w ING Bank Śląski. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Jak monitorować duży ruch

Do kontroli ruchu w niewielkiej sieci wystarczy duplikowanie na port analizujący lub użycie prostego tapa. Przy wielu segmentach sieci korporacyjnej czy operatorskiej niezbędne są dedykowane rozwiązania Czytaj więcej »

Jak zapewnić ciągłość działania aplikacji firmowych

Rozwój wirtualizacji zmienił sposób eksploatacji wysokodostępnych aplikacji firmowych. Nie oznacza to jednak zmierzchu technologii klastrowania aplikacji. Czytaj więcej »

Jak skutecznie wyczyścić dysk

Jak skutecznie wyczyścić dysk

Wycofane z eksploatacji dyski twarde należy wyczyścić z przechowywanych informacji przed oddaniem ich do utylizacji lub sprzedaży. Problem w tym, że nie wszystkie firmy to robią albo nie potrafią tego zrobić dobrze. Czytaj więcej »

Opinie

Lustro

Przy wejściu do Centrum Nauki Kopernik na warszawskim Powiślu stoi robot. Wypowiada frazy w dwóch językach, rusza rękami, przekrzywia głowę. O każdej porze dzieciarnia otacza go szczelnym kręgiem wypróbowując nowe możliwości. Czytaj więcej »

Witaj Jan!

Daleko do inteligencji jest komputerom. Na wielu przykładach dobitnie widać, że oprogramowanie nie radzi sobie z prostymi dosyć sprawami tak zwanego porządku dziennego. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...