powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Wydanie 15-2011, 24 maja 2011
15-2011 Computerworld nr 15-2011
W centrum uwagi

Jak skutecznie przekazać IT na zewnątrz firmy

Outsourcing umożliwia optymalizację kosztów związanych z obsługą procesów IT. Przekazanie obsługi części zasobów do chmury wiąże się z problemami, które należy rozwiązać przed rozważaniem modelu. Czytaj więcej »

Systemy DLP, czyli mniej pomyłkowych wycieków

Rozwiązania DLP wdrażane w korporacjach są nakierowane na wykrywanie i blokowanie informacji. W firmie o strukturze wielooddziałowej, wykorzystującej VPN, warto zastosować centralizowaną ochronę przed wyciekiem informacji. Czytaj więcej »

Wiadomości

Teta pod nową banderą

O zmianach organizacyjnych, nowej marce i planach rynkowych towarzyszących integracji firmy TETA z Grupą UNIT4 mówi Jerzy Krawczyk, prezes UNIT4 TETA. Czytaj więcej »

Komunikacja w standardzie

Dzięki przejęciu Skype Microsoft zyska prawa do najpopularniejszego komunikatora internetowego. Transakcja ma też przyczynić się do umocnienia pozycji koncernu z Redmond na rynku rozwiązań klasy Unified Communications. Czytaj więcej »

Terroryzm 2.0, czyli media wywrotowe

Terroryzm 2.0, czyli media wywrotowe

Najbardziej znany ze śmiertelnych wrogów zachodniego świata Osama Bin Laden nie uniknął amerykańskiej kuli, pomimo że przez kilka lat ukrywał się w domu bez telefonów i Internetu. Czytaj więcej »

Nowy ERP na polskim rynku

W Polsce zadebiutował Sage ERP X3. Oprogramowanie jest przeznaczone dla firm plasujących się powyżej sektora MSP. Pierwsze wdrożenia mają być zakończone jeszcze w tym roku. Czytaj więcej »

Polskie biblioteki są wyposażane w komputery z Fundacji Billa Gatesa

Za pieniądze z fundacji Fundacja Billa i Melindy Gatesów FSRI dostarczyło już komputery do prawie 2000 bibliotek w małych polskich miastach. Kolejne ponad 1000 placówek ma je otrzymać do roku 2013. Czytaj więcej »

prof. Jacek Baranowski o początkach polskich i światowych badań nad grafenem

Rozmowa z członkiem polskiego zespołu pracującego nad grafenem, pracownikiem Instytutu Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych. Czytaj więcej »

Internet siłą polskiej gospodarki wg raportu Boston Consulting Group

Biznes internetowy staje się siłą napędową polskiej gospodarki. Już dziś ma większy udział w PKB niż górnictwo, a niebawem może przegonić też inne sektory gospodarki. Czytaj więcej »

Technologie

Historia wirtualizacji, czyli od dużych maszyn do środowisk biznesowych

Wirtualizacja nie jest nowym wynalazkiem. Powstała w komputerach klasy mainframe. Odeszła w zapomnienie poza światem systemów typu UNIX, by pojawić się w środowisku x86. Czytaj więcej »

Gdy chmura spotyka duże ilości danych

Na konferencji EMC World 2011 przedstawiono nowości w dziedzinie przetwarzania danych oraz cloud computing. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Pozyskiwanie i kreowanie opinii w Internecie

Pozyskiwanie i kreowanie opinii w Internecie

Etyczne aspekty internetowego public relations to jeden z najbardziej drażliwych tematów, zarówno dla agencji PR, jak i działów marketingu mniejszych i większych firm. Czytaj więcej »

Czego przedsiębiorcy oczekują od oprogramowania?

Jak spośród wielu ofert wybrać oprogramowanie, które będzie idealne dla firmy? Swoją opinię na ten temat mają właściciele małych i średnich firm. Czytaj więcej »

BI musi wyjść na zewnątrz firmy

BI musi wyjść na zewnątrz firmy

Analitycy Gartnera i dyrektorzy działów IT stwierdzili na konferencji Gartner BI Summit, że systemy BI powinny śledzić coraz większe obszary danych dotyczących działania firmy i jej otoczenia. Czytaj więcej »

Od enablera do partnera

Rozmowa z Andrzejem Mironem, CIO w Reiffeisen Bank Polska. Czytaj więcej »

Informatyka w świecie zabawek

Firma Creator Polska, będąca właścicielem sieci sklepów z zabawkami Toy Planet oraz Świat Zabawek Berchet, ujednoliciła i scentralizowała kluczowe procesy związane z zarządzaniem siecią sklepów dzięki wdrożeniu systemów Asseco WAPRO oraz MiStral. Czytaj więcej »

Węglokoks korzysta z systemu CRM

W spółce Węglokoks, zajmującej się od 1951 r. eksportem węgla, oddano do użytku pakiet Oracle Siebel, który stał się centralnym repozytorium informacji o kontrahentach i umowach. Czytaj więcej »

Lepsza obsługa kontrahentów

Firma ITD Polska wdrożyła zintegrowany system komunikacyjny Customer Czytaj więcej »

ERP w kolorze

Radomska Fabryka Farb i Lakierów RAFIL wdraża system ERP Humansoft HermesSQL. Czytaj więcej »

Konstruktorzy spotykają się wirtualnie

Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Admin po złej stronie mocy

Admin po złej stronie mocy

Jeden nieuczciwy pracownik może sprawić większe szkody niż cała armia włamywaczy komputerowych. Przedstawiamy trzy przykłady najgorszych scenariuszy. Czytaj więcej »

Google Android dla biznesu

Nawet jeśli firma oficjalnie nie wspiera telefonów z systemem Android, może je wykorzystywać nieoficjalnie. Należy zatem przygotować dział IT do ich właściwej obsługi. Czytaj więcej »

Opinie

Felieton monopolowy

I pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu zupełnie na serio martwiliśmy się wszechogarniającym monopolem Microsoftu. Czytaj więcej »

Totalitaryzm w miniaturze

Pozycję społeczną zdobywa się poprzez uznanie, które to uznanie z kolei jest niczym innym niż urobieniem opinii, nie zawsze mające związek z realnymi dokonaniami. Szczególnym miejscem obserwacji tych prawidłowości jest zakład pracy. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...