powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2001

Tylko Internet, 1 stycznia 2001
Tylko Internet
Wydania specjalne

Internet szansą dla wszystkich

Internet staje się podstawowym narzędziem rozwoju cywilizacyjnego, społecznego i finansowego. Jego zastosowania mają coraz większe znaczenie, począwszy od poczty elektronicznej, transmisji danych i zdalnej pracy, do handlu elektronicznego oraz jako podstawowe medium przekazu informacji i rozrywki. Telefonia przez Internet oraz interaktywna telewizja i inne usługi szerokopasmowe zmienią... Czytaj więcej »

Architektura Internetu

Historia protokołu TCP/IP jest bardzo ściśle związana z siecią ARPAnet (<i>ARPA network</i>), amerykańskim militarnym projektem ARPA. ARPAnet zaczęła funkcjonować w 1968 r. i w ciągu kilku lat stała się największą heterogeniczną siecią z przełączaniem pakietów, odporną na fizyczne zniszczenie łączy i otwartą na komputery dostępne na rynku - takie były... Czytaj więcej »

Ewolucja Internetu

Internet stał się kluczowym czynnikiem napędowym rozwoju usług informatycznych w wielu aspektach: architektury, infrastruktury i aplikacji. Warstwowa architektura TCP/IP jest rozwijana przez wprowadzanie nowych protokołów na każdym poziomie, w celu zapewnienia: obsługi bardzo dużych szybkości przekazu, małych opóźnień w wymianie informacji, lepszej ochrony, gwarantowanej jakości... Czytaj więcej »

WWW (World Wide Web)

Internet to ogrom rozmaitych informacji, zgromadzonych w różnych formach w sieci setek tysięcy hostów. Te różne formy danych, a także protokoły transmisyjne musiały ewoluować w kierunku pewnego uporządkowania. Jednym z najszybciej rozwijających się obszarów uporządkowanej sieci jest <b>WWW (<i>World Wide Web</i>)</b>, opierająca się na koncepcji... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...