powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2011

Wydanie 05/2011, 4 maja 2011
05/2011
Prezentacje firmowe
Bezpieczeństwo

Obrazkowy atlas złych hakerów

Cyberprzestępczość kwitnie. Przybrała formę dobrze zorganizowanego biznesu, z grupami wyspecjalizowanymi w konkretnych czynnościach. W tym roku doniesienia o działaniach cyberprzestępców pojawiają się wyjątkowo często. W obrazkowej formie pokazujemy, kto za tym stoi i do jakiego gatunku należy. Żeby się skutecznie bronić, trzeba wiedzieć, kto, jak i po co nas atakuje. Czytaj więcej »

Centrum danych
Oszczędne centra danych - to możliwe!

Oszczędne centra danych - to możliwe!

Zaraz po koniecznych wydatkach na serwery i infrastrukturę sieciową, sen z powiek dyrektorom IT spędzają koszty operacyjne (OPEX) utrzymania centrów danych. Znaczną część wydatków pochłaniają koszty eksploatacji (energia elektryczna i chłodzenie). Przedstawiamy 8 efektywnych, a jednocześnie niedrogich sposobów na zoptymalizowanie pracy firmowego centrum operacyjnego IT. Nie... Czytaj więcej »

Jak przygotować infrastrukturę IT do wirtualizacji?

Jak przygotować infrastrukturę IT do wirtualizacji?

Wirtualizacja stawia nowe wymagania infrastrukturze sieciowej i podłączonym do niej hostom. Proces wdrażania zwirtualizowanej infrastruktury nie jest wolny od pułapek. Aby uniknąć rozczarowań, należy dobrze rozpoznać początkowe koszty i możliwe zakłócenia. Wdrożenie trzeba przeprowadzać w taki sposób, by zminimalizować ryzyko i zapewnić docelową wydajność. Czytaj więcej »

Komunikacja
GIS - nowy wymiar mapy

GIS - nowy wymiar mapy

Obecny kształt systemów informacji geograficznej to efekt połączenia danych geoprzestrzennych - pochodzących z takich dziedzin, jak geografia, kartografia, geodezja - w systemach teleinformatycznych z rozbudowanymi funkcjami baz danych, gdzie są przechowywane i przetwarzane. Czytaj więcej »

Sieci

WDM-PON dla domu i biznesu

TDM-PON z multipleksowaniem czasowym i wielofalowe WDM-PON to dwie wiodące struktury optyczne w ramach pasywnych sieci PON. Choć obie odgrywają znaczącą rolę w udostępnianiu usług szerokopasmowych, to wielokrotnie większe możliwości rozwoju dają rozwiązania WDM-PON. Pozwalają integrować obie technologie w jednej, pasywnej infrastrukturze optycznej. Czytaj więcej »

Ponad standardy Wi-Fi

Ponad standardy Wi-Fi

Kupując sprzęt bezprzewodowy, kierujemy się wieloma kryteriami. Najczęściej na wybór wpływa standard (802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n), a co za tym idzie - możliwe do uzyskania szybkości. Co zrobić, gdy oficjalna specyfikacja nie jest w stanie zagwarantować wystarczających parametrów do zaspokojenia potrzeb użytkownika? Czytaj więcej »

Testy i porównania
Nie taki mały... ReadyNAS 3200

Nie taki mały... ReadyNAS 3200

Pamięci masowe Netgear ReadyNAS są dobrym przykładem tego, jaką metamorfozę przeszły w ostatnich latach urządzenia sieciowe typu NAS (Network Attached Storage). Czytaj więcej »

Windows Small Business Server 2011

Windows Small Business Server 2011

Pakiety SBS Microsoftu pozwalają małym firmom korzystać z oprogramowania klasy enterprise po znacznie mniejszych kosztach, choć z pewnymi ograniczeniami. Przyjrzyjmy się Windows Small Business Server 2011 - najnowszemu produktowi z tej serii. Czytaj więcej »

Świat w sieci
WWW i prawo do wolności

WWW i prawo do wolności

Obok bohatera ostatniego felietonu, Richarda Stallmana, twórcy idei wolnego oprogramowania i założyciela Free Software Foundation, miejsce w panteonie sław światowego IT zajmuje Tim Berners-Lee, współtwórca usługi WWW. To kolejny przykład osoby ideowej, mocno zaangażowanej w rozwój globalnej sieci i walczącej z wszechogarniającą komercją. Wizjonerzy, tacy jak Stallman czy... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...