powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2001

Wydanie 2/2001, 1 lutego 2001
2/2001
Testy i porównania

Test serwerów (XXIX) PowerEdge 6400

PowerEdge 6400 to jeden z tych serwerów firmy Dell, w którym użytkownik może instalować od jednego do czterech procesorów Pentium III Xeon. Testy wykazują, że serwer pracuje bardzo wydajnie i oferuje dopracowane opcje zarządzania. Serwer uzyskał jednak stosunkową słabą notę w kategorii oceny Łatwość obsługi. Dlaczego? Chodzi o konstrukcję tego produktu. Aby wymienić jakiś... Czytaj więcej »

Internet intranet

Monitorowanie ośrodka webowego

Wraz ze wzrostem złożoności ośrodków webowych oraz uzależnienia od infrastruktury webowej firm używających tej techniki do prowadzenia biznesu pojawiła się potrzeba starannej pielęgnacji serwerów webowych - utrzymania ich w dobrej kondycji przez 24 godziny na dobę. Czytaj więcej »

Zarządzanie i bezpieczeństwo

Zarządzanie serwerami (2) Serwery PowerEdge (Dell)

Kontynuując cykl krótkich artykułów prezentujących oprogramowanie wspomagające administratorów sieci (chodzi o monitorowanie serwerów, uruchamianie programów diagnostycznych, zarządzanie serwerami i usuwanie problemów), czas przyjrzeć się rozwiązaniu oferowanemu przez firmę Dell. Sztandarowym produktem tej firmy, używanym do zarządzania serwerami linii PowerEdge, jest pakiet... Czytaj więcej »

Nowe technologie

Sieci ATM i standard MPEG zapewnią sprawne przekazywanie informacji multimedialnych

Zapotrzebowanie na różnorodne usługi medialne, takie jak dostęp do Internetu, wideo na żądanie, telewizja cyfrowa i przekaz głosu poprzez IP staje się coraz większe. Receptą na to jest z rozwój wysoko wydajnych technologii transmisji danych. Czytaj więcej »

Odwzorowanie multimediów H.323 na usługi QoS sieci ATM

Nawet ci, którzy inwestują ogromne pieniądze w sieci szkieletowe ATM, nie są jeszcze w stanie wykorzystać wszystkich własności usług QoS, którymi dysponują te sieci. Z nadejściem tańszego przełączania ethernetowego i technologii łączy dalekosiężnych zarządzający sieciami zastanawiają się, czy kiedykolwiek spełni się nadzieja usług QoS w trybie end-to-end. Czytaj więcej »

Inteligentne technologie

Jak sieć będzie wyglądać w 2010 roku? Można to sobie wyobrazić, przypatrując się prowadzonym obecnie pracom badawczym. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Internetowe centrale

Migracja systemów telekomunikacyjnych, opartych na klasycznie komutowanych kanałach miedzianych, w kierunku rozwiązań transmisji pakietowych, realizowanych przez Internet, staje się powoli faktem. Konwergencja świata telekomunikacji w przekazach głosu, danych i obrazu jest widoczna w nowoczesnych internetowych centralach abonenckich dla przedsiębiorstw IP PABX, gdzie coraz bardziej zanika... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Magicka tabulka

Tak nazywała się zabawka, którą przed laty przywiozłem moim dzieciom z Czechosłowacji. Na niewielkim ekranie można było rysować rozmaite figury i słowa, a potem, bez pomocy gumki do wycierania czy gąbki, przywracać mu dziewiczy wygląd i znów coś tam rysować czy pisać. I tak w kółko. Teraz coś podobnego, ale dla dorosłych i już nie do zabawy, zapowiadają wielkie firmy z... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...