powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2011

Trendy 2011, 10 marca 2011
Trendy 2011
Prezentacje firmowe

Networld Trendy 2011

NetWorldW tym wydaniu: Bezpieczeństwo - nowe technologie i stare zagrożenia \ Centra danych zwirtualizowane i w chmurach \ Komunikacja IP - nowy początek \ Okablowanie na nową dekadę \ Operatorzy muszą postawić na IP \ Sieci LAN: płaskie, szybkie i tańsze \ Smartfony i tablety zamiast PC \ Sieci bezprzewodowe

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo: nowe technologie - stare zagrożenia

Bezpieczeństwo: nowe technologie - stare zagrożenia

Prognozy dotyczące bezpieczeństwa systemów ICT w 2011 r. nadal skupiają się głównie na: modelu cloud computing, wirtualizacji oraz zagrożeniach związanych z mobilnością użytkowników. Duży wpływ na skuteczność zabezpieczeń i zmian w sposobie ich projektowania w tym roku będą miały również: usługi Web 2.0, urządzenia konsumenckie, mechanizm globalnego zarządzania... Czytaj więcej »

Centrum danych
Centra danych zwirtualizowane i w chmurach

Centra danych zwirtualizowane i w chmurach

Nowe procesory i serwery, pojemniejsze i wydajniejsze pamięci masowe oraz towarzyszący im wzrost przepustowości interfejsów I/O to naturalny kierunek rozwoju tych podstawowych elementów każdego centrum przetwarzania danych. Ale te ilościowe zmiany powodują też, że pojawiają się pomysły, które zmieniają sposób i możliwości wykorzystania infrastruktury IT. Czytaj więcej »

Komunikacja IP

IP - nowy początek

We wrześniu 2011 r. minie 30 lat od opublikowania przez IETF dokumentu opisującego najpopularniejszy protokół IPv4. Wszystko wskazuje na to, że bieżący rok to koniec możliwości dalszego wykorzystywania puli adresów oferowanych przez 4. wersję tego standardu sieciowego. IPv6, jego następca, będzie musiał obsłużyć rosnącą gamę rozwiązań opartych na sieciach pakietowych, wśród... Czytaj więcej »

Okablowanie
Okablowanie na nową dekadę

Okablowanie na nową dekadę

Po latach miedzianej dominacji, okablowanie optyczne obsługuje już nie tylko metropolitalne pierścienie, zapewniające komunikację między oddziałami korporacji a centrami danych, ale zaczyna też wkraczać do osiedli mieszkaniowych. Transmisje o szybkości 10 Gb/s i wyższej wymagają jednak wielomodowych instalacji światłowodowych OM (Optical Multimode). Czytaj więcej »

Sieci dla operatorów
Operatorzy muszą postawić na IP

Operatorzy muszą postawić na IP

Nieustannie rosnący ruch internetowy zmusza operatorów do poszukiwania optymalnych metod zwiększania i zarządzania przepustowością, a zarazem zmniejszania kosztów struktury przesyłowej. Wdrażana obecnie platforma IP (MPLS, VPLS) to nie tylko globalna infrastruktura komputerowa, lecz także interaktywna sieć, pozwalająca na komunikowanie się za pomocą różnorodnych terminali z... Czytaj więcej »

Sieci LAN
Sieci: płaskie, szybkie i tańsze

Sieci: płaskie, szybkie i tańsze

Analitycy IDC i Gartnera są zgodni: technologie sieciowe będą w 2011 r. tańsze. Ma to być rezultatem wirtualizacji, która będzie głównym trendem w tej branży. To, co napędza centra danych nowej generacji, kształtuje trendy w dzisiejszych sieciach LAN. Czytaj więcej »

Sieci mobilne
Smartfony i tablety zamiast PC

Smartfony i tablety zamiast PC

W perspektywie kilku lat urządzeń mobilnych będzie więcej niż komputerów typu PC. Smartfony i tablety w zastosowaniach biznesowych będą wymagać szczególnej troski działów IT, które będą musiały zadbać o odpowiednie zarządzanie, monitorowanie i zabezpieczanie urządzeń pracujących pod kontrolą różnych systemów operacyjnych. Czytaj więcej »

Sieci bezprzewodowe
Bezprzewodowa stabilizacja

Bezprzewodowa stabilizacja

Nastał czas wdrożeń standardu 802.11n, w smartfonach i tabletach postępuje integracja technologii 3G/4G z Wi-Fi, startują sieci LTE (nie WIMAX2). Co daje MIMO 4x4, obietnice Wi-Fi Direct i czy to już czas femtokomórek - tak najkrócej można ująć dominujące obecnie zjawiska w sieciach bezprzewodowych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...