powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2011

Wydanie 02/2011, 10 lutego 2011
02/2011
Prezentacje firmowe

Biała księga NetScaler: podstawy bezpieczeństwa w nowoczesnym centrum danych

CitrixPotrzeba wysokiego poziomu bezpieczeństwa w centrach danych nigdy nie była tak duża. Do tradycyjnych wyzwań i problemów - w tym wymogów prawnych, wzrostu liczby ataków kierowanych i ciągłej erozji tradycyjnych zabezpieczeń – dołączyła teraz konieczność uwzględnienia bardzo dynamicznej architektury chmury obliczeniowej. Dodatkowo ciągle obecna presja budżetowa by „robić więcej za mniej” sprawia, że podstawy bezpieczeństwa muszą zostać zbudowane z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury.

Bezpieczeństwo
FPM - opanować firewalle

FPM - opanować firewalle

Zarządzanie konfiguracją urządzeń sieciowych i wprowadzanymi w nich zmianami - to jedno z ważniejszych zadań administratorów sieci. Z punktu widzenia bezpieczeństwa, szczególnego znaczenia nabiera opanowanie konfiguracji i zmian w zaporach ogniowych, routerach i koncentratorach VPN. Do typowych należą sytuacje, gdy kontrolę nad nimi pełni co najmniej kilku administratorów i każdy z... Czytaj więcej »

Centrum danych
Wirtualizacja i wysoka dostępność systemu

Wirtualizacja i wysoka dostępność systemu

Choć istnieją rozwiązania, które zapewniają lepszą wydajność i dostępność systemu - HA (High Availability) i DR (Disaster Recovery) - odporność na awarie - to żadne z nich nie jest tak uniwersalne i ekonomiczne w skali kompletnego centrum danych, jak technologie wirtualizacyjne. Podpowiadamy, jak wykorzystać wirtualizację serwerów do duplikowania zasobów i zwiększania... Czytaj więcej »

Wirtualizacja a zasilanie i chłodzenie

Wirtualizacja a zasilanie i chłodzenie

Nie tylko wirtualizacja systemów IT przynosi oszczędności, można je również uzyskać optymalizując infrastrukturę fizyczną. Wymaga to jednak jej modernizacji. Podpowiadamy, jak przez zastosowanie odpowiednich systemów zasilania i chłodzenia zwiększyć korzyści płynące z wirtualizacji. Czytaj więcej »

Komunikacja
UC - Umiejętnie i Celowo

UC - Umiejętnie i Celowo

Wieloletni, intensywny marketing, uprawiany przez dostawców systemów Unified Communications (UC), przyniósł rezultaty. Korzyści i techniczne możliwości UC znane są w większości korporacji, coraz bardziej rozwiązania te stają się dostępne również dla sektora małych i średnich firm. Rynkowe realia zmuszają jednak klientów do twardych kalkulacji oczekiwanego zwrotu z inwestycji w... Czytaj więcej »

Rozwiązania dla MSP
Technologie także dla małego biznesu

Technologie także dla małego biznesu

Przyjrzymy się nowym rozwiązaniom, które mogą znaleźć zastosowanie w małym biznesie i być pożyteczne

zarówno z punktu widzenia pracownika, jak i pracodawcy. Czytaj więcej »

Sieci
Wi-Fi po nowemu

Wi-Fi po nowemu

Przedsiębiorstwa potrzebują bezprzewodowej infrastruktury. Sieci Wi-Fi w wielu miejscach stają się już preferowanym, a bywa, że i podstawowym sposobem dostępu do infrastruktury sieciowej. Użytkownicy do sieci przyłączają bezprzewodowo nie tylko komputery, lecz także urządzenia mobilne. Najważniejsze zadania stojące przed Wi-Fi w przedsiębiorstwach to rozsądne wdrożenie standardu... Czytaj więcej »

Testy i porównania
Rozwiązania do zarządzania logami

Rozwiązania do zarządzania logami

Zarządzanie logami to jedno z tych zadań, które powinny być realizowane w każdej organizacji, jednak w rzeczywistości w niewielu robi się to konsekwentnie. Zbieranie i analizowanie logów komputera oraz urządzeń może przynieść korzyści wielowymiarowe, w zakresie: bezpieczeństwa informacji, zarządzania operacjami, monitorowania aplikacjami, lokalizowania problemów w systemie i... Czytaj więcej »

actiNAS cube RDX

actiNAS cube RDX

O ile jeszcze kilka lat temu przeznaczona na dane przestrzeń sięgająca terabajtów wydawała się w małej czy średniej firmie ekstrawagancją, o tyle w obecnych "multimedialnych i szerokopasmowych" czasach często bywa koniecznością. Pamięci NAS na ogół są tak przygotowane, że uruchomienie i zarządzanie nimi jest znacznie prostsze niż w przypadku serwera konfigurowanego "od zera" i... Czytaj więcej »

Microsoft Lync 2010

Lync Server integruje telefonię, IM, wideo- i audiokonferencje oraz aplikacje Office. Czytaj więcej »

Świat w sieci
Wikipedia - strzał w dziesiątkę

Wikipedia - strzał w dziesiątkę

Celebracja 10. rocznicy Wikipedii, od samego początku encyklopedii tworzonej i redagowanej przez pasjonatów globalnej sieci, przybrała pokaźne rozmiary. Na 6 kontynentach, w kilkuset miastach odbyły się spotkania fanów internetowej skarbnicy wiedzy. Wiedzy, która według opinii wielu przedstawicieli świata nauki jest często fragmentaryczna, niezweryfikowana i zbyt często wskazywana,... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...