powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Wydanie 03-2011, 8 lutego 2011
03-2011 Computerworld nr 03-2011
Prawo
Używane kupię

Używane kupię

Wtórny obrót programami komputerowymi jest możliwy tylko przy odpowiednim ukształtowaniu umowy licencyjnej. Czytaj więcej »

W centrum uwagi

Jak rozmawiać z CFO o chmurze?

Bez błogosławieństwa dyrektora finansowego IT nie przekona zarządu do przejścia w chmurę. A CFO mają wiele obaw, jeśli chodzi o cloud computing. Prezentujemy ich największe wątpliwości i zastrzeżenia i radzimy, jak je rozwiać. Czytaj więcej »

Wiadomości

Larry Page nowym CEO w Google

W kwietniu współtwórca najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej, a obecnie wiceprezes Google ds. technologii, obejmie stanowisko dyrektora generalnego firmy. Czytaj więcej »

UE chce uprościć procedury

Przedstawiciele Komisji Europejskiej zapowiedzieli podjęcie działań zmierzających do ograniczenia niezbędnej dokumentacji oraz uproszczenia wniosków i procedur związanych z dostępem do środków finansowych w ramach Siódmego Programu Ramowego UE. Czytaj więcej »

MSWiA chce bezpiecznych zakupów

Projekt zmian ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną zakłada m.in., że przedsiębiorcy świadczący usługi w Internecie będą mieli obowiązek podania danych kontaktowych pozwalających na nawiązanie kontaktu w sposób szybszy niż za pośrednictwem poczty elektronicznej, wprowadzenia mechanizmów pozwalających na ostateczną weryfikację treści zamówienia przed jego wysyłką... Czytaj więcej »

We Wrocławiu powstanie centrum wsparcia QAD Enterprise Edition

Z roku na rok rośnie rola polskiego oddziału QAD jako regionalnego centrum kompetencji. Przemawia za tym m.in. potencjał rozwoju rynku. Czytaj więcej »

CIO Roku: Tomasz Matuła!

Dyrektor Pionu Infrastruktury TP jest CIO Roku 2010: jury konkursu ogłosiło werdykt podczas uroczystej gali, która odbyła się w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie. Czytaj więcej »

Nie być czerwoną latarnią

eGovernment w Polsce? Nie istnieje! Nic nie da się bowiem załatwić w polskim urzędzie przez Internet od początku do końca. Czytaj więcej »

Cofamy się do przodu

Jeden z podstawowych i najbardziej kontrowersyjnych procesów, od którego zależy funkcjonowanie państwa polskiego - informatyzacja - jest pozostawiony samemu sobie. Czytaj więcej »

Mija rok od spotkania Donalda Tuska z przedstawicielami organizacji zajmujących się wolnością Internetu

Ranga debaty obudziła wtedy na krótko nadzieję na szersze wykorzystanie społecznościowych mechanizmów sieci w procesie stanowienia prawa i demokratyzowaniu państwa. Czytaj więcej »

KRUS chce zastąpić rozproszone aplikacje systemem zintegrowanym i oferować e-usługi

Informatyzacja Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego to część planu modernizacji całej organizacji, którą wspiera Bank Światowy. KRUS ma też dalsze plany na rozwój swoich systemów IT. Czytaj więcej »

Dla każdego inne narzędzie

Dla każdego inne narzędzie

O przydatności aplikacji wspierającej zarządzanie procesami nie decyduje liczba posiadanych przez nią funkcjonalności, lecz ich zgodność z potrzebami organizacji. Czytaj więcej »

GUS podsumował informatyzację Polski

Raport "Społeczeństwo informacyjne w Polsce" prezentuje m.in. dane na temat nakładów finansowych na IT w polskich przedsiębiorstwach w 2009 roku. Czytaj więcej »

Rząd wesprze polską branżę informatyczną

Ministerstwo Gospodarki chce, aby polskie oprogramowanie i usługi IT były znane i cenione zarówno w Polsce, jak i za granicą, a polscy informatycy doceniani nie tylko jako zwycięzcy konkursów informatycznych, ale też jako partnerzy w biznesie. Czytaj więcej »

Jon Bradford o wsparciu nowopowstających firm i polskich przedsiębiorcach

Jon Bradford jest założycielem akceleratorów start-upów The Difference Engine i Springboard in Cambridge University (zgłoszenia do niego zbierane są do 20 lutego), mentor, gorliwy zwolennik współpracy pomiędzy akceleratorami innowacji w różnych krajach. Czytaj więcej »

Technologie
Droga do chmury

Droga do chmury

Migracja wszystkich zasobów IT do środowiska cloud computing może przynieść więcej szkód niż korzyści. Przedstawiamy zagadnienia związane z przygotowaniem firmy do korzystania z usług przetwarzania w chmurze. Czytaj więcej »

Nowa infrastruktura

Infrastruktura serwerowni to znacznie więcej niż same serwery - musi objąć zasilanie, chłodzenie, składowanie danych oraz inne elementy. Przedstawiamy zauważalne trendy w konstrukcji i realizacji centrów przetwarzania danych. Czytaj więcej »

Dużo danych, duży problem

Dużo danych, duży problem

W obecnym cyfrowym świecie daje się zauważyć trend ciągłego wzrostu ilości składowanych danych. Dzisiejsze macierze muszą być nie tylko szybsze i pojemniejsze, ale także muszą być łatwiejsze w obsłudze, automatyzując niektóre czynności diagnostyczne. Czytaj więcej »

12 błędów programistów

12 błędów programistów

Deweloperzy czasami wydają się niezdolni do uwolnienia z błędnego koła wciąż tych samych sposobów programowania. Czytaj więcej »

Matrix w ATM

Firma ATM SI SA, znana m.in. z usług outsourcingowych, wdrożyła HP BladeSystem Matrix, który umożliwi automatyzację i usprawnienie wielu działań związanych z obsługą środowisk klientów. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Inteligencja systemów BI

Inteligencja systemów BI

Rozwiązaniem przyszłości jest komunikacja oparta na przetwarzaniu wirtualnej rzeczywistości. Czas pokaże, czy ta forma komunikacji upowszechni się w zastosowaniach biznesowych. Czytaj więcej »

Jednakowe dane partnerów

Jednakowe dane partnerów

W warunkach nasilonej konkurencji sukces rynkowy w mniejszym stopniu zależy od indywidualnych działań firmy, a w większym od pozycji konkurencyjnej całego łańcucha dostaw, w którym jest ona ogniwem. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Zmniejszyć ryzyko webowe

Zmniejszyć ryzyko webowe

Jak odbywa się uwierzytelnienie, gdy przestępcy kradną hasła? W jaki sposób banki mogą ocenić ryzyko związane z daną transakcją? Czy z tego doświadczenia może skorzystać firma mająca usługowy portal webowy? Czytaj więcej »

Opinie

Mistrz konwersji

Niektórzy mydlą oczy swoim przełożonym chcąc wobec nich uchodzić za mistrzów informatyki. Bywa, że coś takiego ma szanse powodzenia, ale tylko do czasu. W pewnym momencie nawet laik rozpozna, że to zwykła zmyła. Czytaj więcej »

Pomiędzy garażem a pałacem

Przedświąteczne szaleństwo zakupów przejawiało się między innymi tym, że niemal każda gazeta publikowała "dodatek zakupowy". Każdy z tych katalogów skonstruowany był w podobny sposób - na jednej ze stron pojawiały się towary luksusowe. Widziałem oczywiście biżuterię, zegarki, ubrania i modne dodatki, a nawet egzotyczne podróże i samochody. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...