powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2011

Wydanie 02-2011, 25 stycznia 2011
02-2011 Computerworld nr 02-2011
Prawo

W stronę integracji

Jakie są najistotniejsze czynności w transakcjach fuzji i przejęć, stosowanych coraz częściej również na polskim rynku IT? Czytaj więcej »

W centrum uwagi
Walka postu z karnawałem

Walka postu z karnawałem

Czyli jak Świat 2.0 powoli zastępuje Świat 1.0 i co z tego dla nas wynika. Czytaj więcej »

Sieci społecznościowe niosą szanse i zagrożenia dla biznesu

Trudno jednak jest je lekceważyć i wybrać politykę "wspaniałej izolacji". Pozostaje więc jedynie pytanie: jak korzystać? Postaramy się na nie odpowiedzieć. Czytaj więcej »

Wiadomości

Nadchodzi CIO Roku 2010!

Czytaj więcej »

Tak Polska będzie prezentowana w Hanowerze

Ministerstwo Gospodarki - które chce wspierać polskie firmy IT w eksporcie rozwiązań i produktów - wynajęło 500 m.kw. powierzchni wystawienniczej na targach CeBIT 2011. W tym roku odbędą się one w Hanowerze w dniach 1 -5 marca. Na zdjęciu pokazujemy, jak będzie wyglądało stanowisko Polski. Polska po raz pierwszy będzie obecna na targach w Hanowerze na taką skalę. Resort Gospodarki... Czytaj więcej »

Ochrona danych osobowych

Panel dyskusyjny poświęcony temu tematowi będzie jednym z elementów tegorocznych obchodów Dnia Ochrony Danych Osobowych. Czytaj więcej »

Najbardziej innowacyjne polskie firmy IT

Opisując polski rynek informatyczny nieustannie trafiamy na niewielkie, innowacyjne polskie firmy zbudowane w oparciu o nietuzinkową wiedzę założycieli. Firma naprawdę innowacyjna jest zazwyczaj owocem pasji, głębokiej wiedzy popartej ciekawością badacza i skłonnością do ryzyka przedsiębiorcy. Czytaj więcej »

Netia: strategia na lata 2012-2020

Spółka zapowiada podbój rynku dostępu do Internetu i usług online. Czytaj więcej »

Za granicą szukają polskich specjalistów

Zagraniczne firmy kuszą polskich specjalistów IT możliwościami uczestniczenia w implementacjach o charakterze globalnym oraz wyższym wynagrodzeniem. Czytaj więcej »

Niech się babcia Internetem cieszy

Zainicjowany przez stowarzyszenie "Miasta w Internecie" memoriał Polska Cyfrowa Równych Szans poparły wpływowe organizacje. Jednak proponowane w tej akcji recepty wybierają jeden z wątków Europejskiej Agendy Cyfrowej, przez co pozostają raczej w klimacie dawnej Strategii Lizbońskiej, której jednym z przewodnich motywów było budowanie społeczeństwa informacyjnego. Czytaj więcej »

Powrót wzrostów

Polski rynek IT w ubiegłym roku osiągnął blisko 28 mld zł - szacuje IDC Poland. Rok 2011 będzie zapewne jeszcze lepszy. Czytaj więcej »

Reklama produktów w Internecie

Reklama produktów w Internecie

Implementacja dyrektywy audiowizualnej do polskiego porządku prawnego wprowadzi fundamentalne zmiany w mediach elektronicznych, poddając przekaz telewizyjny i reklamę w Internecie ściśle określonym przepisom regulacyjnym. Czytaj więcej »

Smutny raport o IT w administracji

Brak integracji i wspólnej polityki. Brak walki z wykluczeniem cyfrowym. Brak promocji działań. Niedostateczna wiedza na temat wpływu informatyzacji na działanie urzędu - to wnioski z najnowszego badania MSWiA. Czytaj więcej »

Co cloud zmieni w biznesie i IT

Popularyzacja modelu przetwarzania w chmurze ma być jedną z najważniejszych zmian w roku 2011. Ważna będzie wiedza na temat technologii i rozwiązań stojących za cloud computing oraz umiejętność negocjacji. Czytaj więcej »

Wiedza o chmurze przyjdzie z Krakowa

Otwarte w Krakowie centrum cloud computing ma stać się głównym tego typu ośrodkiem IBM w Europie Środkowo-Wschodniej i obsługiwać m.in. Czechy i Turcję. Czytaj więcej »

EN FACE: Igor Bokun...

... seryjny przedsiębiorca, partner funduszu inwestycyjnego Dracula Ventures, prezes firm Wind Mobile i Codido. Czytaj więcej »

Czarne chmury nad PDF

Na konferencji 27th Chaos Communication Congress (27C3) w Berlinie opublikowano informacje na temat problemów z bezpieczeństwem plików PDF. Zaprezentowano także istotne podatności związane ze standardem. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Najważniejsze są partnerskie relacje

Przykład Netii i Ericssona pokazuje, jak ominąć zagrożenia kontraktu outsourcingowego. Czytaj więcej »

Wiedza w bazach i systemach

Wiedza w bazach i systemach

Zacieranie się granic między firmami a ich otoczeniem wymaga nowych metod zarządzania. Dane występujące w postaci naturalnej zyskują nową jakość w wersji elektronicznej. Czytaj więcej »

Oprogramowanie a emocje

Oprogramowanie a emocje

Znajomość psychologicznych mechanizmów oceny pozwoli lepiej skonstruować precyzyjne metody pomiarów jakości oprogramowania. Czytaj więcej »

Wojskowe wideo

Wojskowe wideo

Ciekawym przykładem zastosowania wideokonferencji zintegrowanych z istniejącą infrastrukturą jest wdrożenie przez firmę NextiraOne Polska systemu komunikacji w Ministerstwie Obrony Narodowej. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Niebezpieczne wróżby

Niebezpieczne wróżby

Jedną z ciekawszych, choć mało optymistycznych przepowiedni jest to, że w 2011 roku czeka nas poważne ograniczenie swobody korzystania z Internetu. Czytaj więcej »

Nowe aktualizacje usuwają krytyczne luki

Jednym z warunków utrzymania bezpieczeństwa systemów jest ich aktualizacja, gdy tylko producent wydaje stosowne poprawki. Czytaj więcej »

EURO 2012: czy grożą nam zamachy?

EURO 2012: czy grożą nam zamachy?

Kulminacja zagrożenia zamachami terrorystycznymi w Polsce nastąpi w roku 2012. Celami będą obiekty sportowe Finałów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Czytaj więcej »

Opinie

Relevant

Na przełomie grudnia i stycznia zaroiło się od podsumowań mijającego roku i dekady. Nieco mniej było przewidywań na nowy rok i nowe dziesięciolecie. Publicyści niechętnie wypowiadają się na temat przyszłości: dług publiczny rośnie, strefa euro się sypie, wybory za pasem - słowem, poziom niepewności osiągnął lokalne maksimum. Czytaj więcej »

Nie dla ludzi

Często informatycy zbyt optymistycznie zakładają, że użytkownicy mają dużą wiedzę i świadomość technologiczną. Być może też z tego wynikają późniejsze nieporozumienia. Nie brakuje bowiem ludzi nie rozumiejących, że na przykład zlecenie stałe założone osobiście w oddziale banku jest tym samym, co zlecenie zdefiniowane poprzez system internetowy. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...