powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2010

NetWorld Guide 11/2010, 11 listopada 2010
NetWorld Guide 11/2010
Prezentacje firmowe

Networld Guide: Szafy instalacyjne - bezpieczeństwo serwerowni

NetWorldW tym wydaniu: Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie jest zbyt istotne, gdzie zostaną umieszczone nasze serwery, a dla sprawnego działania systemu wystarczy, by w serwerowni znalazły się szafy, patch panele i klimatyzator. Dlatego dość często zdarza się, że informatycy traktują infrastrukturę fizyczną z pewnym lekceważeniem. To poważny błąd. Podobnie poświęcamy zwykle wiele...

Szafy instalacyjne - bezpieczeństwo fizyczne

Niedoceniana infrastruktura

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie jest zbyt istotne, gdzie zostaną umieszczone nasze serwery, a dla sprawnego działania systemu wystarczy, by w serwerowni znalazły się szafy, patch panele i klimatyzator. Dlatego dość często zdarza się, że informatycy traktują infrastrukturę fizyczną z pewnym lekceważeniem. To poważny błąd. Czytaj więcej »

Bezpieczne centrum danych

Bezpieczne centrum danych

Zwykle poświęcamy wiele uwagi ochronie serwerów od strony logicznej, warto jednak pamiętać, że nie mniej ważne jest ich fizyczne bezpieczeństwo. Bezpieczne centrum danych nie może stanąć w przypadkowej lokalizacji, niezbędna jest też kontrola dostępu ludzi do pomieszczeń. Czytaj więcej »

Wszystko pod kontrolą

Czy opłaca się monitorować? Śledzenie warunków panujących w centrum danych wiązać się będzie z wydatkiem na czujniki i oprogramowanie. Jak przy każdym koszcie pojawia się pytanie, czy warto go ponieść? Czytaj więcej »

Monitoring wideo

Monitoring wideo

Monitoring wideo jest jednym z ważnych i coraz popularniejszych elementów w systemach fizycznego zabezpieczania obiektów, również infrastruktury IT. Od kilku lat można jednocześnie zaobserwować transformację od systemów analogowych CCTV w kierunku rozwiązań cyfrowych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...