powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2010

Wydanie 11/2010, 11 listopada 2010
11/2010
Bezpieczeństwo
Linux twardy jak skała

Linux twardy jak skała

Pojawienie się nowego serwera w infrastrukturze rodzi potrzebę zapewnienia mu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Cel ten jak zwykle można osiągnąć na wiele sposobów. Zazwyczaj realizowany jest poprzez "wpięcie" serwera w siatkę zewnętrznych mechanizmów ochronnych. Często jednak zapomina się o sprawach najprostszych. Jedną z nich jest utwardzenie systemu operacyjnego. Dzięki temu... Czytaj więcej »

Centrum danych
Optycznie w centrum danych (cz. 2): Liczby nie do wyobrażenia

Optycznie w centrum danych (cz. 2): Liczby nie do wyobrażenia

Centra danych zaspokajają obecnie najbardziej żywotne potrzeby biznesowe przedsiębiorstw oraz integrują ruch w sieciach IP, który do 2014 r. może wzrosnąć nawet 5-krotnie. Globalny ruch internetowy osiągnie wtedy czterokrotnie wyższy poziom, sięgając 767 eksabajtów, czyli przekroczy 3/4 zetabajta danych w ciągu roku. Wszystko za sprawą narastającego ruchu IP, popularności... Czytaj więcej »

Komunikacja

Internet dla biznesu

Oferta operatorów sieci stacjonarnych i bezprzewodowych oraz dostawców usług internetowych dla przedsiębiorstw jest coraz bogatsza, co odpowiada zapotrzebowaniu zgłaszanemu przez sam rynek. Firmy dość dobrze poznały już zalety popularnej telefonii IP i konsekwentnie dążą do wdrożenia bardziej zaawansowanych rozwiązań, których przykładami są systemy ujednoliconej komunikacji... Czytaj więcej »

Rozwiązania dla MSP
Router dla małej firmy

Router dla małej firmy

Router klasy operatorskiej to duże, drogie i złożone urządzenie, obsługujące rozmaite interfejsy i protokoły trasowania, przesyłające dziesiątki gigabitów na sekundę. Skromniejsze wersje tego sprzętu przygotowano do pracy w niewielkich biurach i do zastosowań domowych. W tych środowiskach router przez długi czas był uznawany za niezbędny jedynie do podziału łącza dostępowego... Czytaj więcej »

Sieci
Dwa małe "a" i duże zmiany

Dwa małe "a" i duże zmiany

Mnożące się ostatnio wieloznaczne określenia XaaS dotyczą przede wszystkim usług dostarczanych w internecie, a nie przez lokalny system IT. Ich popularyzacja wiąże się z karierą idei cloud computing (przetwarzania w chmurze), bo usługi XaaS są jej podstawą i właściwie tylko inną nazwą dla tego samego rodzaju systemów IT. Warto dowiedzieć się, czym różnią się od znanych... Czytaj więcej »

Testy i porównania
Wielki przewodnik po produktach NAC cz. 2: Skomplikowana układanka

Wielki przewodnik po produktach NAC cz. 2: Skomplikowana układanka

Użycie dostępnych na rynku rozwiązań NAC (Network Access Control) nie zapewnia drogi na skróty do uzyskania pełnej kontroli dostępu. Czytaj więcej »

Microsoft SharePoint Server 2010

Integracja z Office 2010, mechanizmy społecznościowe i ulepszone zarządzanie dokumentami - to najważniejsze rozszerzenia wprowadzone w nowej wersji SharePoint Server. Czytaj więcej »

Świat w sieci

Graj, graj i zarabiaj

Tępienie przez wielu rodziców zamiłowania dzieci do gier komputerowych może okazać się całkowicie nieświadomym sposobem na zniszczenie wielu dobrze zapowiadających się karier i lukratywnych posad. Takie wnioski wyciągnąć można po krótkiej analizie najnowszych inicjatyw największych polskich i zagranicznych szkół wyższych. Biznes gier wideo, szacowany na ponad sto miliardów... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...