powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2010

Wydanie 38-2010, 19 października 2010
38-2010 Computerworld nr 38-2010
20 lat inspiracji liderów IT

Projekty ważne i... zapomniane

Informatyka w firmach przemysłowych rozwijała się reagując na potrzeby biznesu i jego klientów oraz korzystając z coraz lepszych rozwiązań technicznych. Czytaj więcej »

W centrum uwagi
Zintegrować wszystko ze wszystkim

Zintegrować wszystko ze wszystkim

Organizacje korzystające z IT często wykorzystują różne narzędzia, które przedstawiałyby znacznie większą wartość dla firmy, gdyby zostały zintegrowane. Na przykład, połączenie informacji z różnych działów, mogłoby przynieść o wiele większe korzyści biznesowe niż korzystanie z nich w odrębnych systemach. Efektywna integracja rozwiązań różnych dostawców i branż nie... Czytaj więcej »

Wiadomości

Polski rynek oprogramowania biznesowego wart 197 mln USD

Taką wartość za rok 2009 podał polski oddział IDC. Oznacza to znaczący spadek w porównaniu do rekordowego roku 2008, kiedy wartość ta wyniosła 257 mln USD. Czytaj więcej »

ZUS podpisał z Asseco umowy na 650 mln zł

Pierwsza, trzyletnia umowa z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych dotyczy usług wsparcia eksploatacji i utrzymania Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI). Czytaj więcej »

Życie w mieście w stylu "smart"

Krakowski Park Technologiczny chce stać się centrum kompetencyjnym dla technologii inteligentnego miasta. Czytaj więcej »

Za zamkniętymi drzwiami

Za zamkniętymi drzwiami

Zapanowanie nad skłonnością do nieuprawnionego korzystania z cudzego dorobku w usieciowionym społeczeństwie nie jest łatwe. Czy to jednak wystarczający powód, aby większość negocjacji nad koncepcją międzynarodowego porozumienia w sprawie walki z naruszeniami praw własności intelektualnej ACTA odbywała się w tajemnicy? Czytaj więcej »

W roku 2010 w polskiej branży IT nie będzie przełomu

Nauczone kryzysem przedsiębiorstwa z większą rozwagą inwestują w informatykę. Dlatego polski rynek IT będzie rósł powoli - twierdzą analitycy IDC Poland. Czytaj więcej »

Wszyscy jesteśmy w chmurze

Zmiana sposobu wykorzystania IT przez przedsiębiorstwa oraz zupełnie nowe możliwości dla twórców oprogramowania to cloud computing według Microsoftu. Czytaj więcej »

Kompleksowa oferta

HP oprze rozwiązania dla centrów danych na rozwiązaniach przejętego 3PAR. Czytaj więcej »

W Internecie wiedzą, że jesteś psem… i co z tego?

Na konferencji MIT Emerging Technologies, Kris Gopalakrishnan, szef Infosysa, jednego z hinduskich dostawców usług outsourcingowych stwierdził, że ludzie są coraz bardziej skłonni przehandlować prywatność za korzyści technologiczne. Czytaj więcej »

ENFACE: Tadeusz Chełkowski…

… dyrektor techniczny Adobe odpowiedzialny za rynki 14 krajów Europy Środkowo-Wschodniej, jako jedna z pierwszych osób w Polsce zdobył tytuł The Open Group Master IT Architect. Czytaj więcej »

Technologie

Łowicka aplikacja z klastrem w tle

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu korzysta z aplikacji handlowej Macrologic, łącząc sprzedaż mobilną z obsługą wielu klientów oraz zamówieniami elektronicznymi. Czytaj więcej »

Bezpieczny i wygodny dostęp dla wszystkich

Bezpieczny i wygodny dostęp dla wszystkich

Jednym z najtrudniejszych problemów, które muszą rozwiązywać działy IT, jest przygotowanie środowiska dla użytkowników mobilnych. Czytaj więcej »

3 etapy wirtualizacji

Wirtualizacja sprawia, że system operacyjny przestaje bezpośrednio zarządzać sprzętem. Dalszym etapem będzie wdrożenie infrastruktury, która ułatwi deweloperom tworzenie aplikacji. Czytaj więcej »

NOWOŚCI: ROZWIĄZANIA TERMINALOWE

Czytaj więcej »

Zarządzanie
Grunt dla innowacji

Grunt dla innowacji

Wyposażenie szeregowych pracowników w narzędzia analityczne może podnosić innowacyjność w zakresie sposobu organizacji procesów biznesowych. Czytaj więcej »

Arkusz kalkulacyjny a dostęp do danych firmowych

Nie opowiadam się za całkowitą rezygnacją z arkuszy kalkulacyjnych w firmach, ale za używaniem ich zgodnie z przeznaczeniem. Czytaj więcej »

Trzy opowieści

Trzy opowieści

Nicholas Carr powraca ze swoją trzecią, głośną książką pt. " The Shallows", poświęconą negatywnym konsekwencjom upowszechnienia Internetu dla naszej wrażliwości i inteligencji. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Prawo: jak walczyć z podróbkami w Internecie

Do handlu w sieci trafiają nie tylko podrobione wyroby renomowanych producentów, ale też coraz częściej artykuły codziennego użytku. Czytaj więcej »

Opinie

Turbo Sex Goal, 4.15

Zostałem niedawno szczęśliwym posiadaczem nowej nieruchomości i zaplanowałem malowanie. Wybraliśmy z żoną kolory poszczególnych pokoi i pojechałem do jednego z marketów budowlanych. Jakież było moje zaskoczenie gdy na półce nie znalazłem ani jednego odcienia koloru zielonego. Był "wiosenny poranek", "alpejska łąka", "dojrzały groszek", "oliwkowy gaj", "szelest traw", itd. Czytaj więcej »

Uzależnienie

Wulgaryzm otacza nas wszędzie, otulając szczelnie swymi nieprzyjemnymi wydzielinami. Słowa wulgarne, powszechnie dziś używane jako przerywniki, wkomponowały się niestety na trwałe w krajobraz. Czytaj więcej »

Niemcy contra Google

Kanclerz Angela Merkel, otwierając tegoroczne Targi IFA, mówiła tylko przez niecałe 15 minut, ale zawarła w swym wystąpieniu kilkanaście wątków i nie zabrakło w nim ciekawostek, humoru oraz (słabo) zakamuflowanej przestrogi. Czytaj więcej »

Jeden (darmowy) dzień z mego życia

Tak się składa, że w dniu, w którym Państwo będą mogli czytać ten felieton, akurat będę obchodził urodziny. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...