powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2010

Wydanie 10/2010, 6 października 2010
10/2010
Bezpieczeństwo
Nie tylko dla korporacji -  wybieramy bramę open source

Nie tylko dla korporacji - wybieramy bramę open source

Pierwszym krokiem przy wprowadzaniu zabezpieczeń w systemach firmowych jest wybór rozwiązania, które będzie pilnowało styku z internetem. O ile jednak średnie czy duże organizacje mogą przebierać w rozmaitych produktach, o tyle mniejsze muszą kontrolować wydatki. A te, w których IT jest jedynie centrum kosztów, z pewnością nie będą chciały od razu inwestować w drogie,... Czytaj więcej »

Centrum danych

Optycznie w centrum danych cz. 1: 10GbE standardem LAN

Sieć LAN przechodzi metamorfozę optyczną, która ma usprawnić komunikację między wszystkimi użytkownikami sieci - głównie przez zwiększenie szybkości w szkielecie do 10 Gb/s. Włókna optyczne OM3 chwilowo rozwiązują ten problem w przedsiębiorstwach i ośrodkach przetwarzania danych, ale uzyskiwanie szybkości znacznie powyżej 1 Gb/s wymaga zmodyfikowanych źródeł światła VCSEL... Czytaj więcej »

Komunikacja

Pasmo, więcej pasma

Segment rynku związany z usługami szerokopasmowymi jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin IT. Firmy analityczne prześcigają się w prognozach: w 2015 r. ma być od 1,5 mld (ABI Research) do 3,2 mld (Ovum) użytkowników mobilnego broadbandu, trzykrotnie więcej niż jego stacjonarnej odmiany. Przepustowości łączy mają być liczone w gigabitach, otwartym pytaniem... Czytaj więcej »

Od redaktora

Permanentna inwigilacja

Pełna anonimowość w sieci jest mrzonką, a mimo to głos społeczności domagających się szeroko pojętej wolności nie milknie. Pożywkę dla tych postulatów przynosi internetowa codzienność. Czytaj więcej »

Rozwiązania dla MSP
Niezbędnik MSP - drukowanie

Niezbędnik MSP - drukowanie

W niewielkich firmach ich menedżerowie z reguły nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie, jakie są koszty drukowania i kopiowania dokumentów w ich przedsiębiorstwie. Jednocześnie zdecydowana większość uważa, że nie tylko koszty zakupu, lecz także eksploatacji drukarek czy urządzeń wielofunkcyjnych są kluczowe przy podejmowaniu decyzji o wyborze sprzętu. Takie, dosyć oczywiste... Czytaj więcej »

Sieci
Sposób na zdalny dostęp

Sposób na zdalny dostęp

Ewolucja modelu pracy i usług powoduje, że coraz więcej czynności jest wykonywanych zdalnie. Od dawna zdalny dostęp do komputerów, sieci czy serwerów jest standardem w pracy administratorów. Praca na odległość to już jednak nie tylko domena pracowników działów IT. Model zdalnej pracy dotyczy przede wszystkim szybko rosnącej rzeszy użytkowników mobilnych. Coraz częściej całe... Czytaj więcej »

Raport
Przyszłość z laboratorium

Przyszłość z laboratorium

Przy obecnym tempie rozwoju technologii może się wydawać, że odpowiedź na pytanie, jak będą wyglądać technologie IT za 10 czy 20 lat, to tylko wróżenie z fusów, ale w rzeczywistości wiele rzeczy można z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć, obserwując wyniki badań prowadzonych obecnie na uczelniach i w firmowych laboratoriach badawczo-rozwojowych. Czytaj więcej »

Zysk z przyszłości

Alcatel-Lucent Bell Labs to jedna z największych, firmowych organizacji naukowo-badawczych składająca się z 8 ośrodków R&D na całym świecie (4 z nich działają w Europie). W zeszłym roku firma Alcatel-Lucent przeznaczyła ponad 3 mld dolarów na R&D. O prowadzonych w niej badaniach mówi Gee Rittenhouse, wiceprezes Bell Labs ds. naukowych (Vice President of Bell Labs Research). Czytaj więcej »

Testy i porównania
Przełączniki dla centrów danych

Przełączniki dla centrów danych

Prezentujemy 6 przełączników stelażowych dla centrów danych, które można instalować w szafach. Testy obnażyły pewne słabości urządzeń Cisco i HP, pokazując jednocześnie mocne strony rozwiązań firm Arista i Blade. Testom poddano przełączniki z minimum 24 portami gigabitowymi następujących firm: Arista Networks (DCS-7124S), Blade Network Technologies (RackSwitch G8124), Cisco... Czytaj więcej »

Wielki przewodnik po produktach NAC cz.1: Co poszło nie tak?

Wielki przewodnik po produktach NAC cz.1: Co poszło nie tak?

Technologia Network Access Control - zdefiniowana jako kombinacja uwierzytelniania, bezpieczeństwa punktów końcowych sieci i kontroli dostępu - powstała w odpowiedzi na problemy z mobilnymi użytkownikami, dołączającymi się co jakiś czas do sieci korporacyjnej. Koncepcja NAC miała rozwiązać realne problemy i odpowiadać na realne pytania: Kto dołącza się do naszej sieci? Czy jest... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...