powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2010

Raport specjalny Lider Informatyki, 28 września 2010
Raport specjalny Lider Informatyki Computerworld nr Raport specjalny Lider Informatyki
Prezentacje firmowe

Lider Informatyki 2010

ComputerworldPrzedstawiamy najlepiej zinformatyzowane przedsiębiorstwa działające w Polsce. Prezentujemy tegorocznych finalistów konkursu Computerworld – {{a:http://www.computerworld.pl/news/362474/Znamy.juz.Liderow.Informatyki.2010.html}}Lider Informatyki{{/a}}. Wybraliśmy firmy i instytucje w najpełniejszy sposób wykorzystujące możliwości, jakie oferują współczesne technologie...

Administracja publiczna

By zarządzało się lepiej

Szczecin jako pierwsze miasto w Polsce tej wielkości ma zintegrowany system zarządzania finansami. Wszystko, aby władze mogły lepiej zarządzać. Efekty już widać. Czytaj więcej »

Dobrze poinformowani

Centrum Ratownictwa, system zarządzania miastem, własna sieć. A wszędzie łatwo i szybko dostępne informacje. Na tym opiera się sprawne zarządzanie Gliwicami. Czytaj więcej »

W lidze pionierów

Katowice to jedno z dwóch miast, które ma działające Centrum Ratownictwa. Pionier we wdrażaniu założeń dyrektywy unijnej INSPIRE. Miasto, które mogłoby funkcjonować bez papieru. Czytaj więcej »

HANDEL I USŁUGI

Informacja w cenie

KRUK SA jest firmą, która intensywnie wykorzystuje zdobycze nowoczesnej informatyki. Chociaż branża, w której działa, jest trudna i obrosła wieloma mitami, nie można negować sukcesów, które odnosi dział IT oraz firma jako całość. Czytaj więcej »

Siła autorskich projektów

Grupa VAN jest świetnym przykładem tego, że informatyka nie musi być rozdęta, aby być skuteczna, innowacyjna i przyjazna dla użytkownika. Czytaj więcej »

Nowoczesne nauczanie

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki skutecznie eksperymentuje z e-learningiem oraz systemami wspomagania procesu nauczania i oceny postępów studentów. Czytaj więcej »

LIDER INFORMATYKI

Cechy liderów informatyki

Od czternastu lat spośród polskich firm wyłaniane są te, które odnoszą sukcesy w dziedzinie informatyzacji i zasługują na miano lidera informatyki. Wśród wielu osiągnięć lider informatyki powinien demonstrować doskonałość organizacyjną, wysoką innowacyjność, umiejętność kreowania wartości biznesowej przez informatykę oraz spójność strategii IT ze strategią biznesową. Czytaj więcej »

Ewolucja w konkursie Lider Informatyki

Oceniając każdego roku dziesiątki ankiet nadesłanych na konkurs, nie zauważa się, z jak znaczącą zmianą w podejściu i oczekiwaniach wobec informatyki mamy do czynienia w dłuższej perspektywie czasowej. Jeszcze na początku tego wieku ktoś, kto pochwalił się w miarę szybkim i sprawnym łączem sieciowym, mógł liczyć na spory plus. Dzisiaj coś takiego przechodzi niemal... Czytaj więcej »

Wyzwania dla liderów

Wyzwania dla liderów

Większość problemów, z którymi spotykają się menedżerowie odpowiedzialni ze realizację projektów, dotyczy ludzi. Czytaj więcej »

OPIEKA ZDROWOTNA

Nie tylko dla wojska

Wojskowy Instytut Medyczny zrobił już wiele, informatyzując działalność podstawową i naukową. Teraz przyszedł czas na innowacje w ramach informatyki medycznej. Czytaj więcej »

Serce na dłoni

Warszawski Instytut Kardiologii jest z pewnością jedną z najlepiej zarządzanych i najlepiej zinformatyzowanych placówek służby zdrowia w Polsce. Na serce lepiej nie chorować, ale jeśli już, to tylko tu. Czytaj więcej »

Lekarze z tabletami

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy należy do tych instytucji, które charakteryzują się ciągłością i konsekwencją prowadzonych modernizacji. Pierwsze plany optymalizacji obsługi pochodzą jeszcze z poprzedniego stulecia, ale stosowana technologia informatyczna plasuje tę instytucję wśród bardzo nowoczesnych. Czytaj więcej »

PRZEMYSŁ

Nafta, władza, pieniądze

IT jest współtwórcą sukcesów PKN Orlen, naszego jedynego gracza wśród firm najpotężniejszego przemysłu świata, tak wyraźnie aspirującego do roli regionalnego potentata. Czytaj więcej »

Wielka kariera IT

Elektromontaż Poznań jest średniej wielkości firmą. Takie właśnie najlepiej poddają się zarządzaniu nowoczesnymi metodami, wspieranymi przez IT - uważa zarząd, skwapliwie wykorzystując szansę na stworzenie fundamentu dalszego rozwoju. Czytaj więcej »

Z chemią do Internetu

POCH jako pierwsza polska firma chemiczna wdrożyła kompleksowy system obsługi klienta przez Internet. Choć to niełatwa branża, liczba korzystających z tej formy zamawiania klientów rośnie. Zadowolenie zarządu firmy również. Czytaj więcej »

UTILITIES

IT niezbędne jak woda

Aby zapewnić jak najlepszą obsługę swoich klientów, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu wdrożyło rozwiązania, które usprawniły pracę większości działów w firmie. Cyfryzacja składowania danych mediów strumieniowych, doskonała łączność, automatyzacja procesów i zaawansowane analizy z użyciem ARIS, systemów klasy BI czy GIS i modelu... Czytaj więcej »

Pośrednik z wizją

Projekty działu Organizacja i Informatyka w RWE Polska współtworzą zintegrowaną wizję nowoczesnej spółki sektora utilities - efektywnej w komunikacji z klientami, w zarządzaniu infrastrukturą i procesami, wydajnej i bezpiecznej dla użytkownika. Czytaj więcej »

Fundament wielkiej przemiany

W wyniku prowadzonych działań rozwojowych i reorganizacyjnych w obszarze IT, SPEC będzie prawdopodobnie najlepiej zarządzanym przedsiębiorstwem sektora komunalnego w Polsce, a nawet w Europie. Czytaj więcej »

Bankowość i finanse

Bank to ludzie oraz IT

Nie ma chyba w Polsce drugiego banku, który przeszedł tyle zmian co Pekao SA. Czytaj więcej »

kamienie milowe

Optymalizacja zasobów centrum danych przybliży bank do wdrożenia koncepcji prywatnej chmury. Czytaj więcej »

Rewolucja online

Spółki Grupy Generali w Polsce przechodzą największą w historii fazę inwestycji w informatykę. Odpowiednio skonfigurowane IT z biznesem zapewnia firmie przewagę konkurencyjną. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...