powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2010

Raport specjalny Polski rynek usług IT , 14 września 2010
Raport specjalny Polski rynek usług IT Computerworld nr Raport specjalny Polski rynek usług IT
Prezentacje firmowe

Polski rynek usług IT: raport specjalny Computerworld

ComputerworldPrezentujemy ofertę ponad 150 firm oferujących usługi IT w Polsce. Prezentujemy fakty i mity na temat rozwiązań dostępnych w modelu cloud computing. Pokazujemy w jakim kierunku idzie oferta usług konsultingowych. Konsulting 2.0 to integracja wiedzy z różnych źródeł. Zastanawiamy się także, czy lepiej oprogramowanie kupić, czy może wynająć. Na koniec przedstawiamy...

Polski rynek usług IT
Fakty i mity o cloud computing

Fakty i mity o cloud computing

Czas uwolnić się od tradycyjnego myślenia o IT. Nie musisz utrzymywać własnej infrastruktury - zapewniają dostawcy usług cloud computing. Jakie korzyści faktycznie niesie przetwarzanie w chmurze? Czytaj więcej »

Quo vadis outsourcing

Czy to koniec outsourcingu jaki znamy? W którym kierunku zmierza ten rynek? Czy idea wirtualizacji i cloud computing to najpewniejsze kierunki rozwoju tej branży? Czytaj więcej »

Co bank może outsourcować

Outsourcing bankowy zawsze był popularnym tematem dla banków, dostawców usług IT i prawników zajmujących się IT. Dawno temu nie było prostej metody, aby outsourcing taki stosować, w szczególności, gdy usługa dotykała tajemnicy bankowej. W 2004 r. outsourcing uregulowano - na dobre i na złe. W lipcu br. nadeszły kolejne zmiany. Czytaj więcej »

Konsulting 2.0, czyli integracja wiedzy

Konsulting 2.0, czyli integracja wiedzy

Polski rynek usług doradczy to dopiero ok. 20 lat historii. Zmiany jakie na nim nastąpiły widać szczególnie po stronie popytowej. Dziś klienci potrzebują wiedzy pochodzącej z wielu różnych źródeł, aby rozwiązać coraz bardziej kompleksowe problemy. Czytaj więcej »

Innowacje pilnie poszukiwane

Według badań tylko ok. 20% polskich przedsiębiorstw wprowadza innowacje do swoich organizacji. Wiele firm w Polsce innowacje jednak stosuje, choć nigdzie ich nie rejestruje i nie informuje o nich publicznie. Przykładem branży, która wprowadza nowe rozwiązania w celu zwiększenia efektywności, jest polski sektor usług biznesowych. Czytaj więcej »

Komplet informacji o pojeździe

Zarządzanie flotą kojarzy się głównie z kartą paliwową i rejestracją położenia samochodu. Oferowane w Polsce usługi tego typu obejmują jednak znacznie szerszą gamę pojęć… Czytaj więcej »

Oprogramowanie kupić czy wynająć

Współczesny outsourcing IT stwarza możliwość legalnego korzystania z aplikacji na odległość bez konieczności jej zakupu. Oferowane są w ramach modelu Software-as-a-Service (SaaS). Całość oparta jest o model tzw. chmury obliczeniowej - cloud computing. Czytaj więcej »

Dbałość o bezpieczeństwo

Jak sprawdzić, czy firma jest bezpieczna? Zazwyczaj jest to utożsamiane z bezpieczeństwem komputerów. Tymczasem dobry audyt wykracza poza te ramy. Czytaj więcej »

Klient dobry, bo telekomunikacyjny

Polska stała się zagłębiem firm oferujących usługi outsourcingu - od tworzenia oprogramowania, po zarządzanie siecią - dla firm telekomunikacyjnych z całego świata, zarówno producentów sprzętu, jak i samych operatorów. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...