powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2010

Wydanie 09/2010, 6 września 2010
09/2010
Bezpieczeństwo i zarządzanie

Wybieramy rozwiązanie do ochrony WLAN

O tym, że do bezpieczeństwa sieci WLAN trzeba podchodzić równie poważnie jak do sieci przewodowych - nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Tym razem nie będziemy skupiać się na bezpiecznej konfiguracji sieci (stosowanie WPA2 Enterprise, 802.1x, 802.11i itp.), lecz postaramy się pokazać wybrane narzędzia do monitorowania jej zabezpieczeń. Przybliżymy także nowe zagrożenie, które od... Czytaj więcej »

Infrastruktura
Ciemna strona wirtualizacji

Ciemna strona wirtualizacji

Wirtualizacja serwerów w centrach danych coraz bardziej zaznacza swoją obecność, czemu sprzyjają trudne ekonomicznie czasy. Korzyści, jakie ze sobą niesie, to między innymi zmniejszenie całkowitych kosztów utrzymania (TCO), obniżenie zapotrzebowania na chłodzenie oraz zasilanie przy jednoczesnym zwiększaniu elastyczności środowiska. Bez wątpienia, stanowią one zalety dla biznesu... Czytaj więcej »

Co dalej z MPLS?

Co dalej z MPLS?

MPLS (Multiprotocol Label Switching) to technologia, która odniosła duży sukces. Ma wiele zalet, a najważniejsze z nich to: neutralność przenoszonych protokołów, wysoka skalowalność oraz inteligentne trasowanie wrażliwych na opóźnienia pakietów. Dzięki temu infrastruktura z MPLS jest powszechnie adaptowana w sieciach WAN operatorów. Jak wskazują dane Nemertes Research,... Czytaj więcej »

Układanka z chmur

Układanka z chmur

Czynnikiem napędowym cloud computing jest przede wszystkim gwałtownie rosnąca liczba inteligentnych urządzeń mobilnych, coraz szybsze łącza internetowe oraz aplikacje Web 2.0, "produkujące" olbrzymie wolumeny danych. Co składa się na przetwarzanie w chmurach? Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia
Czy HTML5 zmieni Weba?

Czy HTML5 zmieni Weba?

Choć perspektywy publikacji kolejnej (drugiej) wersji standardu są dość mgliste i odległe, to pojawiają się opinie, że HTML5 może zmienić sieć WWW, a nawet wyprzeć z rynku takie technologie wtyczek, jak Adobe Flash, Microsoft Silverlight i Sun JavaFX. Czytaj więcej »

Testy i porównania
Kasetowe serwery Dell, HP, IBM i Supermicro do zwirtualizowanych centrów danych

Kasetowe serwery Dell, HP, IBM i Supermicro do zwirtualizowanych centrów danych

Tym razem testowaniu poddaliśmy obudowy oraz serwery kasetowe oparte na jednym z najnowszych intelowskich procesorów - na układzie Xeon 5600 (znanym pod roboczą nazwą Westmere). W teście wzięły udział rozwiązania produkowane przez trzech wiodących dostawców tego typu systemów obliczeniowych: Dell PowerEdge M1000e, IBM BladeCenter H i HP BladeSystem c7000. Ponadto zdecydowaliśmy się... Czytaj więcej »

Qnap TS-459 Pro

Pamięci NAS są ciekawą alternatywą dla zakupu nowego serwera. Ich zalety to zwykle prostota oraz wygoda zarządzania. Choć głównym zadaniem tych pamięci jest przechowywanie i udostępnianie danych, ich możliwości często nie ograniczają się do tej jednej funkcji. Do naszej redakcji trafiła pamięć Qnap TS-459 Pro. Dzielimy się wrażeniami z pracy tego urządzenia. Czytaj więcej »

Telekomunikacja
Mobilny pracownik w cenie

Mobilny pracownik w cenie

Od kilkuset milionów do ponad miliarda - tylu pracowników, już za dwa lata, ma wykonywać swoje obowiązki w sposób daleko wykraczający poza ramy tradycyjnego modelu biurkowego. Zmiana charakteru pracy na bardziej mobilny wymusza modyfikacje budżetów, inwestycje w nowoczesne urządzenia i systemy zabezpieczenia firmowej sieci. Z badań wynika, że optymalizacja czasu i kosztów... Czytaj więcej »

Świat w sieci

SMS-y gorsze niż alkohol

Skupienie się na wykonywanych czynnościach bywa ważne w wielu codziennych sytuacjach. Kwestią nadrzędną staje się wówczas, gdy osoba, która maksymalnie powinna poświęcić się swemu zadaniu (np. pilot samolotu bądź kierowca samochodu), bez krzty wyobraźni oddaje się innym przyjemnościom. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...