powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2001

Wydanie 1/2001, 1 stycznia 2001
1/2001
Infrastruktura

Podręczne analizatory sieci lokalnych

Nikt tak dobrze nie wie, czym grozi przestój sieci, jak administratorzy. Toteż w walce z problemami starają się stosować coraz lepsze urządzenia. Podręczne analizatory mogą wykrywać usterki, z którymi nie radzą sobie analizatory programowe. Ponadto w niektórych przypadkach dają większą swobodę pracy. Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

Defragmentacja dysków sieciowych

Podstawowe problemy związane z zarządzaniem rozbudowanymi sieciami komputerowymi często spychają na plan dalszy działania "taktyczne", dotyczące takich zagadnień jak np. wydajności systemów dyskowych. Czytaj więcej »

Linux w sieci przesiębiorstwa

Oprogramowanie open source powoli zdobywa przewagę na serwerach webowych, a popularność infrastruktury oprogramowania z otwartym kodem źródłowym rozszerza się teraz na intranety i centra operacyjne sieci przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

Testy i porównania

Jak przełączniki LAN pracują w sieciach heterogenicznych?

Od sieci heterogenicznych nie ma dzisiaj ucieczki, dlatego tak ważna jest zgodność przełączników instalowanych w systemach informatycznych. Druga runda testów sprawdzających współoperatywność (czy - jak kto woli - zgodność) przełączników LAN wykazała, że producenci urządzeń pracujących w warstwach 2 i 3 czynią wiele, aby administratorzy systemów informatycznych nie stronili... Czytaj więcej »

Test serwerów (XXVIII): ProLiant 8500 - łatwość obsługi i wydajność

Serwer ProLiant 8500 (Compaq) to dość drogi produkt (jest to system najwyżej klasy, przeznaczony dla dużych przedsiębiorstw), lecz użytkownik dostaje do ręki doskonale zaprojektowany ośmioprocesorowy komputer, pracujący najwydajniej z testowanych do tej pory serwerów. Czytaj więcej »

Zarządzanie i bezpieczeństwo

Zarządzanie serwerami (1) Serwery Compaq

Compaq ma w swojej ofercie kilka narzędzi do zarządzania serwerami linii ProLiant i serwerami opartymi na procesorach Alpha. Czytaj więcej »

Nowe technologie

Zaprogramować sieć

Dzięki programowalnym procesorom sieciowym na rynku pojawią się już wkrótce inteligentne urządzenia, które będzie można szybko modyfikować i przystosowywać do nowego środowiska pracy. Procesory sieciowe sprawią też, że producenci przełączników i innych węzłów sieci będą mogli znacznie skrócić cykl produkcji tego rodzaju sprzętu. Czytaj więcej »

10-gigabitowy Ethernet gotowy do użycia

Historycznie ujmując, Ethernet był używany jako technika dostępu; 10-gigabitowy Ethernet zapowiada się jako najprostsza, najszybsza i najbardziej efektywna technologia. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Co dalej z WAP?

Wkrótce za pomocą telefonu komórkowego będzie można zamawiać towary i usługi oraz realizować płatności wirtualnymi pieniędzmi. Także prowadzić poufne interesy, bezpiecznie realizować przelewy i inwestować na giełdzie. Czy to wszystko można robić bez protokołu WAP? Czytaj więcej »

Świat w sieci

Kiedy znikną komputery?

Pytanie może wydać się nonsensowne, a jednak. Zdaniem szefa europejskiego ośrodka badawczego wielkiej amerykańskiej firmy Xerox, Patricka Mazeau, wszystko wskazuje na to, że komputery nie mają przyszłości. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...