powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2010

NetWorld Guide 07/2010, 12 lipca 2010
NetWorld Guide 07/2010
Prezentacje firmowe

Networld Guide: Ethernet w sieciach LAN i WAN

NetWorldW tym wydaniu: Chociaż niemal każdy element nowoczesnego systemu informatycznego może być uważany za mający znaczenie krytyczne, to sieć trzeba wyróżnić jako fundament całej komunikacji. Właśnie dlatego musi być od początku zaprojektowana i zbudowana jak należy. W końcu nawet najlepsze na świecie serwery i pamięć masowa są na nic bez wydajnej i bezawaryjnej sieci.

Ethernet w sieciach LAN i WAN
Dopiero sieć to komputer!

Dopiero sieć to komputer!

To hasło firmy Sun sprzed 15 lat przekonuje dziś jeszcze bardziej. Chociaż niemal każdy element nowoczesnego systemu informatycznego może być uważany za mający znaczenie krytyczne, to sieć trzeba wyróżnić jako fundament całej komunikacji. Właśnie dlatego musi być od początku zaprojektowana i zbudowana jak należy. W końcu nawet najlepsze na świecie serwery i pamięć masowa są... Czytaj więcej »

Wirtualny świat sieci

Sieć pamięci masowej, o której była wcześniej mowa, będzie potrzebna, jeśli planujemy jakąś formę zaawansowanej wirtualizacji. Zdolność do wirtualizowania hostów, do migracji wirtualnych serwerów w ich wirtualnej farmie, wymaga absolutnie stabilnej i szybkiej, centralnej pamięci masowej. Czytaj więcej »

WAN wygodny jak LAN

WAN wygodny jak LAN

Jeśli firma ma wiele oddziałów, to ich połączenie szybkimi i niezawodnymi łączami ma kluczowe znaczenie. Niestety, nie ma jednej skutecznej i uniwersalnej metody, mającej zastosowanie w przypadku każdej organizacji. Podejście zależy od dostępnych usług w głównym centrum danych i zdalnych biurach. Czytaj więcej »

Świat w sieci

Internetowe wuwuzele

Nie trzeba być fanem piłki nożnej, by dostrzec dodatkową wartość, jaką wniosły tegoroczne Mistrzostwa Świata zorganizowane w Republice Południowej Afryki do życia przeciętnego mieszkańca Europy. Dowiedzieliśmy się, czym są wuwuzele. Fakt, że natężenie dźwięku wydobywającego się z tych "trąbek" może dochodzić do 127 dB (gwizdek sędziego = 121,8 dB, a startujący samolot... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...