powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2010

Wydanie 07-08/2010, 12 lipca 2010
07-08/2010
Bezpieczeństwo i zarządzanie

Własne laboratorium Computer Forensics

W każdej większej instytucji znajduje się już bądź w najbliższym czasie pojawi się komórka odpowiedzialna za prowadzenie dochodzeń informatycznych w ramach Computer Forensics, czyli kryminalistyki informatycznej (choć to ostatnie określenie lepiej wpasowuje się w ramy postępowania karnego). W co należy wyposażyć laboratorium CF, jak je budować i potem prowadzić w nim ekspertyzy... Czytaj więcej »

Infrastruktura
Aaaby sprzedać serwer

Aaaby sprzedać serwer

Szybsze procesory, bardziej pojemna pamięć, większa przepustowość interfejsów I/O to naturalny kierunek rozwoju technologii serwerowych, do którego wszyscy się przyzwyczaili. Ale te ilościowe zmiany powodują, że po pewnym czasie następują istotne modyfikacje jakościowe, zmieniające sposób i możliwości wykorzystania infrastruktury IT w praktycznych zastosowaniach. Czytaj więcej »

Jak wybrać radiolinię?

Jak wybrać radiolinię?

Budowa połączenia światłowodowego to czasochłonne, a nierzadko trudne w realizacji i zbyt kosztowne przedsięwzięcie. Z pomocą w takich przypadkach przychodzi infrastruktura bezprzewodowa. Realizacja połączeń radiowych w zakresie licencjonowanych częstotliwości umożliwia osiągnięcie parametrów i dostępności łącza na etapie światłowodu. Najnowsze rozwiązania pozwalają... Czytaj więcej »

Na upały w centrum danych

Wzrastające koszty utrzymania coraz bardziej wydajnych, lecz wymagających coraz skuteczniejszego chłodzenia centrów danych, wymuszają działania ograniczające pobór energii elektrycznej, tym bardziej że prognozy mówią o dalszym wzroście jej ceny w naszym kraju. Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

Przyspieszanie Wi-Fi dla początkujących

Sieci bezprzewodowe Wi-Fi mogą stanowić doskonałą alternatywę rozszerzenia sieci lokalnej. Pozwalają na szybki dostęp do internetu nawet przez ściany i stropy, a także na dalekie odległości. Nie zawsze mamy jednak możliwość uzyskania szybkości obiecywanej przez producentów w materiałach promocyjnych, a zapewnienie poprawnych parametrów ich pracy jest dość skomplikowane.... Czytaj więcej »

Z tabletem nad morze, ze smartfonem w góry

Z tabletem nad morze, ze smartfonem w góry

Jeszcze przed trwającymi właśnie wakacjami premierę miał nowy iPhone 4, będący kolejną wersją ulubionego gadżetu wszystkich miłośników firmy Apple. W połączeniu z nakręcaną przez specjalistów od marketingu modą na tablety, może się zdarzyć, że podczas odpoczynku na plaży nagle przybędzie wokół nas amatorów elektronicznych wydań prasy codziennej czy wciągających... Czytaj więcej »

Testy i porównania
DLP w wieku dojrzałym

DLP w wieku dojrzałym

Produkty Data Loss Prevention mają pomagać w ochronie wrażliwych danych, których ujawnienie lub utrata może narażać organizacje na odpowiedzialność prawną, utratę zysków, ryzyko narażenia bezpieczeństwa itp. Innymi słowy, DLP są po to, aby zapobiegać dostaniu się wrażliwych danych w niewłaściwe ręce. Testowane rozwiązania firm McAfee i Sophos mogą zapewniać pełną... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...