powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2010

Wydanie 25/26-2010, 22 czerwca 2010
25/26-2010 Computerworld nr 25/26-2010
W centrum uwagi
W biurze, w szpitalu, na budowie...

W biurze, w szpitalu, na budowie...

W jaki sposób rozwiązania mobilne wspierają biznes? Czy staną się powszechne? Co jest mitem, a co prawdą? Czytaj więcej »

Dostęp na wiele różnych sposobów

Dostęp na wiele różnych sposobów

Twórcy rozwiązań mobilnych mają możliwość wyboru różnych technologii dla zapewnienia dostępu do danych i aplikacji. Jakie są ich wady i zalety? Czytaj więcej »

Wiadomości

Priorytety CIO: innowacje i oszczędności

Z badania Vanson Bourne - zrobionego na zlecenie Micro Focus - wynika, że 33% ankietowany CIO spodziewa się, że oczekiwania zarządu w zakresie ograniczenia kosztów działalności operacyjnej i inwestycyjnej w zakresie IT będą jednym z priorytetów jeszcze przynajmniej przez trzy lata. Czytaj więcej »

Cisco kontra HP - walka o prymat na rynku sieci

Cisco od ponad 20 lat niepodzielnie panuje na korporacyjnym rynku rozwiązań sieciowych, zwłaszcza routerów i przełączników. Ostatnio pozycja Cisco na tym rynku jednak uległa osłabieniu, do czego przyczyniło się HP, oferując wiele produktów klasy Enterprise. Rywalizacja nasili się jeszcze po zakończeniu fuzji HP z 3Com. Czytaj więcej »

Wiceminister o wolności i bezpieczeństwie

Podczas konferencji Computerworld "Wolność i bezpieczeństwo", po raz pierwszy od powołania na stanowisko podsekretarz stanu MSWiA wystąpił Piotr Kołodziejczyk. Mówił on o tym jak ważne są nowoczesne technologie w zarządzaniu kryzysowym i dbaniu o bezpieczeństwo kraju. Czytaj więcej »

Polskie miasta w czołówce najbezpieczniejszych ośrodków

Za trzy najbezpieczniejsze ośrodki outsourcingowe na świecie - wg zestawienia firmy Datamonitor - uznano Pragę, Warszawę i Brno. Na czwartym miejscu znalazł się Kraków. Według autorów raportu, tak w Czechach, jak i w Polsce nie brakuje dobrze wykształconej kadry IT. Czytaj więcej »

Ryzyko sieci społecznościowych

Ryzyko sieci społecznościowych

Facebook to nie tylko szansa na poprawienie wizerunku, ale też realne zagrożenie firmowych danych i reputacji. Czytaj więcej »

Zmienne media elektroniczne

Po wyborach prezydenckich czeka nas debata o zmianach w mediach elektronicznych. Ten sektor od lat trwa w klinczu, którego rozsupłanie blokują politycy, a nie ułatwiają tego także interesy twórców. Czytaj więcej »

Ile państwa w państwie?

Ile państwa w państwie?

Imprezy sportowe lub powódź to sytuacje, w których bezpieczeństwo ma szczególne znaczenie. Czy właścicielem infrastruktury i systemów do jego zapewnienia powinno być państwo, czy też firmy prywatne? Czytaj więcej »

Spory o rolę e-podpisu w Polsce

Spory o rolę e-podpisu w Polsce

Rząd przyjął nową ustawę o e-podpisie i mówi, że to przełom i wielki krok naprzód. Krytycy wytykają jednak błędy ustawy i zapisy, które zahamują rozwój PKI w Polsce. Czytaj więcej »

O społeczeństwie przedsiębiorczym i innowacyjnym

O społeczeństwie przedsiębiorczym i innowacyjnym

Niemcy szykują się do obrony swojego, historycznie silnego przemysłu motoryzacyjnego przed rosnącą konkurencją z Azji. Istotną rolę w tym zakresie odgrywać mają firmy teleinformatyczne oraz wsparcie ze strony instytucji naukowych i rządu federalnego. Czytaj więcej »

Dane już są, kolej na ich efektywne wykorzystanie

Firmy potrzebują nie tyle nowych danych, co efektywnego zarządzania nimi. Czytaj więcej »

EN FACE: Maciej Kaczyński...

EN FACE: Maciej Kaczyński...

...prezes szczecińskiej firmy BTC specjalizującej się w audycie infrastruktury IT i legalności oprogramowania, autor projektu Akademia BTC, projektant oprogramowania. Czytaj więcej »

Technologie

Wirtualizacja dla małych

Firma VM6 Software opracowała rozwiązanie, które łączy prostotę wirtualizacji z wysoką dostępnością. Czytaj więcej »

Wirtualne pulpity z antywirusem

Wirtualne pulpity z antywirusem

Zabezpieczenie VDI jest trudnym zadaniem, gdyż antywirus przeznaczony na zwykłe stacje robocze sprawia problemy w konsolidowanym środowisku. Czytaj więcej »

Czarna lista groźna dla firmy

Czarna lista groźna dla firmy

Najważniejszą metodą walki ze spamem jest ocena reputacji adresu IP. Filtracja na poziomie połączenia jest najbardziej niezawodna. Czytaj więcej »

Gotowość do działania w krytycznych warunkach

Gotowość do działania w krytycznych warunkach

Większą świadomość potrzeb w zakresie planów utrzymania ciągłości działania mają pracownicy IT oraz dyrektorzy działów eksploatacji niż członkowie zarządów firm. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Konsolidacja i propagacja

Konsolidacja i propagacja

Integracja systemów jest jednym z najczęstszych przypadków wywołujących problemy z jakością danych. Czytaj więcej »

Storage Cisco dla MSP

Storage Cisco dla MSP

Urządzenie obsługuje protokoły NAS, umożliwiając składowanie plików dla platform Windows, Linux i Mac. Czytaj więcej »

Pomagają wyćwiczyć podejmowanie decyzji

Pomagają wyćwiczyć podejmowanie decyzji

O specyficznych potrzebach szkoleniowych top menedżmentu i możliwościach sprostania im poprzez gry symulacyjne rozmawiamy z Ewą Kastory, prezesem Training & Consulting Group. Czytaj więcej »

Opinie

Stary człowiek i architektura

Tyle razy pisałem, że projektowaniem stron internetowych winni zajmować się specjaliści, a nie informatycy, no i mam teraz za swoje. Czytaj więcej »

Wiosna, lato, jesień, zima

Od lat dwudziestu żyję w świecie nowych technologii. Pojawią się, zakwitają i odchodzą; przez ten czas przechodząc cykl rozwoju podobny do pór roku: wiosna, lato, jesień, zima. Nauczyłem się odróżniać te fazy i pozwala mi to zachować spokój i chłodny ogląd sytuacji rynkowej. Z korzyścią dla zdrowia psychicznego, portfela i kariery zawodowej. Czytaj więcej »

Dlaczego kocham Worda

Od razu, na wstępie, oświadczenie na temat tytułu dzisiejszego felietonu. Nie, to nie jest cienko zawoalowana ironia. Choć przed laty zdarzyło mi się napisać tekst pod tytułem "Dlaczego kocham Windows", który był oczywistą parodią* wyznań ludzi zakochanych. Czytaj więcej »

Dosyć wolności

Czasami gra słów w powiązaniu z powierzchowną wiedzą daje dosyć dziwaczne efekty, skutkujące tym, że dwóch ludzi nie potrafi znaleźć wspólnego języka na jakiś podstawowy temat. Więc nie ma się co dziwić, że większość spraw idzie tak topornie. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...