powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2010

Wydanie 24-2010, 15 czerwca 2010
24-2010 Computerworld nr 24-2010
W centrum uwagi
Skuteczna prezentacja treści w call center

Skuteczna prezentacja treści w call center

Pracownicy call center potrzebują sprawnego dostępu do wielu informacji. Korzystanie z nich przez aplikacje na komputerze nie zawsze jest najwygodniejsze. Czasami lepszy jest wielki wyświetlacz na ścianie. Czytaj więcej »

Komunikator w firmie

Komunikator w firmie

Dzisiejsza firma oczekuje narzędzia, które umożliwi natychmiastowe przekazywanie wiadomości, będąc prostym w obsłudze. Nie zawsze jednak komunikator przeznaczony dla użytkowników domowych ma sens w środowisku firmowym. Czytaj więcej »

Każda komunikacja prowadzi do firmy

Każda komunikacja prowadzi do firmy

Dzisiejsze przedsiębiorstwa potrzebują różnych mediów komunikacji z klientami, ale nie można wdrożyć każdego z kanałów osobno. Aby odnieść sukces, media muszą być zintegrowane - niestety bardzo mało firm realizuje to w praktyce. Czytaj więcej »

Wiadomości

Polski rynek IT - 2009: załamanie! 2010: nadzieja.

Tegoroczny raport Computerworld TOP200 pokazuje jak bardzo kryzys na rynku finansowym, niepewność i spowolnienie gospodarcze dotknęły branżę IT. Czytaj więcej »

Targi o publiczne bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest kategorią mało podatną na interpretacje poszukujące okazji do wykorzystania wydajności, nowoczesności, niezawodności, elastyczności i oszczędności oferowanych przez komercyjnych usługodawców. Czytaj więcej »

Podejście od złej strony

Podejście od złej strony

"Polska ma zarówno zdolnych studentów i naukowców, jak i rzutkich przedsiębiorców" - trafnie zauważa Dorota Konowrocka w artykule w Computerworld 22/2010. Mimo tego, poziom innowacyjności w Polsce jest nadal niski, a w zbadanym przez PARP środowisku naukowym tylko 6% zainteresowanych planuje otworzyć własną firmę. Czytaj więcej »

TETA warta 139 mln zł

Przejęcie za tę kwotę wrocławskiej spółki ma ułatwić holenderskiej firmie Unit4 wejście na polski rynek ERP i HR oraz umocnić jej pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej. Czytaj więcej »

Drzwi otwarte

Fujitsu Technology Solutions zbiera pierwsze owoce zmiany profilu działalności. Połączyło się także z łódzkim Fujitsu Global Delivery Center. Czytaj więcej »

Puchar za wyobraźnię

Puchar za wyobraźnię

Wyłoniono zwycięzców polskich finałów konkursu Imagine Cup. W lipcu z drużynami z całego świata zmierzy się zespół fteams z Politechniki Łódzkiej. Opracował on program umożliwiający tłumaczenie języka migowego na język pisany i odwrotnie. Czytaj więcej »

EN FACE: Rafał Kasprzyk...

EN FACE: Rafał Kasprzyk...

... mentor studenckiego zespołu The Eradicators biorącego udział w Imagine Cup z systemem CARE 2, pracownik naukowy warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej. Czytaj więcej »

Projekt na szóstkę

Projekt na szóstkę

Ponadgimnazjalne festiwale informatyczne inspirują młodych programistów i projektantów aplikacji użytkowych do nowych wyzwań. To wśród nich są przyszli twórcy polskiego Facebooka, Google czy innego programu, o którym nam się nie śniło. Czytaj więcej »

Technologie

IBM stawia na migracje

Standardowo opisywanym przez IBM kierunkiem migracji jest proces przejścia od bazy Oracle do DB2 w aplikacjach takich jak SAP. Czytaj więcej »

Google usprawni Wap Push

Google na konferencji I/O 2010 w San Francisco zaprezentowało nową odsłonę systemu Android z rewolucyjnym rozwiązaniem Cloud To Device. Czytaj więcej »

Przełom w Internecie: domeny po arabsku i w cyrylicy

Przełom w Internecie: domeny po arabsku i w cyrylicy

Wprowadzono oczekiwane od dawna, pierwsze nazwy domen zapisane w skryptach narodowych: w cyrylicy i po arabsku, a nie jak dotychczas - w ASCII. Czytaj więcej »

Zarządzanie
SOA: kolejny etap w związku IT i biznesu

SOA: kolejny etap w związku IT i biznesu

Architektura SOA, to dziś nie tylko dodatkowe narzędzie pozwalające na integrację różnych systemów informatycznych. To także rozwiązanie ułatwiające zaprowadzenie porządku w korporacyjnym środowisku aplikacyjnym. Czytaj więcej »

W głównym nurcie wydarzeń

W głównym nurcie wydarzeń

Szef IT w Inter Partner Assistance Polska SA współtworzy rozwiązania wspomagające konkurencyjność biznesu. Czytaj więcej »

Włóczęga za systemem

Włóczęga za systemem

Podczas migracji dane ulegają zniekształceniu zazwyczaj nie z powodów technicznych, ale z braku zachowania powiązań logicznych między nimi, czyli zagubienia lub zniekształcenia informacji na poziomie metadanych. Czytaj więcej »

Ogólnopolska sieć alarmowa

Ogólnopolska sieć alarmowa

MSWiA rozpoczęło budowę sieci OST 112, której celem ma być poprawa bezpieczeństwa obywateli, dzięki usprawnieniu komunikacji służb państwowych. Do uruchomienia numeru alarmowego 112 zobowiązuje nas też Unia Europejska. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Dialery wracają

Dialery wracają

Zjawisko wyłudzania pieniędzy za pomocą programów zestawiających połączenia (tzw. dialerów), zdawało się odejść do przeszłości razem z popularyzacją łączy szerokopasmowych. Tymczasem dialery wracają - tym razem atakują platformy mobilne. Czytaj więcej »

Sieć może potwierdzić autentyczność nagrań

Sieć może potwierdzić autentyczność nagrań

W laboratorium kryminalistycznym Metropolitalnej Policji w Penge, niedaleko Londynu, opracowano technikę analizy częstotliwości sieci energetycznej (ENF, ang. electrical network frequency analysis), która umożliwia określenie czasu nagrania na podstawie fluktuacji sygnału sieci zasilającej. Czytaj więcej »

Opinie

Wirtualny, realny, normalny

Podczas niedawnego meczu przyłapałem się na tym, że przyjemniej ogląda się dobrego gracza i dobrą drużynę w grze FIFA niż żywych, ale marnych piłkarzy. Nawet jeśli nie kieruje się grą, frajda z oglądania zgrabnych zwodów, celnych podań i sędziego, który nie popełnia błędów, jest naprawdę duża. Czytaj więcej »

Spłaszczanie

Dążenie ludzi do upraszczania wielu spraw nie dziwi. Nikt dobrowolnie nie lubi pakować się w jakiś galimatias zdarzeń lub idei. Jednak zważać należy, aby z tego upraszczania nie wynikła karykatura pierwotnego przedmiotu sprawy, zmieniająca prawdę o nim. Czytaj więcej »

Inż. Mamoń

Inż. Mamoń z "Rejsu" miał umysł ścisły, więc podobały mu się melodie, które już raz słyszał. W zmienionej nieco, obiegowej wersji na ogół powiada się, że lubił tylko te piosenki, które już znał, co, przez dający się odnaleźć w tym absurd, staje się kpiną z tej postaci i - co dorabiamy do tego teraz - w ogólności z czasów, z których pochodzi ten film. Czytaj więcej »

Cienka gumka, czyli seksizm

Od kiedy zapuściłem długie włosy, to mam same problemy. Po pierwsze, kosmyki włosów włażą mi w oczy. Jest oczywiście na to rada - założyć jakąś opaskę. Gdy udałem się do odpowiedniego sklepu, to znalazłem tam tylko akcesoria dla kobiet. Ale właściwie dlaczego gruba spinka do włosów ma być "kobieca"? Czy cienka ostatecznie mogłaby być męska?! O wsuwkach nie wspominam, bo... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...