powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2010

NetWorld Guide 06/2010, 2 czerwca 2010
NetWorld Guide 06/2010
Prezentacje firmowe

Networld Guide: Bezpieczeństwo - strategia i praktyka

NetWorldW tym wydaniu: Wdrożenie DLP to nie wszystko, czyli jak zabezpieczyć punkty końcowe sieci / Czy umiesz zatrzymać zagrożenia internetowe? / Zarządzanie tożsamością i dostępem: narzędzia, dobre praktyki.

Bezpieczeństwo - strategia i praktyka
Bezpieczeństwo - strategia i praktyka

Bezpieczeństwo - strategia i praktyka

Stojące przed przedsiębiorstwem wyzwania technologiczne związane z zabezpieczeniem danych i sieci stają się coraz większe. Dane są coraz bardziej "mobilne", zacierają się granice sieci. Z firm wyciekają dane przechowywane na urządzeniach przenośnych lub wysyłane pocztą elektroniczną. Naruszenie bezpieczeństwa niekoniecznie musi być związane z zewnętrznymi atakami, ale obejmuje... Czytaj więcej »

Zabezpieczanie punktów końcowych sieci

Luki w ochronie punktów końcowych sieci można znaleźć w większości przedsiębiorstw: aż 71% ankietowanych firm przyznaje, że nie szyfruje danych w notebookach, a 73% - na wymiennych nośnikach pamięci. 72% respondentów twierdzi, że nie kontroluje kopiowania danych na wymienne nośniki pamięci, a 78% nie wie, jakie dane są zapisywane na takich nośnikach. Taki obraz wyłania się z... Czytaj więcej »

Zatrzymać zagrożenia internetowe

Zatrzymać zagrożenia internetowe

Zagwarantowanie pracownikom pełnego dostępu do internetu, przy jednoczesnym zadbaniu o pełną ochronę sieci przedsiębiorstwa, poprzez wdrożenie efektywnej bariery osłonowej na styku z internetem - to duże wyzwania dla administratorów i osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo IT. Czytaj więcej »

Zarządzanie tożsamością i dostępem

Zarządzanie tożsamością i dostępem

Wzrost popularności wirtualizacji i przetwarzania w chmurze dość radykalnie zmienia sytuację w zakresie zarządzania tożsamością, wymuszając wyjście poza firewall. Potrzebne są tu możliwości łatwego i szybkiego nadawania i odbierania uprawnień użytkownikom, zmiany haseł, aktualizacji profili użytkowników i raportowania. Takie mechanizmy pozwalają na bezpieczne korzystanie z... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...