powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2010

Wydanie 17-2010, 27 kwietnia 2010
17-2010 Computerworld nr 17-2010
Prawo
Jak ochronić znak towarowy

Jak ochronić znak towarowy

Przedsiębiorcy muszą zwracać większą uwagę na skutki stosowania w Internecie takich narzędzi i rozwiązań jak AdWords czy metatagi. Czytaj więcej »

Wiadomości

Cisco finalizuje przejęcie Tandberga

Cisco ogłosił, że przystępuje do końcowej fazy operacji przejmowania Tandberga, producenta rozwiązań wideokonferencji i telepresence. Czytaj więcej »

5 najlepszych certyfikatów IT na rok 2010

Wybór odpowiedniego certyfikatu nie jest zadaniem prostym. Dla ułatwienia przygotowaliśmy listę pięciu najciekawszych certyfikatów IT na rok 2010. Czytaj więcej »

Ile zarabiają informatycy w Polsce

Opublikowany właśnie raport "Wynagrodzenia na stanowiskach IT w 2009 roku" bierze pod uwagę kryterium posiadanych umiejętności. Czytaj więcej »

Microsoft rusza z usługami online w Polsce

Polskie firmy mogą już korzystać z usług Microsoft oferowanych w chmurze obliczeniowej (cloud computing). Czytaj więcej »

Model funkcjonowania sieci musi ulec zmianie

Analitycy zwracają uwagę na fakt, że na sposób funkcjonowania centrów danych w ostatnich latach wpłynęły szczególnie dwie grupy technologii. Do pierwszej należy zaliczyć te pozwalające wirtualizować zasoby IT (głównie serwery), a do drugiej cloud computing. Dlatego obowiązujący do tej pory model funkcjonowania sieci musi ulec zmianie. Czytaj więcej »

HP nadrabia dystans

HP nadrabia dystans

Hewlett-Packard kupił 3Com, a Cisco ma problemy z dostawami sprzętu. Co to oznacza dla klientów? Czytaj więcej »

Dojrzewające organizacje

Polskie organizacje IT coraz chętniej zwracają się w stronę modelu usługowego. W wielu obszarach i procesach daleko im jednak jeszcze do pełnej dojrzałości. Czytaj więcej »

Media na czas kryzysu

Państwo się zatrzymało. Trudno jest ocenić, na ile ten stan wywołali przerażeni powagą sytuacji politycy, a na ile dali się ponieść mediom wciągniętym w nastrój żalu po poległych. Te zaś, zamiast informować, zajęły się w kryzysie autoterapią wspomnień. Czytaj więcej »

Dom, który jest inteligentny

Dom, który jest inteligentny

Fala zainteresowania ekologią jest spowodowana albo modą, albo względami ekonomicznymi - energia jest coraz droższa. W dążeniu do oszczędności i bycia "zielonym" wspiera nas coraz częściej - także w domu - technologia informatyczna. Czytaj więcej »

Kierunek: duże projekty

Priorytetem nowego prezesa S&T Services Polska będzie integracja struktury organizacyjnej i oferty spółek Grupy. Firma chce walczyć o największe kontrakty oraz silniejszą pozycję w sektorze finansowym i publicznym. Czytaj więcej »

EN FACE: dr inż. Marcin Guzik...

... kierownik sekcji ds. zarządzania danymi przestrzennymi w Tatrzańskim Parku Narodowym, jeden z pomysłodawców i administratorów GeoPortalu Tatry, organizator warsztatów "GIS w parkach narodowych i w obszarach chronionych". Czytaj więcej »

Technologie
API sprawdzi się lepiej niż NAS

API sprawdzi się lepiej niż NAS

Specjaliści od składowania danych uważają, że w ciągu najbliższych kilku lat wzrośnie znaczenie obiektowych systemów storage. Oferowane rozwiązania będą musiały nadążyć za rosnącymi wymaganiami aplikacji oraz dynamicznym wzrostem ilości nieustrukturyzowanych danych. Czytaj więcej »

Komunikacja alarmowa

Komunikacja alarmowa

Najważniejszą cechą stosowanych rozwiązań jest możliwość integracji informacji z różnych systemów, baz danych i urządzeń. Czytaj więcej »

O wiele więcej niż skanowanie

Przyjmowanie i przetwarzanie dokumentów papierowych często pochłania bardzo wiele zasobów. Firmę można usprawnić nie tylko optymalizując jej procesy biznesowe, ale także wspomagając samo przetwarzanie dokumentów. Czytaj więcej »

Jak w prosty sposób uzyskać milion IOPS?

Jak w prosty sposób uzyskać milion IOPS?

Do niedawna osiągnięcie miliona operacji wejścia/wyjścia na sekundę na woluminie rzędu co najmniej terabajta wymagało bardzo dużych zasobów storage. Firma LSI udowodniła, że można to zrobić przy użyciu jednego, odpowiednio wyposażonego serwera. Czytaj więcej »

Przechowywania danych po nowemu

Przechowywania danych po nowemu

Konsorcjum LTO (Linear Tape Open) ogłosiło powstanie nowych generacji standardów dla napędów taśmowych. Jednym z nich jest standard LTO-8 z nową kompresją, który przechowa do 32 TB danych na jednej taśmie. Nie wiadomo jednak od kiedy zacznie obowiązywać. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Zadecyduje architektura

Zadecyduje architektura

Umiejętność zarządzania architekturą korporacyjną stanie się niebawem jednym z kluczowych elementów przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

Serwisy dla turystów i naukowców

Serwisy dla turystów i naukowców

Kilka lat temu GeoPortal Tatry wyznaczył standard prezentacji informacji geograficznej przez parki narodowe. Dziś inne polskie parki zaczynają wprowadzać systemy informacji przestrzennej. Czytaj więcej »

Przesyłka sama dotrze do celu

Przesyłka sama dotrze do celu

Dzięki wykorzystaniu ogólnie dostępnych technologii IT koncepcja inteligentnej przesyłki już niebawem może doczekać się praktycznej realizacji. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Niebezpieczna wymiana plików

Niebezpieczna wymiana plików

Węzły sieci peer to peer pojawiają się często w polskich firmach bez zgody i wiedzy administratorów. Ich obecność może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa IT w organizacji. Czytaj więcej »

Opinie

Biedermann i my

Wszystkie telefony komórkowe podłączane do sieci w niektórych krajach Zatoki Perskiej muszą przejść specjalne "przygotowanie". Czytaj więcej »

Zlecenie

Wydawać by się mogło, że czasy intratnych zleceń prywatnych, czyli inaczej mówiąc fuch, już dawno mamy za sobą. Obecne rozeznanie w popularnej technologii jest dosyć duże, więc z domowej opresji komputerowej ratuje syn sąsiada, a z kolei w firmach technologia jest na tyle dobrze postawiona, że nie może być przedmiotem trywialnej fuchy. Czytaj więcej »

Tydzień muzyki

Podczas Wielkiego Tygodnia, już i tak mało oglądany, telewizor idzie zupełnie w odstawkę, bo przez cały rok stacje radiowe nie nadają tyle dobrej muzyki, głównie kantatowo-oratoryjnej, co przez te kilka zaledwie dni. Czytaj więcej »

Taki jestem semantyczny

Jakieś dwa lata temu pomagałem znajomej zrobić korektę artykułu o sieciach semantycznych. Było to tłumaczenie z czasopisma "Scientific American", które w Polsce ukazuje się pod tytułem "Świat Nauki". Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...