powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2010

Raport Specjalny IT w administracji, 30 marca 2010
Raport Specjalny IT w administracji Computerworld nr Raport Specjalny IT w administracji
Dobre praktyki
e-administracja na wzór duński

e-administracja na wzór duński

Dania od lat zajmuje wiodącą pozycję w rankingach dotyczących rozwoju społeczeństwa informacyjnego i e-admisnitracji. Czego możemy się od niej nauczyć? Czytaj więcej »

Doświadczenia biznesu

Refleksja nad informatyzacją

Sektor publiczny powinien wykorzystać spowolnienie gospodarcze do zastanowienia się, czy prowadzone projekty IT realizują cele planów i strategii informatyzacji, czy odpowiadają potrzebom społecznym i czy są wystarczająco dobrze koordynowane. Czytaj więcej »

Integracja Systemów

Miasto inteligentnych

Strategiczną wizję zastosowania systemów informacyjnych w mieście należy budować nie tyle poprzez udrażnianie i usprawnianie infrastruktury, co poprzez zrozumienie synergii różnych systemów i zbliżenie ich do potrzeb mieszkańców. Czytaj więcej »

Obywatel i państwo
Niewola informacyjna

Niewola informacyjna

W modelu azjatyckim, to państwo ma prawo do informacji, a obywatel czy prywatny przedsiębiorca mają obowiązki informacyjne wobec państwa. W tym modelu działa wciąż polska administracja. Czytaj więcej »

Oszczędna infrastruktura
Zielone miasto

Zielone miasto

Odpowiednio zarządzając miastami, można znakomicie poprawić warunki ekologiczne, zwiększając tym samym jakość życia mieszkańców. Nie da się tego dzisiaj robić bez wsparcia ze strony informatyki. Czytaj więcej »

Rewitalizacja administracji

Zmiana od podstaw

Rewitalizacja może umożliwić administracji publicznej skuteczniejsze odgrywanie kluczowej roli katalizatora procesu zrównoważonego rozwoju - od poziomu państwa, poprzez poziom regionalny, aż po gminę. Czytaj więcej »

Zarządzanie energią
Kto pokona tor przeszkód?

Kto pokona tor przeszkód?

Kluczem do sukcesu pojazdów elektrycznych, które trafią na masowy rynek już za rok, jest budowa odpowiedniej infrastruktury. Tutaj szansy na nowe źródła przychodów upatruje rynek energetyczny i teleinformatyczny. Nie brakuje też dobrej woli po stronie samorządów wielkich miast. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...