powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2010

Wydanie 12/13-2010, 30 marca 2010
12/13-2010 Computerworld nr 12/13-2010
Prezentacje firmowe

Internet w centrum danych

ATMATMAN Colo.Internet to najlepszy dostęp do Internetu dla serwerów kolokowanych w Centrum Danych ATMAN, Thinx Poland lub Centrum Danych Altus. Charakteryzuje się doskonałymi parametrami technicznymi, wysoką niezawodnością i jakością. Wystarczy dobrać szybkość i zoptymalizować koszty, wybierając najdogodniejszy z trzech sposobów rozliczeń...

Prawo
Odpowiedzialni inaczej

Odpowiedzialni inaczej

Zdarza się, że użytkownicy programu tracą wyniki wielogodzinnej pracy z powodu zawieszenia się komputera czy nagłego wyłączenia programu. Czy istnieje możliwość pociągnięcia za to do odpowiedzialności producentów oprogramowania? Czytaj więcej »

Wiadomości

Wdrożenia ERP - drogie, opóźnione i ...

Eksperci Panorama Consulting Group przeanalizowali projekty wdrożeniowe przeprowadzone w ponad 1600 amerykańskich firm. Czytaj więcej »

Innowacje mijające się z potrzebami

Jak wynika z ekspertyzy "Determinanty rozwoju innowacyjności firmy w kontekście poziomu wykształcenia pracowników" przygotowanej na zlecenie PARP, Polska wypada najgorzej spośród krajów Unii Europejskiej w większości rankingów innowacyjności. Czytaj więcej »

Java EE 6, czyli nowa generacja Javy

Twórca języka Java twierdzi, że nowa wersja Java Enterprise Edition 6 ułatwi pracę programistom i otworzy nowe możliwości rozwoju oprogramowania opartego na tej technologii. Czytaj więcej »

Sposoby na wzrost

Sposoby na wzrost

Usługi, inwestycje, innowacje mają pomóc branży teleinformatycznej powrócić na szybką ścieżkę wzrostu. Choć raczej nie nastąpi to w tym roku. Czytaj więcej »

W stronę Nudnego Państwa

Wsparcie procesów administracyjnych i systemów ratownictwa przy pomocy teleinformatyki są priorytetami nowego wiceministra ds. informatyzacji Piotra Kołodziejczyka. Czytaj więcej »

Polskie problemy z innowacyjnością

Ostatnie dotacje pokazały, że w obszarze ICT Polska nie wspiera innowacyjnych na skalę światową projektów. PARP szykuje zmiany, ale na razie tylko w zakresie oceny wniosków o dotacje na e-biznes, gdzie wygrywały projekty pierwsze w kolejce. Czytaj więcej »

Kontynuacja strategii

Rozmowa z Norbertem Biedrzyckim, nowym prezesem zarządu Sygnity. Czytaj więcej »

Rozgrzebywanie cen

Wbrew nadziejom niektórych osób komisarz Neelie Kroes na razie nie zamierza żądać likwidacji polskiego superoperatora. Zamiast tego, korzystając z większych uprawnień, pyta UKE, czy aby nie nadużywa okazji do wzorowania się na cenach hurtowych z innych państw. Czytaj więcej »

Czas na innowacje

Tegoroczne SAS Forum ogniskowało się wokół takich zagadnień, jak rola innowacyjności i optymalizacji w tworzeniu przewagi konkurencyjnej, korzyści wynikające z zaawansowanego podejścia do oceny ryzyka, a także zaawansowane koncepcje prognozowania popytu. Czytaj więcej »

EN FACE: dr inż. Grzegorz Chmaj...

... pracownik naukowy Akademii Górniczo-Hutniczej, konstruktor bezzałogowego helikoptera monitorującego. Czytaj więcej »

Technologie
Coraz łatwiejsze migracje

Coraz łatwiejsze migracje

Wbrew pozorom, rozwój baz danych nie polega jedynie na zwiększaniu skalowalności i wydajności samego motoru. Wśród najnowszych trendów są m.in. gotowe rozwiązania bazodanowe oraz nowe algorytmy analizy danych. Czytaj więcej »

Zapanować nad danymi

Zapanować nad danymi

Firmy stoją przed coraz poważniejszymi wyzwaniami związanymi jednocześnie z zapewnieniem bezpieczeństwa i dostępności informacji. Czytaj więcej »

.NET Framework po raz szósty

.NET Framework po raz szósty

Technologiczny wyścig pomiędzy wiodącymi platformami programistycznymi trwa nieustannie. Microsoft będzie chciał uzyskać przewagę nad konkurencją za sprawą .NET Framework 4.0. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Mieć klienta na oku

Internet zmienił relacje między konsumentami i producentami. W ślad za tym zmienia się też rola systemów CRM. Czytaj więcej »

Innowacyjny świat i jego aktorzy

Szybkie upowszechnianie współczesnych innowacji jest rezultatem tempa przepływu informacji i szerokiego dostępu do wszelkich nowości technologicznych. Czytaj więcej »

Policzone ryzyka i korzyści

Policzone ryzyka i korzyści

Total Economic Impact jest metodologią wprowadzoną przez Forrester Research, w celu poprawy jakości procesu komunikacji i podejmowania decyzji w branży IT. Czytaj więcej »

Organizacja hipertekstowa

Organizacja hipertekstowa

Rosnące wyzwania gospodarcze wymagają innowacyjnych metod zarządzania przedsiębiorstwami. Jedną z nich jest organizacja hipertekstowa, pozwalająca na korzystanie z zalet technologii ujednoliconej komunikacji i współpracy - UCC. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo od Microsoftu

Bezpieczeństwo od Microsoftu

Dotychczas zabezpieczenia systemów Windows używanych w korporacjach wymagały zakupu oprogramowania firm trzecich. Obecnie Microsoft proponuje zestaw rozwiązań ochrony stacji roboczych i serwerów pod wspólną marką ForeFront. Jest to cała rodzina produktów związanych z bezpieczeństwem, które uzupełniają wbudowane mechanizmy. Czytaj więcej »

Klient pod obstrzałem

Klient pod obstrzałem

Przedstawiamy najważniejsze czynniki ryzyka, związane z wykorzystaniem samoobsługowych kanałów bankowości elektronicznej. Czytaj więcej »

Opinie

Z kolei

Nie mogą się ludzie nachwalić, jakie to fajne są te tele- i wideo-spotkania. Czytaj więcej »

Sprzedawać zajebiste media

Przeglądając stare notatki z wypowiedziami internetowymi różnych osób, zorientowałem się, że wiele z nich dotyczy tego samego tematu. A mianowicie sposobu (albo sposobów) na zapewnienie dochodów twórcom w epoce internetu. Czytaj więcej »

Odległe rżenie konia

Pod koniec XIX wieku przewidywano, że dalszy wzrost ludności oraz jej mobilności doprowadzą do kryzysu: owsem dla koni trzeba będzie obsiać każdy skrawek ziemi, włącznie z Paryżem. Czytaj więcej »

Serwerownia

Po czym poznać, jaką rolę odgrywa informatyka w firmie? Po wydatkach na nią, po zasobach kadrowych i zapleczu narzędziowym. Na pierwszy rzut oka już widać, jak się ma informatyka, gdy tylko sprawdzi się, jak jest zorganizowana serwerownia, jeśli w ogóle taka istnieje. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...