powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2010

Wydanie 11-2010, 16 marca 2010
11-2010 Computerworld nr 11-2010
Prezentacje firmowe

Centrum Danych Thinx Poland

ATMThinx Poland w Warszawie to obiekt zaprojektowany wyłącznie na potrzeby kolokacji i telekomunikacji, o skali zapewniającej możliwość rozwoju w nadchodzących latach, gwarantujący długoterminową dostępność powierzchni kolokacyjnej, energii i łączy światłowodowych. Każdy klient Centrum Danych Thinx Poland zyska dostęp do 35 operatorów telekomunikacyjnych świadczących usługi dostępu do Internetu...

TOP10 producentów ERP

ERPStandardPierwsza dziesiątka producentów najpopularniejszych w Polsce systemów ERP. W co inwestują? Jakie mają plany na przyszłość?

Wiadomości

Wzrost sprzedaży urządzeń drukujących

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez IDC, w 2010 r. w Polsce spodziewany jest dwucyfrowy wzrost sprzedaży urządzeń drukujących. Czytaj więcej »

Rusza Program Innovate

To inicjatywa skierowana do studentów, absolwentów i młodych przedsiębiorców, którzy mają innowacyjny pomysł oparty na technologii Oracle. Czytaj więcej »

Największe lotniska rezygnują z papieru

Aż 80% największych światowych lotnisk zamierza postawić na samoobsługę, jako główną metodę odprawy pasażerów, w tym przesyłanie kart pokładowych na telefony komórkowe. Czytaj więcej »

Monitoring który wspiera biznes

Na tegorocznym Forum CA, którego patronem medialnym był Computerworld, pokazano, jak systemy monitorujące infrastrukturę IT wspierają biznes i usprawniają świadczone usługi. Czytaj więcej »

Piotr Kardach zrezygnował z kierowania Sygnity

Nowym prezesem spółki został niespodziewanie Norbert Biedrzycki, który miał piastować jedynie funkcję CEO. Jednocześnie do zarządu powołano Andrzeja Paszyńskiego. Obu zrekrutował Piotr Kardach, który w spółce na pewno zostanie do czerwca br. jako doradca nowego prezesa. Choć otrzymał już od niego propozycję dalszej współpracy. Czytaj więcej »

Szerokość powszechności

Szerokość powszechności

Budowa sieci szerokopasmowych to jedno z ważniejszych zagadnień strategii Unii Europejskiej, ponieważ w tym obszarze upatruje się szans na rozwój gospodarczy. Jednak nazwanie dostępu szerokopasmowego usługą powszechną to nie tylko nośna politycznie figura semantyczna, ale też warty zastanowienia czynnik ryzyka dla rynku. Czytaj więcej »

ZUS otwiera się na rynek

Kończy się umowa ZUS z Asseco Poland, spadkobiercą Prokomu, na budowę i rozwój KSI ZUS. Obsługi części głównej systemu nikt Asseco przez rok-dwa nie odbierze, ale ZUS chce otworzyć się na dostawców IT w innych obszarach. Czytaj więcej »

EN FACE: Radosław Nielek...

... pracownik naukowy na Wydziale Informatyki Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, absolwent psychologicznych studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim, wiceprezes firmy Zetema. Czytaj więcej »

Technologie

Visual Studio 2010, czyli nowe narzędzie dla programistów internetowych

Dotychczas, każda kolejna wersja Visual Studio wnosiła bardzo dużo nowości. Podobnie jest i w przypadku najnowszej odsłony, Visual Studio 2010. Czytaj więcej »

Połączone technologie

Połączone technologie

Firmy EMC, Intel oraz VMware podjęły ścisłą współpracę, w celu podwyższenia bezpieczeństwa i zgodności aplikacji firmowych, hostowanych w chmurach prywatnych. Czytaj więcej »

Nowy serwer od IBM

Serwery z serii eX5 są zbudowane przy wykorzystaniu architektury różniącej się od typowych maszyn x86, w której procesory i pamięć są ściśle połączone. Nowa architektura rozdziela to połączenie, umożliwiając skalowanie pamięci RAM w osobnym module rozszerzeń, by osiągać lepszą pracę aplikacji przy znacznie niższym zużyciu energii. Czytaj więcej »

Udoskonalać procesy

Firma Software AG zaprezentowała strategię rozwoju uwzględniającą produkty przejętego niedawno IDS Sheer. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Chemia z informatyką

Kontrakt outsourcingowy między Zakładami Azotowymi w Tarnowie-Mościcach a HP Polska jest poligonem doświadczalnym dla tej formy świadczenia usług IT w przemyśle chemicznym. Jeśli tu się sprawdzi outsourcing, w ślad za Azotami Tarnów pójdą inne przedsiębiorstwa z branży. Czytaj więcej »

Medium firmowo zaangażowane

Sieci społecznościowe stają się oczywistym elementem strategii komunikacyjnej przedsiębiorstw. Jak z nich korzystać, by nie zrazić do siebie klientów? Czytaj więcej »

W stronę rozwiązań dla biznesu

Z Andrzejem Horawą, Enterprise & Partner Group Director w polskim oddziale Microsoft, rozmawiamy o optymalizacji działań biznesowych, rosnącej roli CFO w firmie i strategicznym wykorzystaniu narzędzi informatycznych. Czytaj więcej »

Wdrożenie na opak

Wdrożenie na opak

Czyli trochę śmiesznie, trochę strasznie. Poradnik dla nielubiących chodzić utartymi ścieżkami. Czytaj więcej »

Najpierw czyszczenie, potem lakierowanie

Najpierw czyszczenie, potem lakierowanie

Programy zarządzania wiedzą natrafiają na przeszkody natury mentalnej, jak i strukturalnej. Głównym problemem strukturalnym jest brak dobrze funkcjonującego systemu zarządzania informacją. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Szkoda większa niż czyn

Szkoda większa niż czyn

Naruszenie bezpieczeństwa w firmie przetwarzającej wrażliwe dane może powodować prawdziwą lawinę kosztów. Czytaj więcej »

Z szacunkiem dla prywatności

Z szacunkiem dla prywatności

Wśród klasycznych funkcji bezpieczeństwa teleinformatycznego, takich jak autentyczność, integralność czy poufność, funkcja anonimowości na pierwszy rzut oka stanowi pewien dysonans. Jednak wobec coraz bardziej rozpowszechnionej legislacji regulującej kwestie prywatności, znaczenie anonimowości będzie rosło. Czytaj więcej »

Opinie

Zupełnie jak w realu

Web 3.0, wizja pojawiająca się tu i ówdzie, przedstawiana jest przez jej piewców jako sieć pełna treści o dobrze zdefiniowanej semantyce, przemierzana przez miliony agentów wyszukujących informacje, strukturalizujących je i dokonujących porządkowania wiedzy oraz automatycznych transakcji. Nowa sieć ma dzięki temu prowadzić do bardziej efektywnego działania gospodarek i... Czytaj więcej »

Sąd

W dzisiejszych czasach ofiara musi udowadniać swoją niewinność. Przynajmniej w naszym kraju panuje jakaś taka dziwna tendencja. Miejmy nadzieję, że wreszcie się to zmieni i każdy będzie miał prawo do obrony siebie, rodziny i swojej własności. No i najważniejsze - nie będzie musiał dozować środków obrony, aby zbytnio nie skrzywdzić napastników. Zazwyczaj ten ostatni warunek... Czytaj więcej »

Ja przecież tylko...

Wyruszamy odebrać samochód z warsztatu. No, może liczba mnoga nie jest tu całkiem uzasadniona, bo ja pełnię zaledwie rolę "przyczepki" i tylko towarzyszę właścicielowi. A towarzyszę, bo to niedaleko i zaraz stamtąd mamy jechać gdzieś dalej. Czytaj więcej »

Kupą, mości panowie i panie!

Kilka lat temu przeczytałem wywiad z pewną aktorką, która z żarem w ustach potwierdziła dziennikarzowi, że aktor powinien "bronić etosu tego zawodu"*. Wydało mi się to ciekawe, gdyż przedstawiciel każdego zawodu powinien bronić etosu zawodowego. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...