powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2010

Raport Specjalny ERP Top10, 16 marca 2010
Raport Specjalny ERP Top10 Computerworld nr Raport Specjalny ERP Top10
Prezentacje firmowe

TOP10 producentów ERP

ERPStandardPierwsza dziesiątka producentów najpopularniejszych w Polsce systemów ERP. W co inwestują? Jakie mają plany na przyszłość?

Asseco Business Solutions

Biznes pod kontrolą

Sprawdziła się przyjęta trzy lata temu strategia stworzenia jednego organizmu na bazie połączenia spółek: Incenti, Safo, Softlab, WA-PRO i Anica. Oferta Asseco Business Solutions jest obecnie z powodzeniem kierowana do wszystkich segmentów rynku - zarówno małych i średnich spółek, jak i bardzo dużych przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

Sprawne wsparcie działalności

Wdrożenie nowego systemu ERP w Canpol Babies miało na celu poprawę zarządzania zapasami materiałowymi, magazynowymi i finansowymi oraz dostępu handlowców do danych o klientach i produktach. Jednocześnie, system ERP rozwiązał wiele innych problemów producenta artykułów dziecięcych. Czytaj więcej »

BPSC

Plan zrealizowany!

Kierownictwo BPSC zalicza ubiegły rok do udanych. Mimo nie najlepszych prognoz, obroty śląskiej firmy były niemal o jedną czwartą lepsze niż przed rokiem. Czytaj więcej »

Zintegrowane zakłady

W ubiegłym roku POCH S.A. odnotował ponad 15-procentowy wzrost sprzedaży i znaczący wzrost zyskowności. Z całą pewnością pomogły w tym również rozwiązania informatyczne stosowane w spółce. Czytaj więcej »

Comarch

Ambicje lokalne i zagraniczne

Marka Comarch zyskuje na znaczeniu nie tylko w Polsce. Firma zamierza rozwinąć skrzydła za naszą zachodnią granicą. Oczkiem w głowie zarządu firmy jest również platforma Comarch Altum. Czytaj więcej »

ERP w Polsce
Ciągle dojrzewamy

Ciągle dojrzewamy

Polskie firmy dorosły do zintegrowanych systemów biznesowych. Po wdrożeniu nikt nie oczekuje już cudów, choć te czasem się zdarzają. Czytaj więcej »

IFS

Szersza specjalizacja

Szwedzki IFS regularnie rozszerza bazę klientów. Również w Polsce. Zdaniem przedstawicieli firmy, to przede wszystkim pochodna oprogramowania dobrze sprawdzającego się w licznych zastosowaniach. Czytaj więcej »

Macrologic

Stabilnie do przodu

W ubiegłym roku do grona użytkowników oprogramowania firmy Macrologic dołączyło 80 nowych firm. Grupa kapitałowa, zorientowana na sektor MSP, rośnie w siłę. Czytaj więcej »

Microsoft Dynamics

Ofensywy ciąg dalszy

W ubiegłym roku na polskim rynku zadebiutował system Microsoft Dynamics AX2009. W tym zaś do Polski trafi najnowsza wersja Microsoft Dynamics NAV. Microsoft kontynuuje ofensywę na rynku rozbudowanych aplikacji biznesowych. Czytaj więcej »

Oracle

Globalnie dla lokalnych

Poza stałym rozwojem oferty, strategia Oracle w segmencie ERP zakłada ścisłą współpracę z partnerami i wsparcie dla rozwoju innowacyjnych zastosowań własnych technologii. Czytaj więcej »

Postępująca integracja
Od mózgu do serca biznesu

Od mózgu do serca biznesu

Zintegrowane systemy biznesowe ewoluują w głąb organizacji biznesowej. Po obszarach produkcji, logistyki czy sprzedaży sięgają do procesów biznesowych, często wykraczając poza jedną firmę. Postępuje też ich integracja. Czytaj więcej »

Prawo
Źródła w depozycie

Źródła w depozycie

Depozyt kodu źródłowego może być remedium na upadłość producenta oprogramowania. Czytaj więcej »

QAD

Skoncentrowani na potrzebach

Firma QAD konsekwentnie realizuje strategię koncentracji na potrzebach firm produkcyjnych i dystrybucyjnych. Polski oddział QAD ma zaś ambitne plany rozwojowe. Czytaj więcej »

Trzy firmy, jeden system

Trzy firmy, jeden system

Wdrożenie nowej platformy biznesowej jest kolejnym etapem rozwoju działalności firmy AB w regionie Europy Środowo-Wschodniej. Z systemu dostarczonego przez QAD będzie korzystać ponad 600 użytkowników. Czytaj więcej »

Rynek ERP
Bliżej klienta i bardziej kompleksowo

Bliżej klienta i bardziej kompleksowo

Dostawcy systemów klasy ERP, jak jeden mąż, inwestują w rozwój konsultingu biznesowego. Niemal wszyscy chcą być bliżej swoich klientów, oferować im szerszy zakres usług i dbać o długofalowe partnerstwo. Czytaj więcej »

SAP
SAP: Czas na zmiany

SAP: Czas na zmiany

Ostatni rok przyniósł istotne zmiany w kierownictwie niemieckiego koncernu. Zapowiedziano również modyfikację polityki rynkowej SAP. Firma będzie bardziej otwarta. Czytaj więcej »

Specjalizacje ERP
Specjalista od ERP. Czyli od czego?

Specjalista od ERP. Czyli od czego?

Informatyzacja w wielu polskich firmach rozpoczęła się od rozwiązań prowizorycznych i aplikacji pisanych ad hoc. Obecnie postępująca specjalizacja aplikacji biznesowych wymusza ścisłą specjalizację osób odpowiedzialnych za ich wdrożenie i utrzymanie. Czytaj więcej »

TETA

Rok pełen inwestycji

Grupa Kapitałowa TETA silniej niż kiedykolwiek inwestuje w działalność zagraniczną. Coraz bardziej widoczna jest też dwutorowa specjalizacja wrocławskiej spółki. TETA koncentruje się na systemach HR i ERP. Czytaj więcej »

Ewolucja firmy i systemu

Ewolucja firmy i systemu

Polski oddział Grene ma 84 własne punkty sprzedaży, setkę partnerów handlowych i ponad 15 tys. m2 powierzchni magazynowej. W ofercie spółki znajduje się kilkadziesiąt tysięcy produktów. Zarządzanie przy takiej skali działalności jest możliwe tylko dzięki wdrożonemu systemowi ERP. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...