powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2010

Wydanie 03/2010, 10 marca 2010
03/2010
Prezentacje firmowe

Centrum Danych – ATMAN

ATMATM S.A. jest polską spółką giełdową (GPW: ATM) od 1991 roku działającą na rynku rozwiązań teleinformatycznych dla biznesu. Pod markami ATMAN i Thinx Poland firma świadczy usługi telekomunikacyjne w oparciu o własne sieci światłowodowe i trzy centra danych, mające łącznie 8 500 m2 powierzchni technicznej najwyższej jakości. Na ofertę ATM składają się przede wszystkim usługi...

Bezpieczeństwo i zarządzanie

Bezpieczeństwo baz danych

W świecie, w którym aplikacje biznesowe w zasadzie nie funkcjonują bez platformy bazodanowej, zabezpieczenie tej ostatniej staje się coraz istotniejsze. Zwłaszcza że w bazach przechowywane są dane nie tylko kluczowe z punktu widzenia organizacji, ale także chronione prawem. Spróbujmy zatem dokonać przeglądu niektórych zagrożeń dla baz danych oraz mechanizmów mogących pomóc w ich... Czytaj więcej »

Infrastruktura
Standaryzacja i modułowość w infrastrukturze fizycznej

Standaryzacja i modułowość w infrastrukturze fizycznej

Rozwój technologii teleinformatycznych wymusza wymianę wyposażenia w centrach przetwarzania danych średnio co dwa, trzy lata. Jednocześnie szybko zmieniające się otoczenie biznesowe wymaga dużej elastyczności systemu teleinformatycznego. Dlatego też strategie wymiany i modernizacji muszą być opracowywane już na początkowym etapie projektowania systemu IT, tak aby uniknąć w... Czytaj więcej »

WLAN zawsze dostępny

WLAN zawsze dostępny

Jak świat światem, sieci ulegają awariom. W systemach przewodowych zadania uszkodzonego urządzenia przejmuje wtedy jego redundantny odpowiednik. Warto wiedzieć, że dużo więcej możliwości zapewnienia wysokiej dostępności - HA (High-Availability) - jest w środowisku bezprzewodowym. Czytaj więcej »

Nowe standardy w centrach danych

Nowe standardy w centrach danych

Pojawienie się Ethernetu 10 Gb/s i wirtualizowania zasobów - w połączeniu z takimi metodami transmitowania danych przez sieci Ethernet i IP, jak FCoE i iSCSI - sprawia, że architektura centrów danych ewoluuje. Tradycyjna architektura trójwarstwowa, stosowana do tej pory w takich środowiskach, ustępuje powoli miejsca dwuwarstwowej. Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia
Zarządzamy siecią SAN

Zarządzamy siecią SAN

Gdy ilość danych rośnie w tempie wykładniczym a firmowe budżety na inwestycje w IT są maksymalnie napięte, istotnego znaczenia nabiera efektywne zarządzanie i właściwe gospodarowanie zasobami pamięci masowej. Dobrym rozwiązaniem może się okazać wdrożenie w centrum danych zestawu narzędzi do zarządzania pamięcią masową - SRM (Storage Resource Management). Czytaj więcej »

Strategie zabezpieczania danych

Strategie zabezpieczania danych

Osoby odpowiedzialne za składowanie danych na co dzień doświadczają problemów z wydajnością i niezawodnością systemów. Nowe techniki oferują zdecydowanie większe możliwości składowania, odtwarzania i ochrony danych. Rzecz w tym, by wiedzieć jak je efektywnie wykorzystać. Czytaj więcej »

Testy i porównania

StorCenter ix4- NAS dla małej i średniej firmy

Jeżeli potrzebujemy serwera plików, na którym nie zamierzamy instalować dodatkowych aplikacji, warto pomyśleć o gotowej do użycia sieciowej pamięci dyskowej. Będzie ona ciekawą alternatywą, szczególnie dla potrzebujących urządzenia prostego w obsłudze i konfiguracji. Jednym z urządzeń NAS przeznaczonych dla małych i średnich firm, z którego możliwościami mogliśmy się... Czytaj więcej »

Telekomunikacja

TETRA w perspektywie Euro 2012

Z Johnem Higginsonem, dyrektorem regionalnym ds. klientów kluczowych w Motorola Enterprise Mobility Solutions, rozmawia Adam Urbanek. Czytaj więcej »

WiMAX w cieniu LTE?

WiMAX w cieniu LTE?

Radiowy dostęp szerokopasmowy stał się faktem i - jak mówią prognozy - będzie zwiększał swój udział w rynku telekomunikacyjnym do 50% w najbliższych 5 latach. Takiemu rozwojowi sprzyjają powszechnie wdrażane technologie komórkowe HSPA i HSPA+, stosowane w terminalach przenośnych, modemach, komórkach, notebookach i netbookach, a także wchodzące na rynek technologie czwartej... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Doświadczenie albo geniusz

Wychodzenie światowych rynków z ubiegłorocznej, gospodarczej recesji następuje powoli, a w niektórych przypadkach efektu tego w ogóle nie daje się zauważyć (Grecja, Islandia). Tym bardziej nie dziwi fakt, że ludzie poszukujący pracy, także w IT, są dalecy od poczucia komfortu. Jak można zwiększyć swoje szanse na znalezienie zatrudnienia? Analiza zaleceń specjalistów skłania do... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...