powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2010

NetWorld Guide 02/2010, 10 lutego 2010
NetWorld Guide 02/2010
Okablowanie strukturalne
W stronę 40 i 100 Gb/s

W stronę 40 i 100 Gb/s

Z prognoz wynika, że sieci optyczne o przepływności 40/100 Gb/s już teraz są potrzebne w szkielecie internetu, pęczniejącego od danych, oraz w niektórych aplikacjach metropolitalnych. Także w środowiskach, gdzie natychmiastowa informacja jest na wagę złota, a szybkość transportu informacji ma zasadnicze znaczenie w podejmowaniu decyzji (finanse, giełda, operacje medyczne, banki).... Czytaj więcej »

I miedź, i światłowód...

Do niedawna kabel miedziany był sporo tańszy niż światłowód, lecz ceny stopniowo się wyrównują. Obecnie koszt sieci światłowodowej wraz z okablowaniem i wyposażeniem aktywnym kształtuje się na poziomie ok. 2,5 razy wyższym, niż jej alternatywna infrastruktura miedziana. Różnica zmniejsza się w miarę obniżania kosztów aktywnej transmisji z wykorzystaniem światłowodów w... Czytaj więcej »

Infrastruktura i normy

Bezprzewodowe medium nie zapewni zaawansowanych usług multimedialnych i natychmiastowego dostępu do terabitowych zbiorów w centrach danych. Unowocześnianie infrastruktury kablowej przebiega więc przede wszystkim w kierunku pasywnych i aktywnych sieci optycznych (GPON), które sami dostawcy okablowania strukturalnego uważają za najbardziej efektywny rozwój teleinformatyki. Czytaj więcej »

Ethernet w okablowaniu

Ethernet w okablowaniu

Bodźcem w rozwoju okablowania są narastające wymagania użytkowników odnośnie jakości usług, co przekłada się na wzrost przepływności. W technologiach okablowania dokonują się niezwykle szybkie zmiany, a dodatkowym czynnikiem stymulującym ten rozwój są - paradoksalnie - trendy bezprzewodowe i "komórkowe" przyzwyczajenia klientów. Infrastruktura okablowania, uważana dotąd za... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...