powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2010

Wydanie 07-2010, 16 lutego 2010
07-2010 Computerworld nr 07-2010
Prawo
Wszystko zależy od umowy

Wszystko zależy od umowy

Know-how, w odróżnieniu od innych dóbr niematerialnych, nie doczekało się wyczerpującej regulacji w prawie polskim. Czytaj więcej »

Wiadomości

Nagrody za rozwiązania z zakresu wirtualizacji

Computerworld zaprasza do udziału w konkursie poświęconym rozwiązaniom wirtualizacyjnym. Czytaj więcej »

Cloud service dla modelowania zmian klimatycznych

NASA zamierza poszerzyć możliwości badań klimatycznych tworząc interfejs SaaS dla naukowców i studentów, którzy zajmują się budowaniem złożonych modeli klimatycznych. Czytaj więcej »

Xerox zamyka transakcję wartą 6,4 mld USD

Affiliated Computer Services ostatecznie trafiła w ręce Xeroxa. Czytaj więcej »

Plany i obietnice

Internet dla wszystkich, dwa razy więcej łączy szerokopasmowych, więcej pieniędzy na badania i rozwój. To tylko część planów i obietnic zaprezentowanych przez premiera Donalda Tuska w planie reform na lata 2010-2011. Czytaj więcej »

Premiera Internetu u Premiera

Zaproszenie przez premiera Donalda Tuska aktywistów polskiego Internetu stało się wydarzeniem ważniejszym niż powód spotkania - niefortunne zapisy o blokowaniu stron internetowych w ustawie hazardowej. Czytaj więcej »

Komputer w komórce coraz bardziej popularny

Popyt na smartfony nieustannie rośnie, szczególnie w środowisku biznesowym. Czytaj więcej »

Dyskusja o e-dowodzie

Dyskusja o e-dowodzie

Czy zastąpienie adresu zamieszkania danymi biometrycznymi na nowym dowodzie osobistym pl.ID to najlepszy pomysł? Czytaj więcej »

Nowa strategia firmy Avaya

Spółka przygotowała plan rynkowej ekspansji, uwzględniający przejęcie części Nortela. Czytaj więcej »

Aktywniej za granicą

Comarch planuje wydać w 2010 r. na rozwój poza Polską 40 mln zł. Czytaj więcej »

Co uratuje książki i gazety?

Wydawcy patrzą z nadzieją na iPada, wzorowany na iPhonie tablet, który Steve Jobs zademonstrował publicznie pod koniec stycznia br. Czytaj więcej »

EN FACE: Maciej Remiszewski...

...jeden z 12 specjalistów IBM od maszyn Blue Gene na świecie, jest odpowiedzialny za rynek superkomputerów na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, w wolnych chwilach saksofonista. Czytaj więcej »

Technologie

W kolejności i na czas

Dzięki wdrożeniu systemu usprawniającego zarządzanie zasobami magazynowymi, firma Magna Automotive mogła utrzymać wymagane tempo produkcji. Czytaj więcej »

Baza danych w przeglądarce

Baza danych w przeglądarce

Na początku tego roku organizacja W3C opublikowała roboczą wersję standardu Indexed Database API. Dzięki niemu będzie możliwe przechowywanie danych aplikacji po stronie przeglądarki. Czytaj więcej »

Szybciej, coraz szybciej

Szybciej, coraz szybciej

Dostawcy specjalizujący się w dziedzinie składowania danych coraz powszechniej wykorzystują pamięci półprzewodnikowe, by osiągać wyższą wydajność. Czytaj więcej »

Jak zapanować nad plikami

Jak zapanować nad plikami

Duża część informacji w firmach jest przechowywana i przetwarzana w postaci nieustrukturyzowanej. Większość stanowią dokumenty biurowe, przechowywane w plikach. Ilość składowanych plików cały czas rośnie, rosną więc i oczekiwania wobec narzędzi do sprawnego zarządzania nimi. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Na miarę potrzeb i oczekiwań

Na miarę potrzeb i oczekiwań

Doświadczenia z wdrożenia zintegrowanego systemu wspierającego zarządzanie w firmie Malfarb odcisnęły piętno również na obecnej funkcjonalności modułu produkcyjnego systemu Comarch CDN XL. To przykład dobrej współpracy dostawcy i klienta. Czytaj więcej »

Uczelnia jak przedsiębiorstwo

Uczelnia jak przedsiębiorstwo

Od postaw władz uczelni zależy, w jaki sposób zostaną wykorzystane informacje dostarczane przez systemy komputerowe. Ich umiejętne użycie może dać nieocenione korzyści w walce o studentów na coraz bardziej konkurencyjnym rynku edukacyjnym. Trzeba być jednak świadomym zarówno ich możliwości, jak i ograniczeń. Czytaj więcej »

Kiedy "zabić" projekt?

Kiedy "zabić" projekt?

Decyzja o przerwaniu trwającego projektu oznacza, że środki przeznaczone wcześniej na jego realizację zostaną zmarnowane. Czasem jednak taka decyzja jest konieczna. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Nowa pluskwa milenijna?

Nowa pluskwa milenijna?

Nie wszędzie wyciągnięto wnioski z przygotowań do roku 2000. W styczniu tego roku pojawiły się kłopoty z niektórymi systemami komputerowymi. Poważniejsze problemy mogą być jeszcze przed nami. Czytaj więcej »

Sesja w obcych rękach

Sesja w obcych rękach

Podatność na ataki przeciw aplikacjom webowym jest przeważnie wynikiem braku doświadczenia, wyobraźni lub wiedzy programisty czy dewelopera. Czytaj więcej »

Opinie

Rok, czyli informatyki sposób na kryzys

Parodiował kiedyś jeden Poeta drugiego Poetę: Czytaj więcej »

Druga strona długiego ogona

Pojęcie "długiego ogona" zostało spopularyzowane pięć lat temu przez Chrisa Andersona, redaktora naczelnego miesięcznika "Wired". Czytaj więcej »

A mury rosną

Trzy najgorętsze wiadomości ze świata informatyki i internetu w ostatnim czasie, to próba wprowadzenia cenzury w postaci noweli prawa telekomunikacyjnego, mała wojna Google z chińskim rządem oraz premiera iPada. Wszystkie te informacje, wbrew pozorom, łączy wspólny mianownik. Czytaj więcej »

Kłopoty

Kłopoty to nasza informatyczna specjalność. Staramy się je rozwiązywać, co często przychodzi z wielkim trudem. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...