powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2010

Wydanie 02/2010, 8 lutego 2010
02/2010
Infrastruktura
Transmisja WDM w sieci dostępowej

Transmisja WDM w sieci dostępowej

Wraz z rosnącym zainteresowaniem sieciami światłowodowymi coraz intensywniejsze stają się poszukiwania optymalnej architektury dla optycznych sieci dostępowych. Nie ustaje również dyskusja o korzyściach, zastosowaniach i zasadności ekonomicznej przechodzenia na światłowodowe łącza i zastępowania nimi istniejącej infrastruktury teleinformatycznej. Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia
Jak nagrywać rozmowy VoIP?

Jak nagrywać rozmowy VoIP?

Zaawansowane mechanizmy i możliwości VoIP coraz częściej są wykorzystywane w centrach informacji, sekretariatach, infoliniach czy służbach ratowniczych. Nieodłącznym procesem stało się nagrywanie rozmów, które ma zwiększyć bezpieczeństwo oraz pomagać w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Nowa piramida pamięci masowej

Nowa piramida pamięci masowej

Rosnące możliwości obliczeniowe serwerów sprawiają, że konieczne staje się zwiększanie wydajności operacji wejścia-wyjścia pamięci masowej. Miniony rok na rynku serwerów i pamięci masowych obfitował w dużą liczbę premier produktów z technologią SSD (Solid State Disk), która właśnie zapewnia zwiększoną wydajność. Czytaj więcej »

Spokojnie, to tylko awaria!

Spokojnie, to tylko awaria!

Dobry administrator pierwszy powinien wiedzieć o problemach z siecią, niezależnie od tego, czy właśnie siedzi przed konsolą serwera, czy też grilluje z przyjaciółmi. Rozwiązań pomagających monitorować dostępność usług sieciowych nie brakuje na rynku. Potrafią one powiadamiać o pojawiających się anomaliach, a czasami także automatycznie podejmować za nas działania naprawcze.... Czytaj więcej »

Testy i porównania

Wieżowe serwery z Nehalem: Dell, Fujitsu i HP

W kolejnym starciu trzej czołowi producenci serwerów do rywalizacji wystawili urządzenia z intelowskimi procesorami Nehalem (nowa architektura Xeon). Wszystkie oferują dużą wydajność oraz doskonałe narzędzia do zarządzania. Przy ostatecznym wyborze serwera decydujące mogą się okazać możliwości jego rozbudowy lub cena. Czytaj więcej »

Test rozwiązań DLP

Test rozwiązań DLP

Największe zagrożenia dla bezpieczeństwa danych przedsiębiorstwa pochodzą z wewnątrz sieci. Można zabezpieczać jej granice, kontrolując urządzenia końcowe i poszukując wrażliwych informacji opuszczających sieć, ale nie będzie pewności, że pracownicy nie nadużywają dostępu do wrażliwych danych. Narzędzia DLP, które mogą być instalowane na desktopach, laptopach lub... Czytaj więcej »

Telekomunikacja
Komórka zamiast portfela

Komórka zamiast portfela

Możliwość płacenia za zakupy w sklepie, parking czy bilet autobusowy za pomocą własnego telefonu komórkowego kusi coraz więcej osób. Potencjał mobilnych płatności jest znaczny, ponieważ liczba używanych na świecie komórek niemal trzykrotnie przewyższa liczbę posiadanych przez społeczeństwo kont bankowych. Według danych KPMG, w 2012 r. w Europie Środkowo-Wschodniej wartość... Czytaj więcej »

TETRA wraca do akcji (cz. 2)

TETRA wraca do akcji (cz. 2)

Zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012 stawiają przed krajowymi służbami porządkowymi niezwykle ważne zadanie. Jest nim zagwarantowanie maksimum bezpieczeństwa uczestnikom i kibicom tego prestiżowego wydarzenia sportowego. Aby je zapewnić, potrzebny jest m.in. profesjonalny system łączności, jakim jest TETRA. Tradycyjne systemy komórkowe okazują się... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Za Chiny Ludowe nie rozumiem

Pierwszy miesiąc nowego roku przejdzie zapewne do historii z powodu ataku hakerów na koncern Google i rozpoczętej w ten sposób lawiny zdarzeń, które według amatorów spiskowej teorii dziejów mogą doprowadzić do nowego konfliktu światowego - rozgrywanego wszakże wirtualnie i w pewnych aspektach zdecydowanie "na pokaz". Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...