powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2010

Raport Specjalny Zarządzanie Projektami, 26 stycznia 2010
Raport Specjalny Zarządzanie Projektami Computerworld nr Raport Specjalny Zarządzanie Projektami
Informatyczne wsparcie
Od ciężkiej artylerii po open source

Od ciężkiej artylerii po open source

Realizowanie zadań w trybie projektowym jest już codziennością w korporacjach i mniejszych firmach. Rynek IT reaguje racjonalnie: przybywa różnego rodzaju oprogramowania wspomagającego zarządzanie projektami. Czytaj więcej »

Metodyki zwinne

Który ważniejszy?

W wielu organizacjach nadużywane są nieformalne metody tworzenia i zarządzania projektami. Istotnym problemem jest złudny obraz strategicznego znaczenia poszczególnych projektów. Czytaj więcej »

Metodyka w wersji light

Metodyka w wersji light

Standardowe metodyki zarządzania projektami są zbyt szczegółowe i sformalizowane, by móc z nich korzystać w pełnym wymiarze w małej firmie lub organizacji. Czytaj więcej »

Najlepsze praktyki

Na cudzych błędach

Bez względu na charakter prowadzonych projektów, na organizację czyhają podobne pułapki. Oto siedem najczęściej popełnianych błędów w zarządzaniu projektami. Czytaj więcej »

Środowisko zarządzania projektami

Jak dojrzeć do prowadzenia projektów - wywiady z ekspertami

Zorientowane projektowo zarządzanie organizacją wymaga wdrożenia pewnych zasad i struktur tworzących środowisko sprzyjające pracy projektowej. Najważniejsza jest jednak wiedza praktyczna i znajomość zasad prowadzenia projektów na wszystkich szczeblach organizacji. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...