powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2010

Wydanie 03/04-2010, 26 stycznia 2010
03/04-2010 Computerworld nr 03/04-2010
Prezentacje firmowe

Analityka mowy w czasie rzeczywistym: jak wpadki w obsłudze klienta przekuć na wzrost dochodów

Interactive IntelligenceAnaliza mowy w czasie rzeczywistym umożliwia wychwytywanie na bieżąco słów kluczowych wypowiadanych przez klienta, agenta lub obydwie strony konwersacji głosowej. Funkcja działa w czasie rzeczywistym, co pozwala alarmować menadżerów obsługi klienta o trudnych interakcjach. Przełożeni mogą szybko interweniować w trudnych sytuacjach, lepiej kontrolować pracę agentów i zapobiegać retencji klientów.

Prawo
Nowy, wspaniały świat (telekomunikacji)

Nowy, wspaniały świat (telekomunikacji)

Nowy, unijny pakiet telekomunikacyjny ma wzmocnić prawa konsumentów i zdopingować operatorów do podnoszenia poziomu oferowanych usług. Czytaj więcej »

Wiadomości

CA ma umowę partnerską z Asseco

Polski oddział CA od ponad roku prowadzi reorganizację działań w kierunku w pełni partnerskiego modelu, przygotowując nowe zasady i zachęty. Nowym partnerem amerykańskiej firmy zostało niedawno Asseco Systems, której w Grupie Asseco powierzono współpracę z dostawcami rozwiązań zewnętrznych. De facto prawdopodobnie już w październiku zostanie włączona w struktury Asseco Poland,... Czytaj więcej »

GUS organizuje Powszechny Spis Rolny

Pilotażowy Spis rozpoczął się we wrześniu 2009 i objął ponad 3 tys. gospodarstw rolnych w czterech gminach. Celem projektu było m.in. sprawdzenie efektywności oraz jakości i dokładności danych gromadzonych za pomocą terminali mobilnych. Projekt jest przygotowaniem do Powszechnego Spisu Rolnego, który GUS zaplanował na wrzesień br. Czytaj więcej »

Kto zdobędzie rynek?

Podczas tegorocznego Consumer Electronics Show w Las Vegas zaprezentowano najbardziej gorące gadżety tego roku. Czytaj więcej »

Adobe Polska coraz bardziej doceniane

Rozmowa z Arkadiuszem Krawczykiem, odpowiedzialnym za rynki Polski, krajów bałtyckich, Czech, Węgier, a teraz też Bułgarii, Rumunii, Słowenii, Grecji, Malty i Cypru. Czytaj więcej »

Zielona infrastruktura XXI wieku

Kwestia optymalizacji sieci telekomunikacyjnych pod kątem energooszczędności staje się coraz ważniejszą częścią działalności największych dostawców infrastruktury, w tym firm Alcatel-Lucent, Ericsson i Nokia Siemens Networks. Czytaj więcej »

Teraz my!

Ostatnia umowa HP i Microsoft, to pierwsza tak ścisła współpraca w branży IT - twierdzą zgodnie przedstawiciele obu firm, które wspólnie zainwestują 250 mln USD. Czytaj więcej »

Innowacje w polskim szkolnictwie wyższym

Innowacje w polskim szkolnictwie wyższym

Rozmowa z prof. nadzw. dr hab. inż. Tadeuszem Pomiankiem, rektorem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie. Czytaj więcej »

Mniej bezpłatny Internet

Kiedy właściciel jednego z największych imperiów medialnych Rupert Murdoch oświadcza, że czas zacząć płacić za informacje w gazetach publikujących dotąd za darmo w Internecie, nie sposób go zlekceważyć. Jest oczywiście pewien paradoks w tym, że do sprowokowania dyskusji nad swoim nowym manifestem wykorzystuje on darmową część własnego portalu Wall Street Journal. Czytaj więcej »

EN FACE: Jan Kotlarz...

… wynalazca algorytmu umożliwiającego wizualizację - na podstawie zdjęć satelitarnych - powierzchni Marsa w 3D. Czytaj więcej »

Internetowa wieża Babel

Internetowa wieża Babel

Pierwsze rozdziały historii Internetu zapisano w języku angielskim. Kolejne zostaną opowiedziane w różnych językach i zapisane przy użyciu różnych alfabetów. Czytaj więcej »

Technologie
Najpierw pomiar, potem optymalizacja

Najpierw pomiar, potem optymalizacja

Sieci SAN stają się coraz bardziej złożone. Warto zrobić pomiar ich obciążenia, by uniknąć w przyszłości problemów związanych ze zmniejszoną wydajnością transferu danych. Czytaj więcej »

Mała fundacja, wielki finał

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest niedużą organizacją - zatrudnia 25 osób. Do swojej codziennej pracy biurowej nie potrzebuje wielkich środków, ale gdy organizuje finał, współpracuje z partnerami, tworząc razem duże i sprawne środowisko IT. Czytaj więcej »

GSM na szynach

GSM na szynach

Sieć łączności GSM-R stanie się niebawem istotnym medium komunikacyjnym nowoczesnej kolei w Europie. Dzięki temu, pociągi będą mogły przemieszczać się płynnie między granicami państw bez zatrzymania, zmian lokomotyw czy załogi. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Nowa jakość obsługi

Rozwój rynku i zmiany organizacyjne w RWE Polska przyspieszyły decyzję o wdrożeniu zintegrowanego systemu obsługi i rozliczeń klientów. Na tej podstawie RWE Polska będzie budowało nowe e-usługi. Czytaj więcej »

Ćwiczenia z kultury

Ćwiczenia z kultury

Pracownicy IT, którzy mają w swojej pracy do czynienia z klientami zagranicznymi, powinni posiadać szczególne umiejętności. Jak mogą je pozyskać? Obok szkoleń i pomocy trenerów, firmy stosują też mentoring. Czytaj więcej »

Przywództwo i zaufanie

Pierwsze tegoroczne spotkanie Klubu CIO poświęcone było kwestiom przywództwa i pomnażania kapitału intelektualnego. Czytaj więcej »

Pole do innowacji

Pole do innowacji

Rozmowa z dr Andrzejem Bullerem, autorem książki "Sztuczny mózg - to już nie fantazje", wieloletnim pracownikiem naukowym japońskiego Advanced Telecommunications Research Institute International, obecnie kierownikiem działu badawczo-rozwojowego gdyńskiej firmy Cama-Soft. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Wiarygodne krążenie

Rozwiązania biometryczne nie ograniczają się do najbardziej popularnych czytników linii papilarnych i skanerów tęczówki oka. Bardzo dobrą identyfikację daje analiza siatki naczyń krwionośnych dłoni lub palców. Czytaj więcej »

Alternatywne rozwiązania

Alternatywne rozwiązania

Informacje o lukach w bezpieczeństwie Internet Explorera sprawiają, że warto rozważyć wdrożenie innych, alternatywnych przeglądarek. Również na potrzeby firmowe. Czytaj więcej »

Opinie

Koalicja na rzecz upupienia internetu

Słusznie miniony rok 2009 zaznaczy się w świadomości przeciętnego internauty jako początek prawdziwej wojny o internet. Jak w każdej wojnie, bitew jest wiele, ale front jeden. Po jednej stronie mamy użytkowników, którzy sieć traktują jako podstawowy mechanizm pozyskiwania informacji, towarów i usług oraz budowania pozycji społecznej. Z drugiej, mamy cichy sojusz koncernów... Czytaj więcej »

Kariera

W dzisiejszych czasach informatyk zakładowy nie musi już znać języków programowania ani też znać się na architekturze komputerów, a na arytmetyce cyfrowej w szczególności. Jego główną rolą jest pilnowanie, aby wszystkie zakupione u dostawców komponenty infrastruktury informatycznej firmy działały poprawnie, zgodnie z opisem w instrukcjach. Czytaj więcej »

Budujemy nowy mur

Pół poniedziałku zeszło mi na oglądaniu niemieckich transmisji z uroczystości 20. rocznicy obalenia Muru. Mur ów nie tylko dzielił Berlin, ale przede wszystkim był symbolem powojennego podziału Europy. Podziału, który właśnie 20 lat temu zaczął zanikać, zrazu pokojowo, ale potem i nie bez form odrażających (Rumunia), czy wręcz barbarzyńskich (Jugosławia). Czytaj więcej »

Ilu ludzi pamiętało?

Udało się nam, dożyliśmy kolejnego roku, na święta nie przejedliśmy się, w Sylwestra nie zerwaliśmy filmu. Tfu, tfu, odpukać w niemalowane drzewo, mamy się dobrze, dziękuję, postoję. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...