powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2010

NetWorld Guide 01/2010, 15 stycznia 2010
NetWorld Guide 01/2010
Prezentacje firmowe

Networld Guide: Mobilna firma

NetWorld42 Mb/s – mobilny dostęp szerokopasmowy przyspiesza / Migracja sieci 2G i W-CDMA do technologii LTE / Jeden telefon w domu, pracy, podróży czyli trudny start Fixed-Mobile Convergence / Zdalna praca: podstawowe narzędzia / MPLS VPN a bezpieczeństwo.

Mobilna firma - zdalna praca - dostęp szerokopasmowy
Dostęp - szeroki i bezpieczny

Dostęp - szeroki i bezpieczny

Nie ulega wątpliwości, że obecnie jednym z najpoważniejszych wyzwań dla działów bezpieczeństwa jest zapewnienie bezpiecznego dostępu do korporacyjnych zasobów - zarówno dla użytkowników mobilnych, jak i oddalonych fizycznie placówek firmy. Przyjrzyjmy się bezpieczeństwu popularnej w sieciach operatorskich technologii MPLS VPN. Czytaj więcej »

Podstawowe narzędzia telepracownika

Podstawowe narzędzia telepracownika

Cechą zdalnej pracy w XXI w. jest jej wysoka wydajność, w niczym nieustępująca, a czasem nawet przekraczająca tę znaną z korporacyjnych biur. Spełnienie oczekiwań przedsiębiorców jest możliwe dzięki zaawansowanym narzędziom pracy mobilnej, wśród których najpopularniejsze są smartfony i laptopy. Na popularności zyskują netbooki, dedykowane pracownikom często pozostającym poza... Czytaj więcej »

Mobilnie bez przerwy

Wspieranie idei mobilnego pracownika może odbywać się także na styku operator-dostawca rozwiązań. W trudnym rynkowo 2009 roku, rozwój technologii Fixed-Mobile Convergence, związanych z nią femtokomórek czy usług unified communications (UC) osłabł. Według ekspertów jest to jednak tylko stan przejściowy, związany z globalną redukcją inwestycji. Czytaj więcej »

Bez dostępu ani rusz...

Bez dostępu ani rusz...

Dzięki inwestycjom operatorów sieci komórkowych praca z dala od firmowego biurka staje się coraz bardziej komfortowa. Do przeszłości należą problemy z uzyskaniem połączenia z siecią firmową lub oczekującym na kontakt klientem. Aktualne trendy w szerokopasmowym, mobilnym dostępie do sieci wyznaczają technologie HSPA (High Speed Packet Access) i LTE (Long Term... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...