powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2009

Wydanie 46-2009, 15 grudnia 2009
46-2009 Computerworld nr 46-2009
Prezentacje firmowe

Czy jesteś gotowy na BYOD?

ComputerworldW publikacji między innymi: - Strategie mobilnego bezpieczeństwa - Prywatny sprzęt w firmowej sieci - Prywatne urządzenia wymagają jasnych reguł - Firma wasza, sprzęty nasze

Czy witryna Twojej firmy jest gotowa na na dotyk Klientów?

OutboxAby dostosować model biznesowy do przyzwyczajeń i zachowań konsumentów mobilnych warto zacząć od podstaw - od stworzenia mobilnej witryny internetowej. Wprawdzie brzmi to jak oczywista oczywistość, ale jest prawdziwym wyzwaniem wymagającym interdyscyplinarnego zespołu. Tradycyjne strony internetowe oglądane w różnych urządzeniach mobilnych są zazwyczaj przyczyną...

Prawo
Niedozwolone klauzule

Niedozwolone klauzule

W rejestrze Prezesa UOKiK znajduje się ponad 1700 klauzul, których nie można zamieszczać w regulaminach świadczenia usług drogą elektroniczną. Czytaj więcej »

Wiadomości

Cisco kupiło Tandberga

Amerykański gigant zapłaci za norweską firmę 3,4 mld USD. Dzięki temu, Cisco stanie się liderem rynku rozwiązań wideokonferencyjnych. Datę rozstrzygnięcia wyniku - ogłoszonej w październiku - oferty zakupu Tandberga przekładano trzykrotnie. Czytaj więcej »

Tieto Poland: 1200 pracowników w roku 2012

To plan minimum firmy, ograniczony do wzrostu organicznego. Kierownictwo Tieto Poland nie wyklucza bowiem, że przejmie kilka polskich spółek tworzących oprogramowanie. Czytaj więcej »

Foxconn wchodzi do Łodzi

Foxconn wchodzi do Łodzi

Sprzedając fabrykę, Dell potwierdza, że własna produkcja sprzętu komputerowego to mało opłacalny biznes. Foxconn zyskuje zaś kolejny europejski przyczółek. Czytaj więcej »

Pożądanie światłowodów

Pożądanie światłowodów

Budowa sieci szerokopasmowych dostępnych dla każdego i pozwalających korzystać ze wszystkich usług, to priorytetowy, polityczny projekt dla całej UE. W Polsce przeszkodą w jego realizacji są m.in. prawne bariery inwestycyjne, zniechęcające inwestorów. Czytaj więcej »

Byliśmy więksi...

Byliśmy więksi...

Często, myśląc o początkach polskiej branży IT, zapomina się kiedy i w jakich okolicznościach się narodziła. A był to bardzo ciekawy czas dynamicznego rozwoju. Czytaj więcej »

EN FACE: dr Jan Zając...

...psycholog społeczny, badacz Internetu, adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, kierujący Działem Badań w GG Network, współwłaściciel firmy SmartNet Research & Solutions. Czytaj więcej »

Technologie

Desktop na żądanie

Raj Dhingra, Group VP & General Manager

Desktop Virtualization Citrix Systems, mówi o korzyściach z wirtualizacji desktopów i perspektywach rozwoju tych rozwiązań. Czytaj więcej »

Jak być zielonym

Strategia GreenIT, zakładająca stosowanie technologii przyjaznych środowisku, staje się coraz prostsza w realizacji. Firmy mogą z niej skorzystać praktycznie niezależnie od branży. Czytaj więcej »

Zdecydują użytkownicy

Alain Sanchez, dyrektor marketingu na region EMEA w Alcatel-Lucent, mówi o przyszłości rozwiązań bezprzewodowych, łączeniu różnych technologii i otwartości operatorów na nowe usługi. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Technologia to pikuś

Technologia to pikuś

Po zakończeniu tegorocznego Kongresu itSMF jego uczestnicy nie mieli wątpliwości - sukces wdrożenia rozwiązań do zarządzania usługami IT w niewielkim jedynie stopniu zależy od wyboru właściwego oprogramowania. Czytaj więcej »

Najlepsi wśród najlepszych

Najlepsi wśród najlepszych

W październiku br. firma doradcza Deloitte ogłosiła wyniki X edycji rankingu pięćdziesięciu najszybciej rozwijających się firm technologicznych Technology Fast 50 Central Europe. Tradycja takich badań ma już ponad dziesięć lat. Rozpoczęło się w Dolinie Krzemowej w 1995 r. Obecnie badania są prowadzone na całym świecie - poza Stanami Zjednoczonymi obejmują 17 krajów. W odrębnej... Czytaj więcej »

Świat w wersji beta

Świat w wersji beta

Sposób użycia IT jest kompromisem między strategiami narzucanymi przez korporacje a praktykami użytkowników, którzy kreują dla siebie własne środowisko adaptacyjne. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Wirtualnie czy bezpiecznie?

Wirtualnie czy bezpiecznie?

Gdy wirtualizacja serwerowa wykorzystywana jest zgodnie z zasadami najlepszych praktyk, stanowi sprawną, uznaną technologię. Gdy jednak popełniane są karygodne błędy - poziom bezpieczeństwa systemów radykalnie spada. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo z problemami

Bezpieczeństwo z problemami

Europejska dyrektywa 2006/24/WE nakłada na operatorów obowiązek gromadzenia i przechowywania danych transmisyjnych przez okres 24 miesięcy. Obejmuje ona wszelkie środki elektronicznej komunikacji, w tym także usługi sms, e-mail, WWW oraz VoIP. Choć nadal trwają prace nad przepisami wykonawczymi do ustawy Prawo Telekomunikacyjne, określającymi ostateczny kształt implementowanych... Czytaj więcej »

Opinie

Czytać i pisać - nigdy odwrotnie!

Ejżeż ty, zażywny huncwocie przechero..." - zaczynało się tegoroczne, ogólnopolskie dyktando. Popularność dyktanda w naszym kraju oraz lepsze wyniki to ukojenie skołatanych dusz językoznawców, którzy zawsze podkreślają, że dzięki dyktandu kultura języka nie ginie w narodzie. Czytaj więcej »

Kursy zawodowe

Jeśli informatyk zechciałby powierzyć swój zawodowy rozwój w ręce zwykłych użytkowników, to wyszedłby na tym z pewnością nienajlepiej. Nadawałby się potem do wszystkiego, ale na pewno nie do pełnienia roli zawodowej informatyka. Czytaj więcej »

Odjazd z Bazylei

Nigdy nie byłoby tej sprawy, gdyby nie informatyka. Nie znaczy to, że próbowała ona na coś wpływać, coś zmieniać czy też tworzyć jakąś rzeczywistość. Nic z tego, ona, zwyczajnie i po prostu sobie była i - jak to ona - tyle burzliwie, co chaotycznie się rozwijała. Jednym ze skutków rzeczonego rozwoju był spadek cen sprzętu i działających na nim programów, chociaż... Czytaj więcej »

Pół cala nowości

Wprowadzenie na rynek nowego iMaczka skłoniło mnie do zastanowienia się nad potęgą reklamy. Otóż poprzednia generacja tych komputerów w jednym (wszystko wbudowane w monitor) miała ekrany o przekątnej 20 oraz 24 cale. Nowsze mają 21,5 oraz 27 cali. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...