powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2009

NetWorld Guide 12/09, 10 grudnia 2009
NetWorld Guide 12/09
Szafy instalacyjne - bezpieczeństwo fizyczne
Infrastruktura fizyczna serwerowni

Infrastruktura fizyczna serwerowni

Żadna współczesna organizacja nie może obejść się bez systemu teleinformatycznego a żaden system IT bez infrastruktury fizycznej. Projektując dowolny system teleinformatyczny, powinno się uwzględnić koszt jego rozmieszczenia i konserwacji, funkcjonalność oraz łatwość integracji z infrastrukturą fizyczną. Czytaj więcej »

Stojaki, szafy - co do czego?

Szafy i stojaki teleinformatyczne stanowią szkielet serwerowni, w którym zachodzą newralgiczne procesy systemu informatycznego przedsiębiorstwa. Tworzą środowisko, które - jeśli będzie prawidłowo zaprojektowane - może znacząco ograniczyć czas przestojów i zredukować koszty ponoszone przez firmę. Czytaj więcej »

Optymalizacja powierzchni i parametrów

Optymalizacja powierzchni i parametrów

Właściwe rozmieszczenie urządzeń w centrum danych i serwerowni jest niezwykle ważne zarówno z powodu optymalnego wykorzystania powierzchni, jak i przyszłej sprawności energetycznej. Rozmieszczenie szaf ze sprzętem powinno być konsekwencją analizy wielu czynników, co prowadzi do uzyskania najlepszych warunków zasilania i chłodzenia. Czytaj więcej »

Serwerownia jak forteca

Serwerownia jak forteca

Duża część przestojów centrów danych, będących konsekwencjami wypadków czy błędów, spowodowana jest działaniem ludzi (zarówno niezamierzonym, jak i celowym). Oczywiście, mimo możliwości zdalnego dostępu, fizyczny dostęp ludzi będzie nieunikniony dla prawidłowego funkcjonowania centrum. Warto jednak dopracować politykę bezpieczeństwa tak, by wstęp do chronionych... Czytaj więcej »

Serwery w obiektywie kamer

Serwery w obiektywie kamer

O tym, że kamery są praktycznie nieodzowne dla zapewnienia bezpieczeństwa danych chyba nie musimy nikogo przekonywać. Już sama ich obecność podnosi poziom bezpieczeństwa, odstraszając intruzów, choć oczywiście niemniej ważne jest też to, co z ich pomocą można zobaczyć i zarejestrować. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...