powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2009

Raport specjalny Systemy ERP/BI , 15 grudnia 2009
Raport specjalny Systemy ERP/BI Computerworld nr Raport specjalny Systemy ERP/BI
Branżowe wdrożenia

Elastyczność w praktyce

Trzy całkiem różne firmy, trzy odmienne branże i trzy wdrożenia referencyjne potwierdzające duże możliwości dopasowania systemu do potrzeb konkretnej organizacji. Czytaj więcej »

Krytyka ERP
Niech kupujący strzeże się!

Niech kupujący strzeże się!

Oprogramowanie wspierające zarządzanie produkcją było opóźnione w stosunku do wiodących koncepcji w zarządzaniu o 40 lat już w latach 60. Obecnie jest nawet gorzej, gdyż dopiero teraz wspierane są w odpowiedni sposób techniki zarządzania produkcją, opracowane w latach 50. Czytaj więcej »

ERP jest dobre

ERP jest dobre

Planowanie produkcji i związane z nim planowanie zakupów materiałowych nie są mocną stroną systemów ERP. Konstatacja taka brzmieć może cokolwiek dziwnie, zważywszy na fakt, że realizacja pętli MRP uznawana jest za podstawowy paradygmat teorii systemów zarządzania. Czytaj więcej »

Modyfikacja oprogramowania

Skomponuj własny ERP

Microsoft daje użytkownikom systemów rodziny Dynamics pełne prawo i narzędzia do rozbudowy standardowej funkcjonalności oprogramowania pod kątem własnego biznesu. Możliwość dowolnej niemal modyfikacji oprogramowania ma być gwarantem nieograniczonej elastyczności systemu. Czytaj więcej »

Nowości ERP

Dla każdego coś nowego

Praktycznie wszyscy producenci systemów ERP zapowiadają na przyszły rok nowe funkcjonalności, odpowiadające specyficznym wymaganiom różnych branż. Kolejne wersje systemów mają być również coraz łatwiejsze w obsłudze. Czytaj więcej »

Praktyczne BI
Analizy 17 razy szybsze

Analizy 17 razy szybsze

Ostatnie lata rozwoju środowiska informatycznego w firmie Dajar, to wręcz modelowy przykład kolejno następujących po sobie inwestycji w oprogramowanie biznesowe - od systemów wyspowych, przez ERP, aż po wyspecjalizowany system analityczny. Czytaj więcej »

Rynek BI

Nie tylko dla dużych

Inwestycje w systemy analityczne podążają za wdrożeniami systemów transakcyjnych. Oprogramowanie BI, podobnie jak w niedalekiej przeszłości systemy ERP, coraz śmielej wkracza do średnich firm. Czytaj więcej »

Systemy MES

Między produkcją a planowaniem

Zintegrowane systemy wspomagające zarządzanie wywodzą się od oprogramowania ułatwiającego planowanie potrzeb produkcyjnych. Zdecydowana większość z nich nie doczekała się jednak standardowej funkcjonalności, ułatwiającej zarządzanie przebiegiem produkcji. Lukę tę wypełniają systemy klasy MES. Czytaj więcej »

Systemy wczesnego ostrzegania

W poszukiwaniu źródeł przewagi

Dostarczanie przez systemy wczesnego ostrzegania informacji o zjawiskach i procesach oraz prawdopodobieństwie ich rozwoju, powinno umożliwić kierownictwu firmy szybkie i elastyczne reagowanie na nadciągające zmiany. Czytaj więcej »

Udane wdrożenie

Małymi krokami

Provalliance chciał zapewnić fryzjerom pracującym w Lovely Look i Jean Louis David łatwy w obsłudze i stabilny system sprzedażowy. Zdecydował się na wdrożenie SAP Business One. Teraz planuje obudowanie systemu mechanizmami BPM. Czytaj więcej »

Wydarzenia wdrożenia

Zmiany w cenniku wsparcia technicznego SAP jeszcze później

Na początku grudnia kierownictwo SAP poinformowało, że proces migracji do 22% stawek za wsparcie techniczne rozpocznie się później niż planowano. Czytaj więcej »

IBM Polska stworzył dział analityki biznesowej

Czytaj więcej »

ERP na czele priorytetów inwestycyjnych

Tylko 1% szefów IT z amerykańskich i europejskich firm zamierza zmniejszyć finansowanie lub zrezygnować z planowanych wcześniej inwestycji w systemy ERP. Czytaj więcej »

Niska jakość danych kosztuje

Tylko nieliczne firmy kontrolują jakość danych pochodzących od partnerów biznesowych. Czytaj więcej »

Macrologic dostał dotację na rozwój systemu ERP

Czytaj więcej »

Systemy Comarch CDN wyłącznie pod marką Comarch

Czytaj więcej »

Japońska precyzja w Europie

Krakowska firma FQS Poland wprowadza na europejski rynek nowy system klasy ERP. Oprogramowanie japońskiej firmy Fujitsu Kansai Systems ma wspierać przede wszystkim obszar zarządzania produkcją - niezależnie od jej rodzaju. System PRO-NES jest już dostępny w Polsce. Czytaj więcej »

Wydarzenia wdrożenia

SAP rozszerzył program partnerski PartnerEdge

Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...