powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2009

Wydanie 12/2009, 9 grudnia 2009
12/2009
Infrastruktura
802.11n - miniprzewodnik dla kupujących

802.11n - miniprzewodnik dla kupujących

Sprzedaż i promowanie rozwiązań 802.11n może już ruszyć na dobre. Standard jest gotowy, Wi-Fi Alliance zapewnia o jego wstecznej kompatybilności, wydajność urządzeń opartych na wstępnych specyfikacjach jest imponująca, a ceny zarówno infrastruktury, jak i kart klienckich są bardziej niż rozsądne. Jednak zróżnicowanie technologiczne sprzętu 802.11n stanowi problem przy wyborze... Czytaj więcej »

Reanimacja w centrum danych

Reanimacja w centrum danych

Niemal każdego dnia w mediach słyszymy o różnego rodzaju katastrofach naturalnych lub spowodowanych przez człowieka. A co się stanie, gdy w zasięgu którejś z nich znajdzie się również nasze firmowe centrum przetwarzania danych? U osób odpowiedzialnych za krytyczne z punktu widzenia biznesu systemy IT na pewno taka informacja może wywołać zimny pot i podniesione ciśnienie. Ale... Czytaj więcej »

Testy i porównania

UTM dla średnich firm

Tradycyjne firewalle umieszczano między siecią lokalną a nieprzyjazną przestrzenią internetu, aby sprawdzały porty i protokoły oraz decydowały, które pakiety można wpuścić do sieci. Nowe zagrożenia, które pojawiały się z biegiem czasu, wymusiły rozszerzanie funkcji zapór ogniowych. Powstała nowa kategoria urządzeń ochronnych: UTM - Unified Threat Management. W testach... Czytaj więcej »

Check Point Endpoint Security (CPES)

Stosunkowo niedawno do grona dostawców korporacyjnych produktów Endpoint Security dołączył Check Point. Postanowiliśmy więc sprawdzić, czego można spodziewać się po jego rozwiązaniu. Czytaj więcej »

Telekomunikacja
Mobilna telewizja DVB-H dla każdego?

Mobilna telewizja DVB-H dla każdego?

Według analityków In-Stat, do końca br. liczba oglądających Mobile TV zwiększy się na świecie do 54 milionów (z ubiegłorocznych 18 mln). Jednak największy wzrost liczby telewidzów komórkowych dopiero przed nami - szacuje się, że w 2013 r. z mobilnej telewizji będzie korzystać już ponad 327 mln abonentów komórkowych. Intensywnie rozwijany w Europie standard DVB-H, staje się... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Jak nie stać się częścią botnetu?

W ubiegłym miesiącu specjaliści z McAfee opublikowali niepokojący raport o wzroście liczby cyberataków na instytucje finansowe, publiczne, rządowe czy wreszcie całe państwa (pisaliśmy o tym tutaj: www.networld.pl/news/352696/Cyberatak.do.wynajecia.html). Powodzenie operacji, której najczęstszym celem jest poważne zakłócenie pracy poszczególnych zasobów sieciowych (serwisy WWW,... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...