powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2000

Wydanie 8/2000, 1 października 2000
8/2000
Infrastruktura

Stacje NAS, czyli sieciowe gigabajty

Co zrobić, jeśli nie mamy już gdzie przechowywać danych i aplikacji, a użytkownicy systemu informatycznego narzekają, że muszą ciągle usuwać jedne pliki, by zrobić miejsce innym? Można wtedy oczywiście kupić następny serwer lub zainstalować w eksploatowanych już komputerach kolejne dyski twarde. Ale... Czytaj więcej »

Nowe trendy w okablowaniu strukturalnym (cz.2)

Podstawową funkcją systemu uziemień urządzeń komunikacyjnych jest ochrona ludzi przed przepięciami i prądem, niebezpiecznymi dla człowieka. Zadaniem ekranowania okablowania jest unikanie zarówno szkodliwych emisji do środowiska, jak i zakłóceń toru transmisyjnego. Wprawdzie właściwe ekranowanie zwiększa możliwość uzyskiwania większych przepływności w kablu, ale w najnowszych... Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

Linux: diabeł tkwi w szczegółach

Na rynku funkcjonuje sto kilkadziesiąt odmian Linuxa. Co uzasadnia istnienie takiej rozmaitości? Czytaj więcej »

Szczepienia ochronne Outlooka

Łatki programowe oraz odpowiednie kroki podjęte przez administratora mogą uodpornić systemy pocztowe na zmasowane ataki ze strony wirusów poczt elektronicznych. Czytaj więcej »

Testy i porównania

SwitchMetric (III): Nowa jakość, czyli interfejsy obsługujące kabel miedziany

Wniosek, jaki można wyciągnąć z trzeciej rundy testu SwitchMetric (wspólne przedsięwzięcie IDG i Tolly Group), jest oczywisty – nowe przełączniki wyposażone w interfejsy obsługujące sieci oparte na miedzi i ostra rywalizacja spowodowały, że cena, którą klientowi przychodzi zapłacić za przełączenie jednego gigabitu danych (w ciągu jednej sekundy), ciągle spada. Czytaj więcej »

Test serwerów (XXV): CL1850 - klaster firmy Compaq

Jeśli Państwa firma eksploatuje aplikacje, które wymagają, aby serwer pracował absolutnie niezawodnie, warto się zainteresować ofertą firmy Compaq - klastrem składającym się z dwóch serwerów. Czytaj więcej »

Internet intranet

Internetowe komputery

Ceny standardowych komputerów PC spadły już do takiego poziomu, że na sprzęt tego rodzaju pozwolić sobie może dzisiaj właściwie każdy - zarówno przedsiębiorstwo, jak i indywidualny użytkownik. Poszukując nowych rozwiązań, producenci wymyślili komputer (mając nadzieję, że zainteresuje on głównie przedsiębiorstwa), będący terminalem internetowym. Urządzenie takie to nic... Czytaj więcej »

Nowe technologie

Niezawodność przesyłania danych w trybie end-to-end

Charakter transakcji w handlu elektronicznym wymaga od sieci dużych szybkości i wysokiego poziomu zabezpieczeń. Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest użycie urządzeń obsługujących protokół SSL, pośredniczących w transmisjach pomiędzy klientem a serwerem webowym. Czytaj więcej »

Metody utrwalania połączeń z serwerem receptą na problemy handlu elektronicznego

Firmy świadczące usługi handlu elektronicznego oraz mające wiele aplikacji biznesowych stają wobec poważnego wyzwania związanego z koniecznością eksploatacji wielu serwerów potrzebnych do zagwarantowania wymaganej skalowalności. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Dlaczego GPRS?

Chociaż korzystanie z aplikacji WAP już jest możliwe z telefonów komórkowych wyposażonych w odpowiedni protokół, za pośrednictwem kanałów SMS, to z pełnych możliwości tego interaktywnego protokołu będzie można korzystać dopiero za pomocą szybszych sposobów transmisji danych – takich jak GPRS. W Polsce eksperymentalnie od sierpnia tego roku, lecz komercyjnie nie wcześniej... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Podwójne zagrożenie

Jakie będzie jutro prasy - drukowanej na papierze - w obliczu coraz potężniejszej ekspansji Internetu? Zostanie wyparta z rynku przez młodsze i bardziej dynamiczne medium czy też pogodzi się z nową sytuacją i podejmie współpracę, ale na warunkach dyktowanych przez rywala? Jak dotąd, dokładniej - do niedawna, strategia wydawców prasowych przypominała regułę znaną z historii... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...