powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2009

Wydanie 43-2009, 24 listopada 2009
43-2009 Computerworld nr 43-2009
Prawo
Bierny klient

Bierny klient

Prawo nakłada obowiązki nie tylko na wykonawców systemów IT, lecz również na zamawiających. W przypadku odmowy współpracy ze strony zamawiającego, wykonawca może nawet odstąpić od umowy. Czytaj więcej »

Wiadomości

Przede wszystkim edukacja proekologiczna

O przyszłości połączonych przed dwoma laty firm rozmawiamy z Jaroslavem Zlabkiem, prezesem Schneider Electric Polska i Maciejem Mączyńskim, dyrektorem sprzedaży APC by Schneider Electric Polska. Czytaj więcej »

Internet polityków

Skłonność polityków do prostowania zakrętów, które napotyka społeczeństwo, każe wymyślać recepty również na problemy z Internetem. Pojawiają się koncepcje prostych terapii - blokada, zakaz, inwigilowanie i piętnowanie odbiegających od norm zachowań, śledzenie płatności, kont bankowych, ograniczenie prywatności... Czytaj więcej »

Czekając na wzrost

Spowolnienie wciąż daje się we znaki polskiej branży IT, choć firmy mniej uzależnione od sprzedaży sprzętu i infrastruktury wydają się radzić sobie lepiej. Czytaj więcej »

System naczyń połączonych

Na rozwój różnych rodzajów infrastruktury trzeba patrzeć dzisiaj całościowo. Stanowią one spójny system, a wszystkie są coraz bardziej zależne od teleinformatyki. Czytaj więcej »

Ostatni sukces 3Com

Przejęcie tej firmy przez HP może mieć wpływ nie tylko na rynek urządzeń sieciowych, w tym osłabienie pozycji Cisco, ale też kierunki rozwoju architektur centrów danych. Czytaj więcej »

EN FACE: Michał Śliwiński...

... autor aplikacji Nozbe.com, blogger, miłośnik metod zwiększania osobistej i zespołowej produktywności Czytaj więcej »

Technologie
Gdy potrzeby rosną

Gdy potrzeby rosną

Fortis Bank wykorzystywał zaawansowane macierze, które zapewniają wirtualizację zasobów. W obliczu fuzji z Dominet Bankiem, pojawiła się konieczność zastosowania systemów pamięci masowej o większej skalowalności. Sprostały temu wyzwaniu nowoczesne macierze firmy 3PAR. Czytaj więcej »

By upilnować dokumenty

Na konferencji EMC Momentum 2009 zaprezentowano możliwości platformy Documentum i rozwiązań partnerskich. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Kultura kosztów

Dzięki wprowadzeniu IT Governance, przedstawiciele biznesu w Banku Ochrony Środowiska dokładnie wiedzą, jakie są koszty poszczególnych projektów informatycznych. Czytaj więcej »

Gry na serio

Gry na serio

Już kilkadziesiąt firm oferuje w Polsce szkolenia w formie gier symulacyjnych. Wciągają i umożliwiają skuteczne przekazanie nawet tak specjalistycznej wiedzy, jak ta, zawarta w bibliotekach ITIL. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Jak kradną pieniądze

Jak kradną pieniądze

Cyberprzestępcy największe żniwa zbierają na przechwytywaniu informacji związanych z autoryzacją kart płatniczych oraz na nieautoryzowanych transakcjach z systemów bankowości elektronicznej. Czytaj więcej »

Opinie

TecWatch czyli IFA-futura

Berlińska IFA to targi podwójne, bo w jednej z hal tradycyjnie odbywa się wystawa TecWatch, gdzie prezentowane są idee, pomysły i dokonania naukowo-techniczne. Czytaj więcej »

Pa(n)zernick, czyli jak dać zarobić artyście

Tytuł tego felietonu powstał przez przypadek. Anonimowa osoba wpisała do mego blogu uwagę pod pseudonimem "Panzernick" - o zbyt dużej, jej zdaniem, cenie filmiku "Wódeczka i Panienki", który obejrzeć można w internecie płacąc SMS-em. Nie doczytałem pierwszej literki "n" w pseudonimie i stąd przyszło skojarzenie z pazernością. Tymczasem sytuacja twórców, szczególnie filmowych,... Czytaj więcej »

Aktualizacja

Pewnego dnia siedziałem sobie spokojnie w domu, gdy zadzwonił dzwonek do drzwi. Otworzyłem, sądząc że to obwoźny sprzedawca jajek albo grupa religijna. Ku mojemu zdziwieniu był to instalator. "Dzień dobry, mogę wejść?" - zaczął i nie czekając na zaproszenie wszedł do kuchni i zaczął rozkładać narzędzia. Czytaj więcej »

Zapłata

Lokalny Informatyk stwierdził ostatnio, że informatycy różnych specjalności są wiecznymi studentami. Wiadomo dlaczego - przez całe życie zawodowe trzeba się ostro uczyć, aby nadążyć za technologią, która nijak nie chce dostać zadyszki. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki BYOD w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...