powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2009

NetWorld Guide 11/09, 9 listopada 2009
NetWorld Guide 11/09
Nowe platformy serwerowe
Wydajność, oszczędność, niezawodność

Wydajność, oszczędność, niezawodność

Ewolucja technologii i nowe pomysły wciąż zwiększają wydajność komputerów, ale producenci nie zapominają o oszczędnościach, które mogą zmniejszyć koszty wytwarzania i zwiększyć atrakcyjność ich oferty na kurczącym się ostatnio rynku serwerowym. Czytaj więcej »

Technologie, procesory, architektury

Technologie, procesory, architektury

Rynek procesorów dla komputerów PC jest obecnie zdominowany przez Intela, z którym konkuruje praktycznie tylko AMD, a w pewnym stopniu również VIA, koncentrująca się jednak na platformach zawierających układy wbudowane. W przypadku serwerów wybór jest większy i choć procesory Intel Xeon i AMD Opteron dominują na rynku masowym, to Intel Itanium, IBM Power lub wersje układów SPARC... Czytaj więcej »

Wolnostojące, stelażowe i kasetowe

Podstawowe architektury serwerów czyli komputery wolnostojące, stelażowe i kasetowe zewnętrznie nie zmieniają się od wielu lat, choć nie oznacza to, że producenci sprzętu nie wprowadzają istotnych modyfikacji i ulepszeń. Czytaj więcej »

Kolejne generacje interfejsów

Rozwój technologii i wzrost wydajności elementów z których budowane są serwery wymusza konieczność modyfikacji złącz i interfejsów, które służą do komunikacji między nimi, a także wymiany danych z urządzeniami peryferyjnymi i systemami zewnętrznymi. Stąd też systematycznie pojawiają się na rynku kolejne generacje interfejsów, które mają zapewnić zrównoważone... Czytaj więcej »

Wirtualizacja serwerów staje się standardem

Ponad połowę nowych serwerów włączonych do pracy w 2009 r. będą stanowiły jednostki wirtualne - twierdzą analitycy TheInfoPro. Za trzy lata odsetek ten ma sięgnąć 80%. Popytowi na rozwiązania wirtualne będzie towarzyszył dynamiczny wzrost zapotrzebowania na kolejne wersje "hypervisorów", umożliwiające pracę wielu systemów operacyjnych na jednej, fizycznej maszynie. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...